אחרי דרמת ענק: פריס סן ז'רמן בחצי גמר האלופותדיווחים באנגליה: ולדימיר איביץ' ימונה למאמן ווטפורדבכר: ''מאוכזב מהגישה, לא באנו מספיק אגרסיביים''הפסד בכורה לבכר במכבי חיפה, 1:0 אצל בני סכניןגביע הטוטו: הפועל חיפה וקריית שמונה נפרדו ב-2:2חוזר לבירה: טיישון תומאס חתם לעונה בהפועל י-םאבי ריקן: ''חשוב לכולם להתחיל את העונה עם תואר''סוסיאדד אישרה סופית: מרטין אודגור שב לריאל מדרידחוזר לליגת העל: רובי לבקוביץ' חתם בהפועל חדרהעמירם הלוי לאלון: ''נספח הקורונה בא לסייע ולהקל''
הדרבי הראשוני בכדוריד (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

באיגוד כדוריד זועמים שנשארו מחוץ לרשת הביטחון

רביעי | | 15:23    מאת מערכת ישראל ספורט

אחרי ששר האוצר סיכם על רשת של 110 מיליון ש''ח לכדורגל ולכדורסל, מ''מ יו''ר האיגוד זועם: ''נדהמנו ששוב דילגו מעלינו. לא צריכים להיות נבדלים מהכדורגל והכדורסל''. בענף דורשים 6-5 מיליון ש''ח מהמדינה

זעם גדול בענף הכדוריד לאחר החלטת משרדי הספורט והאוצר לתמוך ולהעניק רשת ביטחון ופיצוי לענפי הכדורגל והכדורסל בסך כולל של 110 ש"ח. באיגוד הכדוריד דורשים היום (רביעי) התייחסות ותמיכה שתאפשר את פתיחת העונה ומדווחים כי בעקבות המצב הכלכלי, ומשבר הקורונה, אף קבוצה ישראלית לא נרשמה עד כמה לגביעי אירופה בכדוריד, והיחידה ששוקלת לעשות זאת היא א.ס רמת השרון. בנוסף, באיגוד הכדוריד ממתינים לפגישה עם נציגות משרד הספורט כדי לקבל הבהרות באילו תנאים ניתן יהיה לקיים את האימונים והמשחקים.

מ"מ יו"ר איגוד הכדוריד, אבי כחלון: "נדהמנו לקרוא בידיעות בתקשורת, ששוב דילגו מעל הכדוריד. הפעם הקודמת נגעה בתמיכה של 15 מיליון שקל לכדורגל ולכדורסל לצורך "קידום השחקן הישראלי", ועכשיו זה נמשך בהחלטה להעניק רשת ביטחון שוב רק לענפי הכדורגל והכדורסל. שיהיה ברור, אנחנו מברכים על היוזמה של המשרדים הממשלתיים לתמוך, וכולנו תקווה שבפגישה הקרובה שלנו עם משרד הספורט יעשה צעד זהה גם עם הכדוריד.

אבי כחלון (צילום: א.ס רמת השרון)
"כרגע, קיים חוסר בהירות בנוגע לאפשרות לפתוח את העונה, במקביל לכך שקבוצות לקחו על עצמן התחייבויות והתארגנו על אף התמיכות שקוצצו מכל עבר. ענף הכדוריד מייצג בכבוד רב את ישראל, ומדובר בעונה חשובה מאוד - שבה הליגה מהווה הכנה קריטית למוכנות של נבחרות ישראל - שחקני העתודה והנוער ישחקו באליפויות אירופה שיתקיימו בחודש ינואר, הנבחרות הלאומיות - גברים ונשים - יתמודדו במוקדמות אליפות אירופה והעולם בחודשים הבאים. ענף הכדוריד מביא גאווה רבה לישראל - שלח 11 ליגיונרים לשחק בליגות הבכירות באירופה, הנבחרות הצעירות משחקות באופן קבוע בעשור האחרון באליפויות אירופה, והוא נמצא בפרויקט לאומי.

"כמו כן, פרויקט החשוב של נבחרת הנוער, שהתקיים ב-4 השנים האחרונות בגרמניה, עלול להיפגע בתנאים שלו, כתוצאה ממשבר הקורונה וחוסר היכולת לקיים אותו בגרמניה, ללא תמיכת הספונסר הראשי שלנו שהיווה פקטור משמעותי. האלטרנטיבה היא לקיימו בישראל, בדרום או בצפון, אך העלויות הן גבוהות בהרבה ואין לנו את המשאבים הנדרשים.

"ענף הכדוריד, כמו ענפים אחרים, לא צריכים להיות נבדלים מהכדורגל והכדורסל. אנחנו פונים לשר התרבות והספורט ח"כ חילי טרופר, ולשר האוצר ח"כ ישראל כץ, להעניק גם לכדוריד רשת ביטחון על מנת שנוכל לפתוח את העונה, ולא פחות מכך - הבהרות לפני שקבוצות פותחות אימונים, מנחיתות שחקנים זרים - כמו גם עבור השחקנים והשחקניות הישראלים שנמצאים בחוסר ודאות".

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות