ניצחון שישי רצוף לדנבר, דנבר טיילה מול אוקלהומהספציה ברבע גמר הגביע לאחר 2:4 על רומא בהארכהלסטר ניצחה 0:2 את צ'לסי והעפילה למקום הראשוןויתרה על האליפות? דורטמונד הפסידה 2:1 ללברקוזןרוי ניסני ימשיך כנהג המבחן בוויליאמס מהפורמולה 1שער של וייסמן נפסל, ויאדוליד סחטה 2:2 מול אלצ'הויטסה ופ.ס.וו איינדהובן עלו לרבע הגמר הגביע ההולנדירשמית: ליגות העל בכדורגל ובכדורסל ישובו בסופ''שיורוקאפ נשים: ניצחון גדול לאליצור רמלה על מישקולץ'יצא בזול: ליאו מסי הורחק משני משחקים בפועל בלבד
ספיר כדורי (צילום פרטי)

ההתאחדות: ''המקרה של ספיר כדורי לא חשוב או קשה''

חמישי | | 18:49    מאת מערכת ישראל ספורט

כדורגל נשים: יועמ''ש ההתאחדות מתנגד לדיון נוסף בעניין שוערת רעננה שפוטרה לאחר שחלתה בסרטן. כדורי בהלם: ''החלטה לא אנושית''. ארגון השחקנים ייאבק: ''בושה, מדובר בהחלטה ביזיונית ולא אנושית''

ההתאחדות לכדורגל הודיעה היום (חמישי) כי היא מתנגדת לדיון נוסף בעניין הכדורגלנית ספיר כדורי שפוטרה מבנות רעננה לאחר שחלתה בסרטן. היועץ המשפטי של ההתאחדות, עו"ד עמית פינס, כתב בהחלטתו כי יש להתנגד לבקשתה של ספיר, ובין היתר ציין: "...אחרת נמצא עצמנו במציאות לפיה כל בעל דין החש מאכזב מהחלטת בורר פלוני יגיש בקשה לדיון נוסף". עוד הוסיף כי "אין מדובר כאמור במקרה חשוב, קשה או כזה שמהווה חידוש והמצדיק קיום נוסף. די בכך כדי לדחות את הבקשה". ארגון השחקנים והשחקניות בתגובה: "מדובר בהחלטה ביזיונית ולא אנושית. נאבק בכל ערכאה אפשרית. אנחנו נמשיך ללוות את ספיר כדורי עד שהשכל הישר, ההגיון והלב כאחד יבואו לידי ביטוי בעניינה המשפטי".

ספיר כדורי מסרה בתגובה: "לימדו אותי בספורט תמיד לכבד את המוסד השיפוטי, אבל עצוב לי לשמוע את עמדת ההתאחדות בנוגע לפסיקה. היא נותנת לגיטימציה להחלטה לא אנושית, שעושה לי עוול גדול – בעיני ובעיני רבים אחרים. אבדוק את הכלים העומדים לרשותי, לרבות פנייה למוסדות שיפוטיים ארציים ובין לאומיים".
 

פרשת ספיר כדורי, עדכון חשוב ומכעיס: ההתאחדות הודיעה כי היא מתנגדת לדיון נוסף בעניין הכדורגלנית שפוטרה לאחר שחלתה...

Posted by ‎ארגון שחקני הכדורגל‎ on Thursday, June 25, 2020


יו"ר הארגון, קארין סנדל: "תגובת ההתאחדות מקוממת ומנותקת. אף אדם לא בוחר לחלות במחלה קשה כמו סרטן, ולבחור במילים כמו ‘מקרה לא חשוב׳ או ׳לא קשה׳, מבטא את אי הצדק שספיר נתקלה בו בדיון הבוררת. זה יום עצוב מאוד וכתם שחור למוסד הזה ולמקבלי ההחלטות"

ראש חטיבת הספורט, ניר אלון: "אני מקווה שיו"ר המוסד לבוררות, עו"ד עמיאל תגר, יראה את הסיבה האנושית לקיים בכל זאת דיון נוסף". מנכ"ל הארגון, מושיקו מישאלוף, הוסיף: "לא ייתכן שאחרי כל מה שספיר ספגה כשהיא חולה, פוגעים בה פעם נוספת ומבטלים אותה כך בטענה שהנושא לא חשוב".

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: "הנושא נבחן על ידי היועץ המשפטי של ההתאחדות והעמדה נקבעה בהתאם להחלטתו. יש להבחין בין הטיעון המשפטי הטהור לבין האמפתיה הגדולה לשחקנית. ההגדרה מקרה לא חשוב או קשה מתייחסת כמובן לתנאים המשפטיים בהם יש להצדיק ערעור על החלטת הבורר, שלדעת המשיבה אינו מתקיים במקרה זה ולא חלילה למצבה הרפואי של ספיר. כבר בפתיח העמדה המשפטית שהצגנו מצוין כי נסיבות המקרה מצערות ומעלות התחבטויות אנושיות כבדות משקל והבהרנו שתגובת ההתאחדות מתמקדת במישור המשפטי בלבד. יתרה על כן, נקבע כי אם הבורר יחשוב שיש לקיים דיון נוסף בשל היבטים ציבורים ו/או אחרים לא נתנגד. אנחנו מאחלים לספיר בריאות טובה".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות