ברזיל פתחה את הקופה אמריקה עם 0:3 על ונצואלהמילווקי השוותה ל-2:2 מול ברוקלין, קיירי אירווינג נפצעהולנד חזרה בסטייל למרכז הבמה, אוקראינה מאוכזבתנבחרת הולנד חזרה ליורו עם 2:3 נהדר מול אוקראינהאוסטריה חגגה ניצחון היסטורי, ציון דרך מרשים לגרגוריץ'דג'וקוביץ': ''זה חלום עבורי, היה קשה, אני גאה ומאושר''ניצחון היסטורי ביורו לאוסטריה, 1:3 על צפון מקדוניההגרנד סלאם ה-19: נובאק דג'וקוביץ' זכה ברולאן גארוסבתום קרב אדיר: שיא ישראלי לאיתי גולדפדן ב-100 חזהבסגל חסר במיוחד: מכבי חיפה פתחה את האימונים
ג'ייק כהן בפעולה (אתר היורוליג)

ג'ייק כהן: ''בכיינים? בסה"כ רצינו לחזור לשחק בטוח''

חמישי | | 16:20    מאת מערכת ישראל ספורט

פורוורד מכבי ת''א מדבר על הכל בראיון לאתר הרשמי - הציוצים בטוויטר, מתווה הבידוד, החזרה לפרקט, הרצון לחזור לשחק, האווירה שנוצרה והביקורת שספג: ''לא תקפנו אף אחד וגם לא רצינו לבטל את הליגה''

פורוורד מכבי תל אביב, ג'ייק כהן, ספג לאחרונה לא מעט אש - כמו לא מעט מחבריו לקבוצה ולליגה, בשל השאלות שהציבו בפני מנהלת הליגה ומשרד הבריאות על סוגיית הבידוד. היום (חמישי), הוא התראיין לאתר הרשמי של הצהובים - ושפך את טענותיו והסבריו, ביחס לכעס שעורר.

כהן אמר: "הסיבה הראשונית בגינה שאלתי את השאלות האלה בטוויטר היא בגלל שאני רוצה לעשות את העבודה שלי ברמה גבוהה. אני רוצה לשחק הכי טוב שאני יכול, אני רוצה לנצח משחקים, אני רוצה לזכות באליפות - וקשה מאוד להתרכז בדברים האלה כשאני מרוכז בבריאות שלי. כשאני לא בטוח בנוגע לפרוטוקולים אודות הקורונה. כשאני לא בטוח אם הבריאות המנטלית שלי תהיה בסדר אחרי בידוד של חודשיים. איך יהיה הבידוד? הנשים והילדים שלנו יכולים לצאת? מה קורה אם מישהו יוצא חיובי בבדיקות? לא היה לנו את המידע הזה".

צפו בראיון עם ג'ייק כהן: 


עוד הוסיף: "אני חושב שהרבה אנשים יכולים להזדהות עם העובדה שאם לא היו להם את התשובות האלה במקום העבודה שלהם, בכל מקום בו הם עובדים - במשרד, בית ספר, במשרד, מה שלא יהיה - אם הם לא יכולים לקבל את התשובות לשאלות האלה, ייתכן שלא יוכלו למלא את עבודתם כמיטב יכולתם. אז ראית תסכול מצד שחקנים שאין להם דרך טובה להשיג תשובות והרבה אנשים לא אהבו את העובדה השמענו את זה בטוויטר". 

כהן המשיך: "אני מאוד מעודד שפרופסור גרוטו והיו"ר הגיעו לדבר איתנו לפני כמה ימים על המתווה הזה, אבל זה היה כמה שבועות אחר כך. והשאלות שהיו לי, האם הן היו עולות אם לא היינו אומרים משהו בטוויטר? היו עונים לשאלות שלנו או שהם פשוט היו מצפים שנעלה לשחק? אני רוצה לראות יותר מידע, יותר מידע פתוח בין השחקנים והליגה, וביטאתי את זה מול מנהלי הליגה שדיברתי איתם מאז, ואני מעודד מזה בגלל שהם מבינים את הצרכים לתקשורת טובה יותר בינינו".

עוד אמר הפורוורד: "אז ראית שחקנים כמו טיישון תומאס, ג'ייקובן בראון ואלכס המילטון, שחקנים ממועדונים טובים בישראל, שיש להם אותן שאלות כמונו. הם שאלו את אותן השאלות. דומיניק ווטרס מנהריה. הם שאלו אותן שאלות כמונו על הבדיקות ועל הבידוד, אז זה לא רק אנחנו. אנחנו מקבלים את מירב תשומת הלב. אם מסתכלים רחב יותר, אפשר לראות שלכל האמריקנים בליגה יש את הבעיות האלה, אז זה לא רק אנחנו".

כהן הוסיף: "אתמול כשהמכתב של ELPA (ארגון שחקני היורוליג) יצא, ראיתי תגובות חריפות מאוהדים ומכמה שחקנים שאנחנו מנסים לפגוע בליגה, שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. ליגת ווינר-סל טובה, זה טוב לי באופן אישי. ככל שהליגה טובה יותר, המצב שלי טוב יותר. אני משחק בישראל, אני משחק בליגת ווינר-סל. אם הליגה טובה, לי טוב".

ג'ייק כהן (אתר היורולחיג)
הפורוורד המשיך: "הדבר היחיד שאני רוצה לעשות זה לחזור לשחק בדרך בטוחה, פיזית ומנטלית. אם אני לא יכול לעשות את זה, אני צריך לעבוד כדי לשפר את זה. ואני לא עושה את זה בשביל עצמי, אני לא עושה את זה רק בשביל חבריי לקבוצה כאן. השאלות והחששות שהעליתי נוגעות לכל קבוצות הליגה. אני לא מחפש חוקים עבור מכבי, אני רוצה שגם שחקני מכבי חיפה, נהריה וירושלים יוכלו לצאת מהדירה שלהם".

כהן אמר: "ראיתי בתקשורת לאחרונה הרבה כותרות שיוצרות אש כמו 'ג'ייק כהן תוקף את מנהלת הליגה' או 'סקוטי ווילבקין תוקף' או 'מכבי תוקפת את מנהלת הליגה. אני פשוט אדבר באופן אישי, כי השאלות והחששות שהעליתי בטוויטר לא היו מתקפה, אלה שאלות וחששות שרציתי תשובה עליהן. בשום נקודה לא ביקשתי לבטל את הליגה או לפגוע למישהו בשכר, בשום שלב לא ביקשתי את זה. אני לא פועל לזה. הליגה חוזרת, מצוין, בואו נעשה את זה בדרך בריאה, פיזית ומנטלית. אני לא תוקף את הליגה. אני יודע שזה לא ישיג הרבה קליקים כמו 'ג'ייק כהן מעלה חששות לגבי חזרת הליגה', אבל זו האמת". 

הפורוורד הוסיף: "ספגתי ביקורת לאחרונה שאני לא ממש מבין מצד שחקנים וקבוצות אחרות שאומרים ששחקני מכבי בוכים או מייללים. אם ככה אתם רוצים לתאר את זה, זה תלוי בכם, אבל פשוט ביקשנו הנחיות בטיחות. אם אתם רוצים לקרוא לזה פשע, בבקשה, אבל התקנות שאנחנו רוצים הן עבור כל הליגה. בכך שאנחנו עושים את זה, אנחנו לא תוקפים אף אחד. לא תקפנו אף קבוצה, לא תקפנו אף שחקן באופן אישי. פשוט ביקשנו יותר מידע, יותר פרוטוקולים".

כהן סיכם: "אם אתם רוצים לתקוף משהו, תקפו את הרעיונות שלנו ואת מה שאנחנו מציעים, אל תתקפו אותנו. יש לנו אג'נדה לחזור לשחק בדרך בטוחה, אין לנו אג'נדה להפיל את כולם. אין לנו אג'נדה לפגוע לכולם בפרנסה. אנחנו רוצים להיות הכי בטוחים שאפשר. אנחנו רוצים שכל אחד בליגה יהיה הכי בטוח שאפשר".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות