ארמלי: לא מאמין לנתניהו, אבל הדלתות פתוחות בפניואוזיל צפוי להתיר את חוזהו בארסנל ולעבור לפנרבחצ'הדיווח: הסעיף שעשוי לקדם את עסקת סולומון לארסנלניצחון חמישי ברציפות ללייקרס, יאניס ניצח את דונצ'יץ'בבכורה של קטש: פנר הביסה 74:100 את פנאתינייקוסהעיר הזאת שלה: לאציו הביסה 0:3 את רומא בדרביחמישה חיוביים בוושינגטון, שני משחקים נוספים נדחוהתחלה לא מוצלחת: מאוריסיו פוצ'טינו חיובי לקורונהמוקדמות אליפות אירופה: ישראל גברה 2:3 על אוסטריההגארד האמריקאי מאליק ניומן הצטרף לעירוני נהריה
איגה שוויונטק עם התואר היוקרתי (טוויטר)

עשתה היסטוריה: איגה שוויונטק זכתה ברולאן גארוס

שבת | | 17:35    מאת מערכת ישראל ספורט

הפולנייה בת ה-19 (מדורגת 54 בעולם) הפכה לראשונה ממדינה שזוכה בגרנד סלאם לאחר שלא שמטה אפילו מערכה אחת בפריס - עם 4:6, 1:6 בגמר מול סופיה קנין האמריקאית בת ה-21 (מדורגת 6 בעולם)

גמר הנשים של אליפות צרפת הפתוחה, הרולאן גארוס, סיפק היום (שבת) זוכה מפתיעה למדי - איגה שוויונטק ניצחה 4:6, 1:6 את סופיה קנין וזכתה בתואר גרנד סלאם ראשון בקריירה. הפולנייה בת ה-19 (מדורגת 54 בעולם) הפכה לראשונה ממדינה שזוכה בגרנד סלאם ולראשונה מאז ז'וסטין הנין ב-2007 שזוכה בפריס בלי לשמוט אפילו מערכה אחת לאורך הטורניר כולו. מנגד, סופיה קנין האמריקאית בת ה-21, שזכתה בינואר בתואר הגראנד סלאם הראשון שלה באליפות אוסטרליה הפתוחה, חלמה להשיג תואר מייג'ור שני בקריירה, אך פספסה את ההזדמנות וגם נאבקה בפציעה במערכה השנייה. 
 


מהלך המשחק

שוויונטק פתחה את הגמר בצורה נהדרת: הפולנייה בת ה-19 ניצחה את המשחקון הראשון בסטייל בזכות ההגשה החזקה שלה, שברה את היריבה שלה במשחקון השני וגם שמרה על ההגשה שלה בדרך ל-0:3 תוך בקושי 8 דקות. אלא שאם חשבנו שהאמריקאית ילידת רוסיה בת ה-21 תוותר - טעינו. קינן החזירה עם שלושה משחקונים נהדרים, כולל שבירה, והשוותה ל-3:3. שווינטק שמרה על ההגשה שלה ועלתה ל-3:4, קנין נאבקה בכל כוחה במשחק השמיני - אך נשברה ושוויונטק עלתה ל-3:5. הפולנייה הגישה כדי לזכות במערכה, אך האמריקאית עמדה בלחץ ושברה בחזרה ל-5:4. שוויונטק עשתה את העבודה, השיגה שבירה וניצחה 4:6 במערכה הראשונה אחרי 48 דקות.
 


קנין פתחה את המערכה השנייה עם הצהרת כוונות - שבירה במשחקון הראשון - אלא שמהר מאוד שוויונטק החזירה בשבירה משלה והשוותה ל-1:1. האמריקאית סבלה מפציעה קלה בשריר הירך, ירדה לחדר ההלבשה על מנת לחבוש את האזור וההתמודדות הופסקה למספר דקות. קנין חזרה למשטח ומיד נשברה שוב, וזה כבר 1:3 לשוויונטק. קנין לא הצליחה לחזור לעניינים, ולאחר הניצחון במשחקון הראשון הפסידה את כל שאר המשחקונים. בסופו של דבר, הפולנייה הצעירה עשתה את העבודה עם 1:6 מרשים וגרנד סלאם ראשון בהיסטוריה. 

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות