אנאדולו הביסה את פנר, הפסדים לברצלונה ולקטשפרנקפורט הפסידה לברמן ופספסה את המקום ה-3דוראנט יחמיץ את האולסטאר, דומנטאס סאבוניס יחליפודרך חדשה: חורחה סמפאולי מונה למאמנה של מארסייחולה קורונה במכבי חיפה, המשחק מול באר שבע נדחהשער ובישול לביברס נאתכו ב-0:6 של פרטיזן בלגרדיד: הפסד בכורה לרמה''ש, 26:25 להפועל ראשל''צאלישע לוי: ''אנו ערוכים לקרב קשה עד הרגע האחרון''בית''ר תל אביב/בת ים ניצחה 0:2 את הפועל ירושליםאבוקסיס: ''לא נשתמש בפצועים ובחולי הקורונה כתירוץ''
שר ההספורט חילי טרופר עם שר הבריאות יולי אדלשטיין (דוברות)

רשמית: ליגות העל בכדורגל ובכדורסל ישובו בסופ''ש

שלישי | | 21:18    מאת אדי חליאבין

אחרי שהושג סיכום בין שר הספורט טרופר לשר הבריאות אדלשטיין, הליגות הבכירות בכדורגל ובכדורסל ישובו לפעילות. בשלב זה, הלאומית לא חוזרת - אך נעשים ניסיונות לשנות זאת. המתווה יאושר סופית מחר

ממשלת ישראל אישרה הערב (שלישי) את הארכת הסגר המהודק ב-10 ימים נוספים והוא יסתיים ב-31 בינואר בחצות. אחרי לחץ כבד שהפעיל יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל ארז כלפון והסכמה שהתקבלה מבכירי משרד הבריאות, שר הספורט חילי טרופר ושר הבריאות יולי אדלשטיין סיכמו ביניהם על חזרת ליגות העל בכדורגל ובכדורסל בסוף השבוע הנוכחי, כאשר המתווה יאושר סופית מחר בהצבעה טלפונית של השחקנים. יש לציין כי הליגה הלאומית לא חוזרת בשלב זה, אך נעשים ניסיות לשנות זאת.

מדוברות משרד הספורט נמסר: "אחרי מאמצים רבים ומאבק של שר הספורט חילי טרופר להחרגת הליגות העליונות מהסגר והחזרתן לפעילות כבר בסופ"ש הקרוב, הושגה הסכמה בין שר הספורט לשר הבריאות לפיה הליגות העליונות יחזרו לפעילות. השר טרופר העלה בישיבת הממשלה את הצורך בהמשך הליגות ואת סכנת הפגיעה שעלולה להיווצר במידה ואלו לא יחזרו. על פי הסיכום, הליגות העליונות בלבד יחזרו לפעילות תוך מתווה בידוד ביתי קפדני שישמור על בריאותם של השחקנים והצוותים המקצועיים. השר ימשיך במאמצים להשבת כלל הליגות והספורט כולו".

השר חילי טרופר: "אני שמח שהמאמצים צלחו והליגות חוזרות. מדובר במאבק חשוב. צריך לקיים את הליגות גם מבחינה ספורטיבית וגם מבחינה כלכלית ובעיקר כדי לתת נחת להמוני האוהדים בתקופה הקשה הזאת. אני מודה לשר הבריאות יולי אדלשטיין על ההבנה והשותפות ולראשי מנהלות הכדורגל והכדורסל על העבודה המשותפת". נציין כי במהלך הישיבה הנושא עלה לדיון רק אחרי יותר מארבעה שעות, כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו הסמיך לבסוף את השרים טרופר ואדלשטיים להגיע למתווה מוסכם בנוגע לחידוש המשחקים, אותו יצטרכו לאשר השרים.

טרופר אמר בין היתר במהלך הדיון: "הנזק הבינלאומי שייגרם לישראל יהיה בלתי הפיך אם המשחקים לא יחודשו בסוף השבוע. ייגרם נזק למעמד של מדינת ישראל בספורט העולמי". שר הספורט ציין בנוסף שעד עכשיו לא קויימו ארבעה מחזורים והלו"ז צפוף גם כך. טרופר, שזכה לתמיכת כל שרי כחול לבן ולא מעט פוליטיקאים, הזהיר בין היתר שלא ניתן לקיים משחקי ליגה בכפוף למשחקים בינלאומיים וההפך ולכן הזמן דוחק וכמו כן, לא יהיה ניתן להאריך את הליגה מעבר לתאריך שנקבע בשל היורו ומשחקי נבחרות שונות.

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות