עומרי גלזר: ''הראינו שאנחנו לא נופלים ממכבי חיפה''בכר: ''היינו קרובים לעשות היסטוריה, הפסד אכזרי וכואב''אחרי פנדלים: הפועל ב''ש זכתה בגביע המדינה השלישיעשרות אבוקות הושלכו, עימות בין אוהדי חיפה למשטרהמלאדן קרסטאיץ' עוזב את מכבי ת''א, איביץ' יחליפו?מומחי הווינר מעריכים: מכבי חיפה תזכה בדאבל חלומיאוהדי ב''ש וחיפה כבר בירושלים, שלושה אוהדים עוכבוג'וש כהן יעבור מבחן כשירות, בכר מתלבט לגבי הקישוררשמית: ג'ייקובן בראון האריך את חוזהו בהפועל תל אביבנמשכת המחאה: לה פמיליה הגיעו לביתו של אורן חסון
רגד באיר, שחקנית בית''ר ירושלים (באדיבות האתר הרשמי)

רגד באיר: אני ההוכחה שאין גזענות בבית''ר ירושלים

רביעי | | 12:42    מאת אביחי חיים

שחקנית המועדון בכדורגל נשים מוכנה לקראת פתיחת העונה בקרוב בליגה הלאומית: "הגיע לנו לעלות ליגה". על המועדון הירושלמי והקבלה: "שחקן ערבי צריך להיות אמיץ כדי לשחק בבית''ר ירושלים ולא להקשיב לחברה מסביב, היה לי את האומץ לעשות משהו שאף אחד לא עשה"

שחקנית בית''ר ירושלים בכדורגל נשים, רגד באיר, בת ה-22, סטודנטית באוניברסיטה העברית מכפר עין מהאל בצפון והיא השחקנית הערבייה הראשונה במועדון הירושלמי שבימים אלה עלתה לליגת הלאומית. "הגעתי בתחילת העונה שעברה, הלכתי למיונים וקיבלו אותי כמו כל שחקנית אחרת בלי קשר לזה שאני ערבייה".

"יש שינוי במועדון הירושלמי, ברגע שכל שחקן או שחקנית עולה על המגרש ונותנת את הכל עבור הסמל והמועדון אין סיבה שלא יקבלו אותה", אמרה ל-רדיו סול וישראל ספורט בתוכנית הספורט ''עד הסוף'' עם אביחי חיים ושוקי אברהם.

בסיום העונה אס''א ת''א הייתה אמורה לעלות לליגה הלאומית כמו עירוני מודיעין שהייתה במקום השני. והקרב נשאר בין בנות יהודה לבית''ר ירושלים, אך לבסוף התפנה מקום לשתי הקבוצות ומכאן מתחילים עונה חדשה. "לא אכפת לי איך עלינו לליגה הלאומית, העיקר שעשינו את זה", הדגישה. "הגיע לנו לעלות ליגה והרבה אנשים התפלאו שהתגבשנו כל כך מהר ומגיע לנו לשחק בליגה הלאומית. אנחנו כמובן מודות לבעלים משה חוגג ולכל העושים במלאכה שמקדמים את כדורגל הנשים וקבוצת הנשים של בית''ר. אנחנו אחד המועדונים הגדולים הראשונים בארץ שהתחילו את הנושא של קבוצת נשים ואחרינו התחילו הפועל ת''א וכל השאר. הענף עובר מהפכה גדולה ואנחנו נאבקים על כל הזכויות שלנו ומאמינים שההשקעה רק תגדל. בבית וגן סיימו את השיפוץ למגרש כך שיש לנו מגרש ביתי שנעשה רק עבורנו והוא אושר על ידי ההתאחדות".

רגד באיר, חולמת רחוק (באדיבות האתר הרשמי)

"המפגש האחרון שלנו היה מול הפועל ת''א וניצחנו אותם וזה היה שמחה גדולה", תיארה בהתרגשות רגד. "זה היה ממש לפני שהופסקה הליגה והגיעה הקורונה לישראל. אנחנו מודעות ליריבות בין המועדונים הללו אני ''המרעילה'' של הבנות לקראת כל המשחק ובייחוד מול הפועל ת''א. הרגשתי מחויבות כלפי המועדון שאני משחקת וכלפי הקהל על כל התמיכה והאהבה וזה התבטא בניצחון ובכיבוש השער שלי. הפועל ובית''ר בכל מעמד ובכל ליגה בין אם ילדים, גברים או נשים הוא משחק עם חשיבות אחרת".   

רגד מכוונת הלאה וחולמת להגיע הכי רחוק שרק אפשר בענף הכדורגל. "נבחרת ישראל זה חלום גדול עבורי לייצג את המדינה במשחקים הבינלאומיים ובעתיד הלוואי ואוכל לצאת לאירופה לרמות הגבוהות ביותר. אני אעבוד קשה כדי להגיע לשם. קיבלתי את התמיכה מהמשפחה ומאבי שבלעדיו לא הייתי מגיעה לאן שהגעתי היום ואין קשר לזה שאני משחקת בבית''ר ירושלים. אני השחקנית היחידה מהכפר שמשחקת כדורגל והם מתרגשים בכל פעם מחדש שאני עולה על כר הדשא. אני לא עובדת בשביל לרצות את כולם יש כאלה שקיבלו את העובדה שאני בבית''ר ויש כאלה שפחות, אבל יש לי חלום מטרה ואני אשיג אותו".

''כשאתה בתוך המועדון של בית''ר ירושלים אתה לא רואה את מה שהתקשורת מציירת'', הסבירה. "היה לי את האומץ לעשות משהו שאף אחד לא עשה וכולם קיבלו אותי באהבה רבה. ברגע שיהיה שחקן ערבי מתאים ברמה שיש בחדר ההלבשה האיכותי בבית''ר אני לא חושבת שזה מה שימנע מהצוות המקצועי להביא אותו. יחד עם זאת, שחקן ערבי צריך להיות אמיץ כדי לשחק בבית''ר ירושלים ולא להקשיב לחברה מסביב. אני ההוכחה לכך שאין גזענות בבית''ר ירושלים ושהכל אפשרי וכולם מוזמנים לכאן לבצע את הניסיון לפחות, ברגע שלא ניסית אי אפשר להגיד שיש גזענות בבית''ר ירושלים, לכו תנסו".  

נגישות