מומחי הווינר מעריכים: ברצלונה, פ.ס.ז' ודורטמונד ינצחואחרי עימות באימון: ז'וסוואה הושעה ולא יטוס ללברקוזןהמנהלת הציגה מתווה לכניסה של קהל בגמר גביע ווינראיבון בוניש מונתה למאמנת ראשית בנבחרות אוסטריהבשל הקורונה: מרתון תל אביב יתקיים במתכונת דיגיטליתגריזמן: ''ליאו מסי אמר לי שהוא הולך איתי עד המוות''זהבי חוטף: ''מגיע למצבים שמהם יותר קל לפרוץ לבנק''בכר ושחר ביקרו את השחקנים: ''לא נקבל יכולת כזאת''ג'ון דיברתולומיאו: ''ברגעים הקשים ממש רציתי לחזור''1:1 בין וולבס לסאות'המפטון, ניצחון ראשון לברנלי
אנסטסיה גורבנקו (מינה קסאפוגלו, באדיבות LA קרנט)

אנסטסיה גורבנקו קבעה שיא ישראלי ושיא אירופי לנוער

שבת | | 15:23    מאת מערכת ישראל ספורט

השחיינית בת ה-17 החזירה אליה את השיא ב-100 מטרים חופשי, לאחר שאנדי מורז שברה אותו לפני שבוע, ורשמה עוד שיא אירופי במסגרת ליגת השחייה הבינלאומית. וגם: כל שאר התוצאות של הישראלים

ליגת השחייה הבינלאומית ה-ISL ממשיכה להאיר פנים לשחייניות הישראליות, ובפרט לאנסטסיה גורבנקו. השחיינית בת ה-17 רשמה היום (שבת) עם פתיחת המחזור השלישי של הליגה בבודפשט שיא ישראלי נוסף ושיא אירופי לנוער, הפעם במשחה ל-100 מטר חופשי, בו קבעה 52.36 שניות (בריכת 25 מ'), כשחיינית הראשונה של לוס אנג'לס קרנט בשליחות 4X100 חופשי.

כזכור, רק לפני שבוע שברה אנדי מורז את השיא הישראלי של גורבנקו במשחה זה, כאשר קבעה 52.71, וכעת הצעירה מקריית ביאליק החזירה אליה את השיא, תוך שהיא שוברת גם את השיא האירופי לנוער, אשר עמד על 52.60. שתי הישראליות שחו יחד ברביעייה, כאשר מורז זינקה שנייה וקבעה גם היא זמן מצוין, 51.97 ש', רק 5 מאיות משיאה בזינוק שליחים. הן היו בורג משמעותי בניצחון של הקבוצה בשליחות, יחד עם אבי וייציל ובריל גסטלדלו, שקבעו 3:30.10 וצברו 18 נקודות לקבוצה. 

כעשר דקות בלבד לאחר מכן, זינקה גורבנקו למשחה בו קבעה את השיא האירופי לנוער בשבוע שעבר, 200 מטר מעורב אישי.היא פתחה מהר יותר מאשר בשבוע שעבר (59.68 ש' בחצי המרחק, לעומת 1:00.49), אולם אז הזמן הקצר להתאוששות נתן את אותותיו ובסיום השעון הראה 2:06.86 ד', רק 4 עשיריות מהשיא. גורבנקו גם סיימה שנייה במשחה, אחרי השיאנית היפנית יוי אוהאשי, שקבעה 2:05.13 ד'. במשחה זה, צברה 7 נק' לקבוצתה.

המשחה האחרון של שתי השחייניות הישראליות היה 4X100 מעורב. גורבנקו זינקה בקבוצה א' בסגנון החזה, קבעה 1:04.70 ד' (2 עשיריות מהר מאשר בשבוע שעבר), וסייעה לקבוצה להגיע במקום הראשון, כשהן צוברות עוד 18 נקודות חשובות וגם יקבעו את הסגנון בו ישחו את הסקינס מחר. מורז זינקה אחרונה בשליחים ב' שסיימו במקום החמישי וקבעה 52.10. בסיום יום התחרויות הראשון, הקבוצה של הישראליות, אותה מאמן דייויד מארש, יועץ העל של איגוד השחייה ומאמן מרכז המצוינות של האיגוד בארה"ב ובה חברים בצוות גם המאמנים אמיר עופר והילה ראובני, מדורגת ראשונה עם 262.5 נקודות. במרוץ ל-MVP האישי, גורבנקו מדורגת 11, עם 16.5 נקודות.

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות