מכבי ת''א: הבינגו של ואן לוון וניחוחות האליפות באווירמכבי חיפה: ''אם לא ננצח היום, האליפות לא מגיעה לנו''ספרופולוס: ''המשחקים מול ירושלים תמיד חשובים''יונתן אלון: ''רוצים להחזיר את האמון של האוהדים בנו''סל ניצחון לדרוזן מול דאלאס, ניצחון קשה לקליפרסנצמדו לליל ולפ.ס.ז': ניצחונות קלילים למונאקו וליוןאתלטיקו מעדה עם 1:1 מול בטיס, אך חזרה לפסגההפועל ת''א הביסה את נהריה, נס ציונה את ראשל''צמנצ'סטר יונייטד חזרה מפיגור וניצחה 1:3 את טוטנהאםואן לוון: ''שער אליפות? זה שער שהכריע את המשחק''
יובל גררה בפעולה (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

מחזור הכדוריד שוב נדחה, באיגוד תקפו את הממשלה

חמישי | | 18:51    מאת מערכת ישראל ספורט

בעקבות הארכת הסגר המסתמנת, באיגוד הודיעו לקבוצות על דחיית המשחקים שתוכננו מחר: ''במקום שיחריגו כמו הכדורגל והכדורסל, מתייחסים אלינו כבן חורג'' - וגם תקפו: ''משתמשים נגדנו בתירוצים מאולצים''

באיגוד הכדוריד נאלצו להודיע אחר הצהריים (חמישי) באכזבה רבה לקבוצות ליגת ווינר, שמחזור המשחקים שתוכנן למחר - ידחה (בתקווה) ליום שני, וזאת עוד לפני החלטת הממשלה המסתמנת להאריך את הסגר בסוף השבוע, זאת לאחר שלא הועברו מסרים על כוונת משרדי הספורט והבריאות להחריג את ליגות הכדוריד הבכירות, כפי שנעשה בכדורגל ובכדורסל.

במצב הזה, ורצון של הקבוצות לדעת האם להיערך ולקיים אימון מסכם לקראת משחק, הוחלט על דחייה (זאת לאחר שאימונים כאלו נדחו ברגע האחרון בשבועיים האחרונים). כמו גם, העובדה שבמכבי ת"א ובא.כ נס ציונה התגלה במהלך היום שחקן מאומת, והשחקנים נדרשו לבדיקות קורונה על פי המתווה, כדי לחזור לפעילות ותשובות לא היו צפויות להתקבל לפני מחר - והמשמעות שמשחקי שתי הקבוצות היו נדחים.  

(צילום: ענבר חורי, מ.כ חולון)
באשר לבג"צ שהוגש ע"י איגוד הכדוריד, התגובה המקדמית לעתירה מטעם המדינה שהייתה אמורה להיות מוגשת כבר ביום שני, הועברה רק היום מטעם המשיבים - משרדי התרבות והספורט והבריאות, השרים הממונים והיועץ המשפטי למממשלה. החלטת בית המשפט לעתירה לא ניתנה עד כה, וטרם נקבע דיון. היועץ המשפטי של איגוד הכדוריד, עו"ד רועי רוזן, שקיבל לידיו את התגובה במהלך היום, כינה אותה כ"לא ראויה, מאולצת ומלאה בתירוצים והסברים שמעולם לא דוברו בשום פורום וממילא שונים לגמרי מדברי ההסבר לתקנות".

באיגוד הכדוריד מביעים אכזבה רבה על ההתנהלות של משרדי הממשלה, ובמיוחד של משרד הספורט שמלבד האפליה בהחלטה להחזיר רק את ליגות הכדורגל והכדורסל, לאורך השבועות האחרונים הוסבר את הנחיצות לחזרה מיידית כדי לא לפגוע במוכנות שחקני ושחקניות נבחרות ישראל, להם מצפים משימות בינלאומיות מכריעות בחודש הבא. כמו גם, הקושי לעמוד בלוחות הזמנים לסיום העונה בזמן (גם עקב פגרות נבחרות ישראל - שמתוכננת כאמור גם במרץ, וגם במהלך חודש אפריל וסוף חודש מאי), וכמובן מועדי הרישום למפעלים האירופים.
 
"במקום שיחריגו את ליגות הכדוריד הבכירות כפי שעשו עם הכדורגל והכדורסל, ממשיכים להתייחס לכדוריד ולענפי ספורט נוספים כאל הבן החורג. זה בלתי נתפס, שבעידן שהכדוריד נמצא בפרויקט לאומי, ואנחנו בפתח תחרויות בינלאומיות מכריעות ברמת הנבחרות - התעקשו לאורך כל השבוע לדחות את התשובה לבג"צ, ולא לקבל החלטה מוקדמת לאפשר חזרה למשחקים כבר בסוף שבוע זה", אמרו באיגוד.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות