ברזיל פתחה את הקופה אמריקה עם 0:3 על ונצואלהמילווקי השוותה ל-2:2 מול ברוקלין, קיירי אירווינג נפצעהולנד חזרה בסטייל למרכז הבמה, אוקראינה מאוכזבתנבחרת הולנד חזרה ליורו עם 2:3 נהדר מול אוקראינהאוסטריה חגגה ניצחון היסטורי, ציון דרך מרשים לגרגוריץ'דג'וקוביץ': ''זה חלום עבורי, היה קשה, אני גאה ומאושר''ניצחון היסטורי ביורו לאוסטריה, 1:3 על צפון מקדוניההגרנד סלאם ה-19: נובאק דג'וקוביץ' זכה ברולאן גארוסבתום קרב אדיר: שיא ישראלי לאיתי גולדפדן ב-100 חזהבסגל חסר במיוחד: מכבי חיפה פתחה את האימונים
מסכם עונה. משה חוגג (ליאת אבשלומי)

משה חוגג: ''העונה הזאת אכזבה, אבל היא לא כישלון''

שישי | | 12:30    מאת רועי ינקלוביץ

בעלי בית''ר ירושלים סיכם בשיחת זום מיוחדת את העונה החולפת: ''רציתי שנתמודד על האליפות, להיות ב-30 נקודות פער זה מאכזב. רציתי שהליגה תיתן פייט למכבי ת''א. רוני לוי? אני עדיין לא יודע אם הוא ממשיך''

בית"ר ירושלים סיימה את העונה החולפת במקום השלישי והבטיחה את הכרטיס לאירופה. אמנם מדובר במטרות שהציבו במועדון לרוני לוי, שחוזהו גם התחדש אוטומטית בעקבות כך, אבל עושה רושם שבקבוצה מהבירה ציפו ליותר. הבעלים משה חוגג קיים היום (שישי) שיחת זום עם העיתונאים שמסקרים את הקבוצה וסיכם את העונה שעברה על הקבוצה.

חוגג אמר: "זאת עונה שנזכור. רציתי שנתמודד על האליפות, להיות ב-30 נקודות פער זה מאכזב. לצערי הליגה לא נתנה פייט למכבי תל אביב, זה מאכזב לראות את זה ככה. אני מאוכזב מחוסר היציבות שלנו העונה, לא הצלחנו לשמור על הרמה. ב-11 המשחקים האחרונים נראינו רע מאוד, בפלייאוף העליון סיימנו עם ניצחון אחד. הדברים הטובים? העונה הזאת אכזבה, אבל היא לא כישלון. אני בבית"ר בסך הכל שתי עונות. לכל בעלים לקח יותר זמן להגיע למקום השלישי. עשינו המון דברים טובים מאוד, זאת קבוצה חדשה לחלוטין עם 13-14 שחקנים חדשים. המקום השלישי לא היה בסיכון. מיכאל אוחנה, שעליו בנינו את הקבוצה, נפצע. אח"כ גדי קינדה נמכר, עידן ורד גם נפצע ואלירן עטר הגיע והחמיץ את הפלייאוף העליון בגלל פציעה".

משה חוגג עם אלי אוחנה (ליאת אבשלומי)
על המאמן רוני לוי, אמר חוגג: "לא מובן מאליו האהבה שרוני מקבל מהשחקנים, הוא לא מאמן קל. הוא דורש המון והשחקנים מאוד מעריכים אותו, רוני לוי מאמן מצויין. אני הבעתי את האכזבה שלי מהמסרים שלו לתקשורת. לא אהבתי את ההתבטאויות האלה, אחרי משחקים הוא היה בסערת רגשות. אין תרופות קסם, לפעמים זמן הוא המתכון הטוב ביותר. מקצועית אין לי שום בעיה עם רוני לוי, אין מאמן שהייתי מביא לבית"ר שלא היה טוב. הרגשתי שהמסרים של רוני לאוהדים היו חסרי כבוד, גם כלפיי וגם לשחקנים. אמרתי לו את זה והוא קיבל את דבריי. לגבי המשך דרכו של רוני לוי, זאת החלטה שנקבל יחד, לא יהיה פשוט לעשות עונה שלמה עם בידוד. ההחלטה תתקבל במשותף: אני ויוסי נקבל יחד את ההחלטה, היא עוד לא התקבלה. אני לא יכול לומר שרוני לוי ממשיך או לא ממשיך. אני מאוד מעריך את יוסי בניון ואקבל החלטה לגבי המאמן רק כשהתמונה תתבהר. אם יגיע מאמן במקום רוני לוי, זה לא יהיה הימור - ורק אם אני מחליט שרוני לא ממשיך"

חוגג הדגיש: "מאמן זו העמדה הכי חשובה שיש לקבוצה מבחינה מקצועית. בשעה שאני הולך לאירופה אני מקבל את ההחלטה בצורה הנכונה. בית"ר במקום התשיעי בעולם לגבי תחלופת מאמנים בקבוצה, דבר שקורה לאורך שנים במועדון. אני לא אוהב את זה, אני עושה המון שינויים בקבוצה, כדי לבנות מועדון חזק אי אפשר להחליף מאמן כל הזמן. לאורך 10 שנים ממוצע משחקי המאמן בקבוצה הוא רק 20 משחקים, אני לא יכול לתת לגחמות של הקהל לקבוע את זהות המאמן. אני מקבל את דעת הקהל שמעדיפים כדורגל אטרקטיבי, ככה אני רוצה שהכדורגל יהיה. בקהל אין קונסנזוס ולכן למרות הכל, לא הוא יקבע. אני חייב לקבל החלטות, כל החלטה שאני ויוסי נקבל נעמוד מאחוריה במאה אחוז. המהלך עם עלי מוחמד היה רחוק מלהיות פופוליסטי, נלחמתי כדי להביא אותו. הוא הקשר הטוב בארץ, נכס נהדר עבור הקבוצה. אבחן בסוף העונה אם הצלחתי או לא".

משה חוגג עם אלי אוחנה (ליאת אבשלומי)
הבעלים הוסיף: "אם תהיה עונה הבאה, בית"ר תראה נהדר. כרגע יש מצב עובדתי, הקהל של בית"ר לא מכניס חצי מההכנסות של מכבי תל אביב. בית"ר מכניסה 20 מיליון ש"ח, מכבי חיפה 45 מיליון, מכבי תל אביב יותר גבוה מזה. אם אני רוצה להשוות תקציב למכבי תל אביב, מיץ' גולדהאר צריך לשים 80 מיליון ש"ח, אני צריך לשים 30 מיליון ש"ח יותר כי הקהל לא מכניס את אותה כמות כסף. הקהל שלנו הוא קטן יחסית אבל איכותי, השלישי בגודלו בארץ, מצד אחד הוא מצפה שנתחרה איתם ומצד שני לא מכניס לנו הכנסות. התכנית להורדת מחירי מנויים עם מכירת יותר מנויים לא יצאה לפועל לצערי. בליגה שלנו אפשר להתחרות במכבי תל אביב גם עם תקציב נמוך יותר. צב נגד ארנבת זו תחרות לא מעניינת, זה המצב שנוצר בארץ".

חוגג המשיך: "שחקנים שמקבלים יותר כסף לא מבקיעים יותר שערים, צריך פעולות גם ברמת הליגה כדי שהיא תהיה תחרותית יותר. מחר יכול להגיע מיליארדר לנס ציונה. באירופה יש פייר פליי פיננסי, כמו עם מנצ'סטר סיטי. אני חושב שחייבים לגייר את הפייר פליי הפיננסי האירופי בארץ בגלל הפערים. הליגה האנגלית מודל נפלא לתחרותיות, ליגה מעניינת. הקורונה מכריחה אותנו להכנס לשפיות. אם משרד האוצר לא ייתן רשת ביטחון, לא תהיה ליגה. מצד אחד אי אפשר לבקש עזרה בלי תיקון עצמי, בלי שפיות כלכלית אין צידוק מוסרי לבקש עזרה כזאת".

האם הוא יישאר? רוני לוי (ליאת אבשלומי)
הבעלים הדגיש: "יוסי בניון ימשיך גם אם רוני לוי לא ימשיך. הקשר שלי עם רוני לוי קשר מכבד, אני לא עוצם את העיניים נוכח התמיכה הגורפת שהוא מקבל מהשחקנים - כל השחקנים בקונסנזוס מוחלט, חושבים שהוא צריך להמשיך. הטענה שלי לגבי רוני היא שאני לא מוכן לתת לאף אחד לזלזל באוהדים שלי, בשחקנים שלי, בצוות המקצועי שלי. גם במכבי תל אביב היו מאמנים שהצליחו מקצועית אבל לא המשיכו. אני מחדד את היעד שלי לעונה הבאה: כדורגל מהנה, אתה צריך לנצח כדי להגיע לשם. בית"ר זה DNA של קהל שרוצים כדורגל יפה, ככה גם הרכש שלנו. העונה היו משחקים ששיחקנו כדורגל אטרקטיבי, אני נהניתי מהמשחק בניצחון 0:1 בטרנר במיוחד, אני רוצה יציבות. יש אנרגיה לא טובה, אני לא אוהב את האנרגיה שנוצרה בעקבות ההתבטאויות האלה".

חוגג הוסיף: "רוני לוי יכול להיות המאמן בעונה הבאה, אם ישנה את ההתנהגות שלו. יכול להיות שהוא לא ימשיך, אם לא הוא - אביא מאמן רק אם אני מרגיש שהוא אותה רמה לפחות. יוסי בניון אמר שהוא המאמן הטוב בארץ, אבל יש גם מאמנים בחו"ל. אני לא אוהב את ההתנהגות שלו ועל זה אקבל החלטה. אני בבית"ר לשנים, במעשים שלי רואים כמה השקעתי בתשתיות, אלי טביב זלזל בזה. אני שם דגש אדיר במחלקת הנוער, אני רוכש כשרונות גדולים מאוד. בשקט-בשקט אנחנו עושים עבודה יוצאת דופן. נערים ב' שלנו קבוצה יוצאת דופן, אני רואה בזה חשיבות אדירה גם מבחינת חינוך, הם עושים עבודה נהדרת בנוער. הבאתי את יוסי מזרחי, המאמן הטוב בארץ לגילאים האלה. מאוד שמחתי לראות את אביאל זרגרי משחק, האינטנסיביות הכי גבוהה, ברמה של עלי מוחמד, אני רוצה לראות עוד ילדים כאלה. בעונה הבאה עוזיאל פרדו חוזר. יש בבית"ר חבורה מוכשרת, אני רוצה להחזיר את השלד של הנוער בבוגרים".

בעלי בית''ר ירושלים, משה חוגג (דניאל אור)
הבעלים סיכם: "יש כמה שחקנים שיעזבו אותנו, אנחנו מרגישים משופעים בהרבה מאוד עמדות. אני רוצה שנצליח באירופה, לא מקובל עליי כמות השערים שקיבלנו. מכבי תל אביב לקחו אליפות דרך ההגנה, בית"ר ירושלים לא קבוצה דרך ההגנה, אבל אי אפשר הפקרות. מיכאל אוחנה חוזר ונראה טוב באימונים הוא ישולב לאט לאט, גם עטר חוזר ואם אני אוהד בית"ר ומסתכל על עלי מוחמד, עידן ורד ואלירן עטר - יש לנו התקפה טובה מאוד. אנחנו במו"מ עם כמה שחקנים בעמדות החשובות, בית"ר תהיה קבוצה טובה יותר בעונה הבאה".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות