הליגה האירופית: מכבי ת''א - ויאריאל 0:0 (מחצית 1)צפו בשידור החי: טקס האשכבה של דייגו מראדונהאל' אירופה בהתעמלות: פתיחה טובה לנבחרת ישראלגאורגיוס דוניס שוקל: מערך התקפי יותר מול ויאריאלמשה חוגג ימכור? מינה נציג למו''מ עם משפחת המלוכההפועל ב''ש: ''נצטרך להיות בשיאנו כדי לרשום הפתעה''עזרא: ''אף אחד לא אוהב להפסיד, בטח שלא ככה''דוד: ''עבודה קשה משתלמת, שמח שזה בא לידי ביטוי''הזר הרביעי: בראיין אנגולה מצטרף לעירוני נס ציונהשמואל ללקין, ראש המשלחת למינכן 1972, הלך לעולמו
סימון דוידסון (גיא יחיאלי, איגוד השחייה)

איגוד השחייה בפנייה לממשלה: ''תנו לנו לשוב להתאמן''

שני | | 09:06    מאת מערכת ישראל ספורט

יו''ר האיגוד סימון דוידסון פנה למשרדי הבריאות והספורט בצל השיח ההולך וגובר על הקלות בסגר: ''סכנת ההידבקות במים המכילים כלור קטנה עד לא קיימת. השחייה התחרותית חייבת להיכלל בהקלות הראשונות''

בצל השיח ההולך וגובר על הקלות בסגר, שלח הבוקר (שני) איגוד השחייה מכתב רשמי לשר הבריאות יולי אדלשטיין, שר התרבות והספורט חילי טרופר, כמו גם מנכ"לי משרדיהם והמשנה למנכ"ל משרד הבריאות, בו קריאה: "תנו לשחייה התחרותית לחזור להתאמן מיד עם שלב ההקלות הראשון". על המכתב חתומים יו"ר האיגוד סימון דוידסון ורופאת האיגוד פרופ' נעמה קונסטנטיני, מנהלת המרכז לרפואת ספורט בבית החולים שערי צדק.

הפנייה הנחרצת מתבססת על העובדה כי בניגוד לענפים אחרים, בשחייה ישנו חיטוי מוחלט ומתמיד של איזור האימון, הלא הוא הבריכה המלאה בכלור: "בריכות השחייה כולן נמצאות תחת תקן מחמיר של משרד הבריאות בכל הנוגע לחיטוי. חומר החיטוי בו משתמשים בבריכות אלו, הכלור, הוא החומר הבולט אפילו בבתי החולים לחיטוי מפני נגיף הקורונה ולפי חוות דעת של רופאים בכירים מהארץ ומהעולם, סכנת ההידבקות בתוך המים המכילים כלור ומנוטרים כל העת, קטנה עד לא קיימת".
 


ייחודיות נוספת של ענף השחייה היא השליטה וההפרדה המוחלטת בין המתאמנים: "לקבוצות התחרותיות המקצועניות ישנה אפשרות לשלוט באופן מלא על השחייניות והשחיינים. הדבר נעשה על ידי חלוקה למסלולים מופרדים המאפשרים מרחק ניכר (בוודאי של מעל 2 מטר) בין המתאמנים, ללא כל מגע ביניהם. כל זאת תוך הפרדה מלאה בין קפסולות, הלא הן קבוצות אימון המופרדות לחלוטין זו מזו (נדגיש כי המלתחות נותרות סגורות על מנת למנוע הידבקות גם מחוץ למים)".

במכתב מודגש כי "אין אנו עוסקים בשלב זה בציבור הרחב שאין לנו כאיגוד שליטה עליו, אלא בקבוצות תחרותיות מאורגנות, בעלות משמעת ועם מאמנים ומנהלים ערכיים, אשר מקפידים לשמור על בריאות השחיינים ולהישמע להנחיות. הם הוכיחו זאת נהדר בפעם הקודמת בה אפשרו להם לעשות זאת, ולא בכדי לא דווח אף לא על מקרה אחד של הידבקות בקורונה בתוך הבריכה בין המתאמנים בקבוצות התחרותיות. תנו לאותן אגודות ולנו כאיגוד השחייה לעשות זאת גם הפעם. תנו לשחייניות ולשחיינים התחרותיים לחזור להתאמן תחת הפיקוח המחמיר שלנו, ותוך הישמעות לכל ההנחיות הנדרשות על מנת לשמור על בריאותם ועל בריאות הציבור בכלל. אפידמיולוגית, גם אתם מבינים שמדובר בצעד הנכון – אימוני השחייה התחרותית חייבת להיכלל בהקלות כבר מהשלב הראשון שלהן".

בתוך כך, יצא איגוד השחייה בקמפיין אינטרנטי ויראלי, במרכזו עומד סרטון עם מסרים דומים הקוראים להחזרת השחייניות והשחיינים לפעילות. סרטון זה הועבר גם הוא לכל השרים הרלוונטיים, כמו גם לחברי ועדת הקורונה בכנסת, חברי ועדת החוקה בכנסת ושרים וחברי כנסת נוספים מהסיעות השונות, כאשר חלקם כבר הגיבו והבטיחו לתמוך ולדאוג לנושא, תוך הבנה כי אין כל היגיון אפידמיולוגי למנוע את האימונים בבריכה.

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות