מנהלת הליגה מציעה: ''בועת אימונים'' במהלך הסגרסוארס נפרד בדמעות: ''אני מרגיש שזה סופו של עידן''פיב''א: משחקי מוקדמות היורובאסקט יתקיימו ב''בועה''כלפון: ''נמצא פתרון לחידוש המשחקים ולסיום הליגה''בעקבות הסגר: משחקים ברבע גמר גביע ווינר נדחושחקן עשירי במכבי ת''א: גם דוידזאדה חיובי לקורונההליגה תופסק בסגר, כל הפעילות הבינלאומית תימשךמכבי חיפה: דוניו צפוי לחתום, טורה בדרך לעירוני ק''שהפועל ב''ש: אגודלו ובריירו יערכו הופעת בכורה בהרכביעשה היסטוריה: דיא סבע יחתום באל נאסר מדובאי
מאור גורלניק ודניאל רבינוביץ' (צילום פרטי)

גיבורים: שחייני הפועל בת ים הצילו משפחה מטביעה

ראשון | | 11:56    מאת מערכת ישראל ספורט

מאור גורלניק בן ה-15 ודניאל רבינוביץ' בן ה-14 יצאו בשבת לגלוש בחוף הגולשים בראשון לציון וזיהו אב ושני ילדיו במצוקת חיים. השניים התעשתו במהרה והצליחו לחלצם. השניים הבהירו: ''לא חשבנו פעמיים''

בשבועות האחרונים אנחנו שומעים לצערנו לא מעט על מקרים של טביעות, בעיקר של ילדים, בים או בבריכה. למזלנו, אתמול (שבת) נמנע מקרה טרגי נוסף שכזה, בזכות עירנותם ומסירותם של שני שחייני הפועל בת ים, מאור גורלניק ודניאל רבינוביץ'.

מאור בן ה-15 ודניאל בן ה-14 הם שניהם שחיינים מצטיינים - אלופי ישראל לגילם ושיאני גילאים, וגולשי גלים חובבים. הם יצאו לגלוש בחוף הגולשים בראשון לציון אתמול, כשלפתע ראו אב ושני ילדים זועקים לעזרה, "היה ים מאוד סוער", סיפר רבינוביץ', "כשהגענו לעומק ראינו את השלושה על גלשן, הם נסחפו ולא הצליחו לצאת, ושלושתם לא ידעו לשחות. מיהרנו לשחות אליהם, לקחתי את אחד הילדים על הגלשן שלי, מאור לקח את הילד השני על שלו ועזרנו גם לאבא לצאת".

גורלניק הוסיף: "הם היו חסרי אונים ומזל גדול שעברנו שם, כי אני לא יודע מה היה קורה אם היו ממשיכים להיסחף. הם מאוד הודו לנו. בהחלט הרגשנו גאים בעצמנו, אבל לא חשבנו פעמיים, היה לנו ברור שנעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי להציל אותם. זה חלק מהערכים שקיבלנו בבית ובאגודת השחייה שלנו ואנחנו קוראים לכולם לשמור על עצמם במים ולא להיכנס כשסוער וכשלא מכירים את הים".

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים טבעו בחמש השנים האחרונות מעל 100 ילדים, ועד כה בשנת 2020 טבעו 8 ילדים בים ובבריכה. איגוד השחייה וארגון בטרם מזכירים לכולם - הישמעו להנחיות בקרבת כל מקווה מים, שמרו על בטיחותכם ובטיחות ילדיכם וזכרו - לימודי שחייה מצילים חיים.

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות