אחרי מהפך ו-0:3 על סביליה: ברצלונה בגמר הגביערק 0:0 מאכזב למנצ'סטר יונייטד מול קריסטל פאלאספריס סן ז'רמן ניצחה, ליל כבשה צמד בתוספת הזמןמרימה ידיים? רק 1:1 דרמטי למילאן בבית מול אודינזהשלשת ניצחון אדירה לפניני, 85:87 לחולון בברינדיסיבכר: ''היה קצת מזל'', קלינגר הורחק וזעם על השופטבשיניים: 1:2 יקר למכבי חיפה על הפועל תל אביב בחוץרוני לוי: ''האדום לז'וסוואה היה מוגזם, מרוצה מהמשחק''אילת ניצחה בראשון לציון, ב''ש הביסה את גלבוע/גליל2:2 דרמטי בין עירוני ק''ש להפ' ב''ש, ז'וסוואה הורחק
המאמן החדש דאיניוס אדומאיטיס (דוברות הפועל ירושלים)

הלפרין: ''הסיטואציה נכפתה עלינו, המאמן מבין את זה''

שישי | | 08:49    מאת רועי ינקלוביץ

המנהל המקצועי של הפועל ירושלים דיבר על מינויו של דאיניוס אדומאיטיס באמצע העונה במקומו של קטש: ''אדומאיטיס מספיק חכם להבין שעודד עזב לא כי המועדון לא היה מרוצה. בסופו של דבר, הלכנו עם הלב''

לאחר ההצגה הרשמית אתמול (חמישי) של דאיניוס אדומאיטיס כמאמן הפועל ירושלים שוחח המנהל המקצועי של האדומים מהבירה יותם הלפרין עם התקשורת על המינוי, תהליך הבחירה והסיטואציה הלא פשוטה של מינוי מאמן חדש באמצע עונה.

יותם הלפרין סיפר על הבחירה בדאיניוס אדומאיטיס: "קודם כל זה היה תהליך מאוד מהיר, בדרך כלל יש את הקיץ או עונה להתכונן ופה פתאום בוקר אחד ככה נפל עלינו פתאום שעודד עוזב ובאמת שהיו ימים ספורים. בלי קשר, יש לנו רשימות של המאמנים האופציונליים שהיו ללא עבודה ופנויים בשוק. עשינו הרבה שיחות זום והרבה שיחות טלפון, התייעצנו עם שחקנים ואנשים בכירים שלא שנה או שנתיים בכדורסל ובסוף קיבלנו את ההחלטה לא כי המועמדים האחרים היו לא טובים מספיק או טובים פחות. הלכנו עם הלב, אני חושב שאדומאיטיס בסוף יש לו איזה שהוא יתרון גדול מאוד בתור מאמן, זה גם מדברים שראינו וגם מדברים ששמענו וחשוב לנו בהפועל ירושלים באמת להסתכל על שנים קדימה ולא על העונה הנוכחית הזאת. המאמן יושב עכשיו בחדר ומסתכל על המשחק מול מכבי ראשון לציון והוא חייב לנצח, אנחנו כמועדון מסתכלים קצת יותר על התמונה הגדולה, הרגיש לנו נכון, אבל לגמרי המועמדים האחרים שעלו על הפרק זו לא הייתה החלטה חד משמעית שהוא הבן אדם על היום הראשון, לקח לנו קצת זמן לקבל את ההחלטות".
 


על העובדה שאדומאיטיס לא זכה בהרבה תארים כמאמן: "הוא מאמן כבר עשר שנים. אין ספק שאין לו קריירה של 20-30 שנה בקבוצות בכירות, אבל אני כן חושב שהוא הגיע לאיזה שהוא מקום שהוא לפני המקום הזה של זכייה בתארים. אני כן חושב שיש לו את הכדורסל ויש לו את הגישה, להיות מאמן נבחרת ליטא, עם כוכבים בליטא, זה לדעת להסתגל לשחקנים כמו שיש בנבחרת ליטא. שוב, אני אומר שבסך הכל לא הסתכלנו על תארים, שאייל חומסקי לא ישמע אותי, אבל גם היום שאנחנו בהפועל ירושלים, כמובן שהמטרה הראשונית היא לקחת תארים, אבל המטרה היותר גדולה היא באמת לראות דרך, כי הדרך בסוף תוביל אותנו למקומות שאנחנו נתמודד על תארים. כל קבוצה מפסידה ומנצחת בסוף, גם במשחקים גדולים, אבל בסוף הדרך היא זו שתביא אותך למקומות האלה שיש לך אופציה להתמודד על התארים ולאורך זמן אני חושב שזה מה שמנצח. שוב, הזמן יעשה את שלו, גם אני ברמה האישית, לא מכיר את אדומאיטיס יום וליל, הכל קרה נורא מהר, אבל בסוף בהרגשה הכוללת הרגשנו שהוא הבן אדם כי אנחנו באמת רואים בו איזו שהיא ראייה לעתיד בתקווה להרבה שנים טובות".

על הסיבה העיקרית לבחירה באדומאיטיס: "קודם כל, המון חוות דעת מאנשים שאני ברמה האישית דיברתי איתם וגם גיא הראל היה בתהליך לא פחות ממני. אלה אנשים שאנחנו מאוד מעריכים את הדעה האישית שלהם, כי בסופו של יום אם תבוא ותשאל עשרה אנשים, סביר להניח שתקבל גם 12 דעות, ככה זה עובד בדרך כלל. השתדלנו לא לברוח ליותר מדי דעות כי בסוף כל דעה מזיזה אותך ימינה ושמאלה, אבל אין ספק שהדעות והדברים ששמענו עליו הם דברים שלנו ברמה האישית נתנו את ההרגשה שהוא זה שצריך לקבל את הצ'אנס". אייל חומסקי מתפרץ לשיחה: "זה מאמן פצצה שיביא לנו אליפות".
 


הלפרין נשאל על האפשרות שיירד לקווים ויתחיל לאמן בהמשך: "זה לא משהו שחשבתי עליו עדיין, האמת שאיך שסיימתי את הקריירה דווקא חשבתי שהמקום הזה הוא בהתחלה מאוד נוח לי ומאוד מתאים לי, גם אני לומד את התפקיד עדיין למרות שכבר עברו שנתיים, אני אפילו לא קרוב עדיין למה שאני רוצה להיות או מה שאני חושב אפילו שהמועדון מייעד לי להיות, אבל זה חלק מזה שכשעוזבים כדורסל אחרי 17-18 שנה, בטח ברמות הגבוהות, אתה רוצה להישאר שם, אם זה בתור מאמן או בתור מנהל ספורטיבי זה משהו שאני כרגע לומד על בשרי".

על הבאת אדומאיטיס באמצע העונה: "סיטואציה של מאמן באמצע עונה זה דבר שלא קורה הרבה. מה שקרה השבוע זה קרה בגלל הזדמנות שניתנה לעודד. היא לא קרתה בגלל שהמועדון חשב שעודד נכשל בדרך. זה משהו שקרה ביום בהיר, נוצרה הזדמנות למאמן נבחרת ישראל שלנו, והסיטואציה היא לא פשוטה  - בטח לעודד  -אבל גם היא לא פשוטה למאמן החדש שמוחלף מאמן ומגיע מאמן חדש במקומו בדרך כלל זה בגלל מצב לא טוב של הפסדים ופציעות ופה זה לא המצב. הסיטואציה די נכפה עלינו . אני חושב שבסוף גם המאמן החדש מבין את זה, יש לנו תפקיד מאוד מאוד ברור עכשיו. התפקיד שלנו זה לעזור לו להסתגל כמה שיותר מהר, כי בעצם גם הוא מספיק חכם ומספיק נבון וגם עם מספיק ניסיון להבין שההזדמנות הזאת נוצרה כי עודד עזב, לא בגלל שהמועדון לא היה מרוצה. זהו, זה לא הופך את העבודה שלו ליותר קלה, יכול להיות שלפעמים אפילו זה הופך את זה ליותר קשה - בטח מול השחקנים".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות