הליגה האירופית: מכבי ת''א - ויאריאל 0:0 (מחצית 1)צפו בשידור החי: טקס האשכבה של דייגו מראדונהאל' אירופה בהתעמלות: פתיחה טובה לנבחרת ישראלגאורגיוס דוניס שוקל: מערך התקפי יותר מול ויאריאלמשה חוגג ימכור? מינה נציג למו''מ עם משפחת המלוכההפועל ב''ש: ''נצטרך להיות בשיאנו כדי לרשום הפתעה''עזרא: ''אף אחד לא אוהב להפסיד, בטח שלא ככה''דוד: ''עבודה קשה משתלמת, שמח שזה בא לידי ביטוי''הזר הרביעי: בראיין אנגולה מצטרף לעירוני נס ציונהשמואל ללקין, ראש המשלחת למינכן 1972, הלך לעולמו
כדור כדורסל (אתר FIBA)

בית הדין העליון דחה את עתירת רישום המתאזרחים

ראשון | | 12:49    מאת מערכת ישראל ספורט

מכבי חיפה ביקשה להכליל את ג'ורדן כהן כחלק מהשחקנים שעליהם לא צריכים לשלם קנס, וב''ש ביקשו להכליל את בן אייזנהארט וקלארק רוזנברג כישראלים. הקבוצות יצטרכו כעת להחליט כיצד לנהוג עם השחקנים

בית הדין העליון של איגוד הכדורסל דחה היום את העתירה של הפועל באר שבע ומכבי חיפה לרישומם של בן אייזנהרדט, קלארק רוזנברג (באר שבע) וג'ורדן כהן (חים) במנהלת הליגה כשחקנים ישראלים ולא כמתאזרחים. את ארגון שחקני הכדורסל ייצג עו"ד שי אליאס. הירוקים רצו לרשום את כהן כחלק מהשחקנים עליהם לא צריכים לשלם קנס, בעוד האדומים מבירת הנגב ביקשו לרשום את אייזנהארט ורוזנברג כ-Home Grown Players - ישראלים לכל דבר ועניין.

מי שנמצאת בבעיה מבין השתיים היא באר שבע. על פי החוק, צריכים להיות בסגל בליגה 5 שחקני HGP, ולצד ארבעת הזרים שכבר חתומים בקבוצה של רמי הדר - זה משאיר לה מקום לשלושה מתאזרחים בלבד. ספנסר ווייס, טראוויס ווריק ונתן יורקוביץ' הם שלושת המתזארחים הבכירים, מה שמותיר כרגע את אייזנהארט ורוזנברג מחוץ לסגל בליגה. לגבי חיפה, הרי שג'ורדן כהן שיחק בליגה הבלקנית - אבל במעמד של שחקן זר (לא מחייב לגבי הליגה) - והיא תצטרך להכריע האם לרשום אותו לליגה ולשלם קנס, כאשר עושה רושם כי הסיכוי לכך קטן כרגע.

פסק הדין ניתן על ידי אב בית הדין השופט בדימוס פרופ' עודד מודריק, עו"ד שרון סתיו ועו"ד עמנואל סלע ובו נכתב בין היתר כי "משמעות קבלת עתירת באר שבע היא שכל קבוצה תוכל לרשום מתאזרחים כחפצה אפילו בלי רישום של שחקן HGP אחד. לפי השקפה זו יימצא שהחלטת הביניים פוגעת עד כדי מניעת שילוב HGP ובדקות המשחק שהיו אמורות להישמר להם. הדבר יגרום לבוקה ומבולקה (כאוס)".

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות