מומחי הווינר מעריכים: ברצלונה, פ.ס.ז' ודורטמונד ינצחואחרי עימות באימון: ז'וסוואה הושעה ולא יטוס ללברקוזןהמנהלת הציגה מתווה לכניסה של קהל בגמר גביע ווינראיבון בוניש מונתה למאמנת ראשית בנבחרות אוסטריהבשל הקורונה: מרתון תל אביב יתקיים במתכונת דיגיטליתגריזמן: ''ליאו מסי אמר לי שהוא הולך איתי עד המוות''זהבי חוטף: ''מגיע למצבים שמהם יותר קל לפרוץ לבנק''בכר ושחר ביקרו את השחקנים: ''לא נקבל יכולת כזאת''ג'ון דיברתולומיאו: ''ברגעים הקשים ממש רציתי לחזור''1:1 בין וולבס לסאות'המפטון, ניצחון ראשון לברנלי
נבחרת הנשים של ישראל (ההתאחדות לכדורגל)

השחקניות נגד ההתאחדות לכדורגל: ''זלזול בוטה וכואב''

שני | | 18:20    מאת מערכת ישראל ספורט

ארגון השחקנים והשחקניות יצא בביקורת חריפה על החלטת ההתאחדות להחזיר את שלוש ליגות הנשים רק בינואר 2021: ''זו החלטה לא מקובלת בשום אופן. מדובר באפליה ברורה, מיושנת ומזלזלת בספורטאיות''

משרד התרבות והספורט ומשרד הבריאות סיכמו בשבוע שעבר על מתווה להחזרת כלל הליגות והענפים, אלא שכדורגל הנשים ממשיך להיות מושבת. שלוש הליגות לנשים אינן פועלות מחודש פברואר השנה ועל פי מה שמתברר כעת בכוונת ההתאחדות לכדורגל לחדש את הליגות רק בחודש ינואר 2021, דהיינו כמעט שנה של השבתה.

מארגון השחקנים והשחקנים נמסר היום (שני) כי "השחקניות פנו אל יו"ר ההתאחדות אורן חסון וטענו בפניו כי ההחלטה בדבר דחיית ליגות הנשים הרשמיות אינה מקובלת בשום אופן. יש בה אפליה ברורה, מיושנת, מזלזלת בספורטאיות, ולא עומדת בקנה אחד עם ערכי השוויון בספורט". מנכ"ל ארגון השחקנים והשחקניות מושיקו מישאלוף: "ארגון השחקנים והשחקניות דורש שהליגה תפתח במועד שנקבע בהתאם לעקרונות השוויון. כל הליגות משוחקות ואין סיבה אמיתית, רצינית, מהותית  למנוע את ליגות הנשים".

יו"ר הארגון קארין סנדל: "מכעיס ומקומם להבין שההתאחדות לכדורגל מזלזלת בצורה בוטה וכואבת בנו השחקניות. כל הליגות כולל הילדים חזרו לפעילות, רק שלוש הליגות של כדורגל הנשים נמצאות במצב קיפאון בלתי נתפס. הזלזול של ההתאחדות אינו מקובל עלינו ואנחנו דורשות להשיב את הליגות לפעילות בלי שטיקים ובלי טריקים".

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "את ההחלטה על מועדי פתיחת העונה בכלל הליגות קיבלה הנהלת ההתאחדות לכדורגל לנוכח משבר הקורונה והאתגרים האדירים שהביא עמו, המשפיעים באופן עמוק וברור על כלל הענף ועל תחומים שונים בו. הוצע פתרון לליגת הנשים, כמו לגברים (א-ג), שעיקרו תחילת משחקים בחודש אוקטובר והוא בתיאום עם משרדי הבריאות והספורט. כמו כל ליגה, גם לגבי ליגות הנשים, על המורכבויות השונות, דוגמת מספר הזרות (6), מיעוט השחקניות הבוגרות הישראליות ועוד, נערכו בהתאחדות לכדורגל דיונים ארוכים וענייניים במטרה אחת - מציאת המתווה הנכון, האפשרי והמקדם".

עוד נמסר: "קבוצות הנשים ביקשו לקיים דיון עם יו"ר ההתאחדות, המנכ"ל והסמנכ"ל ואכן נקבע כזה כבר ליום רביעי הקרוב. בניגוד לנאמר בהודעת ארגון השחקנים, שלא יתאפשר לו לקחת חלק בדיון האמור ואולי זה מקור הכעס וגיבוב טענות השווא, ההתאחדות לכדורגל והיו"ר משקיעים בחודשים האחרונים שעות עבודה גדולות לאין שיעור ביחס לכל תחום אחר עליו אמונה ההתאחדות, והכול מתוך הכרה בחשיבות כדורגל הנשים ומתוך שאיפה לקדם אותו עוד יותר. די להזכיר את הרפורמה שאושרה בהנהלת ההתאחדות וכוללת פרמטרים שמקרבים את כדורגל הנשים לסטנדרטים הקיימים אצל הגברים. ההתאחדות לכדורגל תמשיך בעשייה יתרה לקידום כדורגל הנשים, מתוך אחריות ואמונה בעתיד המבטיח שנכון לו ולנו".

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות