0:0 לאתלטיקו מדריד מול בילבאו, ז'ואאו פליקס הורחקאליאל פרץ כבש ובישל לבריבו, הפסד לווייסמן בספרדואן לוון: ''משחק שהיינו חייבים לנצח, זה נותן לנו דחיפה''בכר: ''מוכן לקחת אליפות כל עונה ולהפסיד למכבי ת''א''יש דברים שלא משתנים: 1:2 למכבי ת''א על מכבי חיפהגוטליב: ''מה צריך לקרות כדי ששחקנים ירגישו בטוחים?''1:1 להפועל ת''א מול פ''ת, גוטליב פגע באוהד והורחקרוני לוי: ''רוקאביצה? מבחינתי החילוף שלו היה מוקדם''הפועל נוף הגליל במקום הראשון אחרי 0:2 על אשדודאינטר הביסה 1:6 את בולוניה ועלתה למקום הראשון
כדורי רגל (רמי כהן שמאלי)

570 אלף שקלים יועברו ממכבי נתניה לקבוצת הנשים

רביעי | | 15:28    מאת מערכת ישראל ספורט

הבקשה לעכב את התשלום נדחתה בבית המשפט העליון והסכום המשמעותי יעבור מקבוצת הכדורגל בליגת העל לבנות נתניה, שטענה לאפליה מגדרית קשה מצד העירייה. עו''ד אורי כהנא: ''מדובר בהחלטה חשובה''

בית המשפט העליון (השופטת דליה ברק ארז)  דחה היום (רביעי) את בקשת עיריית נתניה לעכב את העברת הסכום בסך 570,000 ש"ח אותה היה עליה להעביר לקבוצת הנשים העירונית בכדורגל בהתאם לפסק דינו של בית המשפט המחוזי בלוד (השופט רמי אמיר), וחייב את עיריית נתניה בהוצאות משפט בסך 3,000 ש"ח.
 
כזכור, בעתירה שהגישה בנות נתניה באמצעות עו"ד אורי כהנא ממשרד כבירי נבו קידר בלום המתמחה במשפט ספורט מגדרי, טענה קבוצת הנשים להפליה מגדרית קשה מצד העירייה בחלוקת תקציבי הספורט העירוניים, לאחר שזו העבירה תקציב הגדול פי 20 לקבוצת הגברים העירונית מכבי נתניה על אף ששתי הקבוצות משחקות בליגת העל. בית המשפט המחוזי קיבל את העתירה וקבע כי על העיריה להפחית מהסכום שמועבר לקבוצת הגברים של מכבי נתניה סך של כ-570 אלף ש"ח ולהעבירו לקבוצת הנשים העירונית לאחר שמצא כי העירייה פעלה בחוסר תום לב וניסתה להעביר את הסכום לקבוצת הגברים שלא כדין. עיריית נתניה ומכבי נתניה ערעורו לבית המשפט העליון על פסק הדין וביקשו להמתין עם העברת הכספים עד להכרעה בערעור. היום, דחה בית המשפט העליון בקשת העירייה והורה לה להעביר את הכספים באופן מיידי, תוך שהוא מדגיש את העובדה שהקבוצה מתכוננת בימים אלה לפתיחת משחקי ליגת העל.

יו''ר מנהלת העל, הילה קניסטר בר דוד (באדיבות מנהלת הליגה לנשים)
עו"ד אורי כהנא המייצג את קבוצת בנות נתניה התייחס להחלטה: "מדובר בהחלטה חשובה, המלמדת גם על סיכויי הערעור שהוגש. חשוב מכך, ההחלטה תאפשר לקבוצת הנשים בכדורגל לפתוח את הליגה, להתמודד על תארים ולהביא כבוד רב לעיר נתניה. חבל שעיריית נתניה מתייחסת לקבוצת ליגת העל לנשים בכדורגל בצורה בלתי מקצועית באופן המשמר את המצב הקיים בו נשים מודרות מענף הכדורגל להערכתי סיכויי הערעור קלושים. בית המשפט המחוזי קבע בצדק רב, כי במשך שנים הפלתה עיריית נתניה שלא כדין את כדורגל הנשים בעיר. בית המשפט קבע בהחלטה מנומקת ומדויקת, שהעיריה לא יישמה את הקריטריונים שקבעה בעצמה, והעבירה מאות אלפי שקלים מדי שנה, מקבוצת הנשים לקבוצת הגברים. בית המשפט גם קבע, לאחר שזימן את נציגי העיריה לשני דיונים ארוכים, כי גורמים בעיריה פעלו בחוסר תום לב לאחר שניסו לבצע ברגע האחרון, שינוי דרמטי של התבחינים לרעת הנשים, במסווה של תיקון טעות סופר וללא סמכות. יחד עם זאת אנחנו שמחים על הבאת התיק בפני בית המשפט העליון, מדובר בנושא חשוב ואנחנו מאמינים שבית המשפט העליון יקבע הלכה מחייבת בנושא שתנחה גם עיריות נוספות"
 
יו"ר מנהלת העל בענפי הכדור לנשים, הילה קניסטר בר דוד, התייחסה אף היא להחלטה: "אני מברכת את קבוצת בנות נתניה על ההחלטה שתאפשר את השתתפותה בליגת העל השנה. הפליית נשים בספורט נפוצה לצערי ברבות מהרשויות המקומיות. מחלקות ספורט רבות בעיריות מבקשות לתקצב את הענף החזק ביותר משיקולי פופולריות ושוכחות שתפקיד הרשות המקומית הינו לעודד ולהנגיש את הספורט לכלל אוכלוסיית העיר הכוללת בדרך כלל 50% נשים. מנהלת העל בענפי הכדור לנשים שמה לה למטרה לייצר מציאות שונה בה לכל אישה בישראל מקום בנוף הספורט הקבוצתי המקצועי".

נגישות