ליגת העל: מ.ס אשדוד - הפועל חדרה 1:0 (מחצית 2)פיטר פלצ'יק וטל פליקר קיבלו מענקים מהוועד האולימפי''המהלך הכי גדול בכדורסל הישראלי בשנים האחרונות''ההתאחדות ביקשה שכל שחקני הנבחרת יצביעו יחדתכבוש את הפסגה? מכבי ת''א מארחת את בית''ר י-םמיילס יהיה בסגל, דדאס: ''משחק קשה וחשוב עבורנו''''מצרים על כך שהמתווה מגביל ל-1,500 אוהדים בלבד''סופית: אושרה חזרת הקהל למגרשים בסופ''ש הקרובמכבי חיפה: סגל מלא יעמוד לרשות בכר מול בני יהודהזעם גדול בב''ש: ''הטעויות נגדנו השנה בלתי נתפסות''
טקס הפתיחה של המכביה ה-20 (צילום: איתמר גרינברג, יח''צ)

אושר בממשלה: המכביה תיערך בירושלים בקיץ 2022

שלישי | | 18:36    מאת מערכת ישראל ספורט

לאחר דחייה של שנה, אירוע הספורט השלישי בגודלו בעולם ייערך בעיר הבירה של ישראל בעוד כשנה וחצי. שר הספורט טרופר בירך: "שמח שהמסורת נמשכת, גם אם באיחור של שנה''. התקציב: 32.6 מיל' שקלים

הממשלה אישרה הערב (שלישי) את אירוע המכבייה בקיץ 2022 בירושלים, בסך של כ-32.6 מיליון ש"ח. התקציב יתחלק בין משרדי הממשלה, באחריות והובלת משרד התרבות והספורט. מכבי התנועה העולמית, החליטה לקיים את טקס פתיחת המכביה ה-21 בקיץ 2022 בירושלים וכן אירועים נוספים ותחרויות ספורט במסגרת משחקי המכביה בירושלים וברחבי הארץ.

בשנים הבאות 2020-2022 יוקצו כ-32.6 מיליון ש"ח לקיום כינוסי ספורט בינלאומיים, באופן שיאפשר תמיכה בהתארגנות לקראת קיום אירועי המכביה ה-21. בין המשרדים המשתתפים: תרבות וספורט, תיירות, משרד לשוויון חברתי, העלייה והקליטה, משרד רה"מ, משרד הבריאות, משרד החינוך,משרד החוץ, שת"פ אזורי ומשרד ירושלים ומורשת. האחריות על איגום התקציבים והפעלתם תהיה של משרד התרבות והספורט. שר התרבות והספורט חילי טרופר: "אני שמח שהמסורת נמשכת, גם אם באיחור של שנה, וההכנות למכביה יוצאות לדרך עם אישור החלטת הממשלה בעניין.  תחרות הספורט הגדולה בהשתתפות יהודים מרחבי העולם תוכל להתקיים הודות להתגייסות של משרדי ממשלה רבים ובהובלת משרד התרבות והספורט".

טקס הפתיחה של המכביה ה-20 (צילום: איתמר גרינברג, יח''צ)
המכביה הינה אירוע השיא של תנועת מכבי ומתקיימת אחת לארבע שנים בישראל. המכביה הינה המפעל הספורטיבי השלישי בגודלו בעולם, אחרי האולימפיאדה ומשחקי האוניברסיאדה וככזו זוכה להכרה בינלאומית בארץ ובעולם. המכביה היא כינוס של ספורטאים יהודים המגיעים ממדינות שונות בעולם ומתחרים ביניהם בענפי ספורט שונים. המכביה הראשונה נערכה בשנת 1932 באצטדיון המכביה שהוקם במיוחד לצורך כך. מכביה זו היוותה את תחילתה של מסורת אשר באה לידי ביטוי גם בימים אלו, ובהיערכות לאירועי המכביה ה-21 בשנת 2022. למכביה מטרה חשובה והיא חיזוק הקשר של צעירים יהודים מרחבי העולם לישראל. רבים מן המשתתפים והאורחים שהגיעו ארצה עלו לישראל בעקבות השתתפותם במכביה.  מטרת המכביה היא להעניק חוויה חינוכית ספורטיבית ותרבותית אשר תחזק את הזהות היהודית והזיקה למדינת ישראל.

המכביה ה-21 עתידה להיות המפעל היהודי, ציוני, ספורטיבי, הגדול ביותר שנערך אי פעם בישראל. המכביה חרטה על דגלה את מרכזיותה של מדינת ישראל לעם היהודי ופועלת להגברת המודעות והזיקה של ספורטאי המכביה ואורחיה למדינה ובירתה ירושלים. לאור זאת, ומתוך מטרה לחזק את הקשר של העם היהודי לבירת ישראל, החליטה מכבי תנועה עולמית להמשיך במסורת ולקיים את טקס הפתיחה של המכביה ה-21 בירושלים, כפי שעשתה במכביה ה-19 וה-20. ירושלים תשמש כעיר המארחת ובירת המכביה, תחרויות ספורט רבות יתקיימו בקטגוריות נוער, בוגרים, ותיקים, פרה-אולימפי וספורט עממי לצד אירועים מרכזיים שייערכו בעיר. המכביה ה-21 תציין 101 שנה להקמתה של מכבי תנועה עולמית. אירועי המכביה תורמים רבות לפיתוח הספורט הישראלי ומסייעים לעידוד התיירות, התעסוקה והעלייה למדינת ישראל.

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות