ברזיל פתחה את הקופה אמריקה עם 0:3 על ונצואלהמילווקי השוותה ל-2:2 מול ברוקלין, קיירי אירווינג נפצעהולנד חזרה בסטייל למרכז הבמה, אוקראינה מאוכזבתנבחרת הולנד חזרה ליורו עם 2:3 נהדר מול אוקראינהאוסטריה חגגה ניצחון היסטורי, ציון דרך מרשים לגרגוריץ'דג'וקוביץ': ''זה חלום עבורי, היה קשה, אני גאה ומאושר''ניצחון היסטורי ביורו לאוסטריה, 1:3 על צפון מקדוניההגרנד סלאם ה-19: נובאק דג'וקוביץ' זכה ברולאן גארוסבתום קרב אדיר: שיא ישראלי לאיתי גולדפדן ב-100 חזהבסגל חסר במיוחד: מכבי חיפה פתחה את האימונים
נשיא אופ''א, אלכסנדר צ'פרין (האתר הרשמי)

נשיא אופ''א צ'פרין: ''הקהל יחזור מוקדם משנדמה לנו''

רביעי | | 12:24    מאת מערכת ישראל ספורט

צ'פרין התראיין לגרדיאן וטען כי אין סיבה לדאוג מגלים נוספים של נגיף הקורונה וכי הוא אופטימי באשר לחזרה מוקדמת של קהל למגרשים: ''הכדורגל לא השתנה אחרי מלחמות עולם, והוא לא ישתנה אחרי הקורונה''

נשיא אופ''א אלכסנדר צ'פרין נשמע אופטימי מאוד בראיון ל"גרדיאן" הבריטי שפורסם הבוקר והבהיר כי מבחינתו, הוא בטוח שהקהל יחזור למגרשים מוקדם יותר משנדמה לכולם. בנוסף, צ'פרין אמר שאין לו ספק שהיורו הקרוב יתקיימו כסדרו בקיץ 2021 וכי אופ"א מתכננת שיפורים בפייר פליי הפיננסי.
 


צ'פרין אמר: "יש הרבה עבודה שצריכה להיעשות. הייתי בשווייץ בשבוע שעבר לראשונה אחרי חודשיים והיו לי פגישות עבודה מ-9 בבוקר עד 11 בלילה. יש כל כך הרבה מידע ונושא הלו"ז, מיליוני הדולרים שהפסידו המועדונים, קשה לישון בלילה. יהיה קצת חסר אחריות להירדם אחרי יום כזה, אבל אנחנו לא במצב מסוכן. יחד עם זאת אנחנו דואגים לקבוצות. לקראת ההחלטה להזיז את היורו ל-2021 לא נרדמתי עד 4 בבוקר, אחרי שהחלטתי סופית נרדמתי לכמה שעות. האן אני מוכן להמר על כך שיהיה יורו? כן, לא רואה סיבה שהוא לא יתקיים, זה לא נגיף שיישאר לנצח, אני חושב שהשינוי קרוב יותר ממה שהרוב חושבים".

נשיא אופ"א נשאל איך הוא שומר על האופטימיות שלו והשיב: "זו סיטואציה קשה ומורכבת, אבל היא תתחיל להסתדר עכשיו וכולנו זהירים יותר, יודעים יותר על הנגיף ובכלל אני אופטימי מטבעי. אני לא אוהב את ההשקפה האפוקליפטית שכולם כבר צופים את הגל השני והשלישי ואפילו החמישי. כל אדם שאתה מכיר ימות יום אחד, אז למה לדאוג מהיום? זו לא המחשבה שלי. אנחנו מוכנים ונעקוב אחרי ההנחיות והדרישות, אך אני סמוך ובטוח שהכדורגל הישן והטוב יחזור עם האוהדים בהקדם האפשרי. אני לא חושב ששום דבר ישתנה לנצח, זו חוויה חדשה לכולנו וכשנפטר מהנגיף הארור הזה הדברים יחזרו לקדמותם ונשוב לשפיות".
 


צ'פרין המשיך: "הכדורגל לא השתנה אחרי מלחמת העולם השנייה, או הראשונה, אז גם הנגיף לא ישנה אותו. כולם אומרים שהעולם לא יהיה אותו הדבר אחרי הנגיף, ייתכן שיש בכך אמת,אבל המחשבה שלי היא למה לא למר שהוא יהיה טוב יותר? כי הוא יהפוך לחכם יותר ויבינו כמה הכל שביר, כמה אנחנו מקלים ראש בטבע, תמיד יש שיעורים ללמוד". על משכורות השחקנים: "אני לא חושב ששחקנים תאבי בצע, השוק קובע את המחירים. אם אני או כל אחד אחר יקבל הצעה לקבל 20 מיליון דולר לעונה לא חושב שמישהו יסרב ויגיד ‘לא, לא, לא אל תביאו לי סכום כזה, מספיק לי רק 200 אלף דולר, אז לא הם הגרידיים. השוק עכשיו מגיב למשבר והוא בירידה, אבל אני לא יודע כמה זה הוגן עבור השחקנים, כי הם מביאים הרבה כסף לכדורגל, הם גם משלמים מיסים כבדים, אני רק חושב שמועדונים צריכים להיות יותר קפדניים בסכומים שהם מוציאים".

על הפייר פליי הפיננסי, אמר נשיא אופ"א: "אם קבוצות לא יעמדו בתנאים כמובן שתמיד יהיו סנקציות, אבל אנחנו גם חושבים איך לשפר את מנגנון הפיקוח שלנו ולא מהססים להתאקלם למצב החדש. אנחנו שוקלים להתיר 'מס מותרות' אם זה אפשרי, יש הרבה רעיונות בזמנים קשים כאלה, צריך לייצב עכשיו את הספינה ואנחנו מתקרבים לעשות את זה, אחר כך נהיה רגועים יותר ונחזור לאכיפה הישנה. מנצ’סטר סיטי? ההרחקה לשנתיים זו ההחלטה שנלקחה וכעת התיק בבית המשפט לערעורים בספורט והוא זה שיכריע. לא אני קבעתי את העונש, אני לא מכיר את המקרה לעומקו ולכן אני לא אוהב שאנשים שלא יודעים לפרטי פרטים גם מגיבים, יש אנשים שמדברים על הרבה נושאים מבלי שיהיה להם מושג, לא רוצה לדבר על הנושא הזה".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות