אלישע לוי: ''הפועל חדרה מוכיחה שצריך לכבד אותה''דו''ח שיפוט חמור נגד חולון: ''מכרתם את המשחק''אבל בכדורסל הישראלי: יו''ר נהריה ניסים אלפסי נפטרקורצקי: ''אנחנו ממש לא בתחושה שכבר נשארנו בליגה''בבית''ר י-ם מאמינים: יאנקוביץ' לא יתעקש להישאר פהדני אבדיה לא קלע, 115:117 לוושינגטון על ניו אורלינסטוטנהאם ואברטון סיימו ב-2:2, צמדים לקיין וסיגורדסוןג'ודו: גפן פרימו זכתה במדליית הארד באליפות אירופהרביד גזל: ''זו יכולה להיות ההזדמנות האחרונה שלנו''ניצחון שלישי רצוף לפ''ת, 1:1 בין א.א. פאחם לכפר שלם
אוהדי מכבי ת''א (ישי נאמן)

רק 1,500 אוהדים יורשו להיכנס לאצטדיונים הגדולים

חמישי | | 19:41    מאת אדי חליאבין

חדשות עגומות לאוהדי הכדורגל הישראלי שייאלצו להמשיך לחכות לכמות אוהדים סבירה באצטדיוני ליגת העל. עדיין לא ברור האם הקבוצות יאשרו, אלטמן תקף באינסטגרם: ''תחזירו את האוהדים כבר יא נוכלים''

רק השבוע ציינו בכדורגל הישראלי שנה בלי קהל ביציעים ולמרות התקוות הגדולות, משרד הבריאות אישר היום (חמישי) רשמית כניסה של 1,500 אוהדים ליציעים באצטדיונים הגדולים (סמי עופר, טדי, בלומפילד, טוטו טרנר, המושבה, נתניה) ו-750 אוהדים בלבד באצטדיונים הקטנים (קריית שמונה, דוחא, אשדוד). כזכור, מנהלת הליגות הציעה לאפשר פתיחה של שליש מתכולת כל אצטדיון בפני עצמו, משמעות של כ-2,500 עד 6,000 אוהדים באצטדיונים השונים של הכדורגל הישראלי, אך במשרד הבריאות הביעו התנגדות נחרצת לכך.

מתווה מבחין בין אולמות בחלל סגור (הן בעולם התרבות והן בעולם הספורט) לבין אצטדיונים ומתחמים בחלל פתוח. כעת ממתינים לאישור הממשלה. המתווה מאפשר כניסתם של עד 1,500 צופים באצטדיונים המכילים מעל 10,000 מקומו. במתחם המכיל מספר נמוך יותר יוכל להיכנס קהל עד 75% תפוצה כשהמקסימום הוא 750 צופים. לגבי אולמות בחלל סגור, באולמות להם עד 10,000 מקומות יוכל להיכנס קהל של עד 75% תפוצה וגג 500 צופים. באולמות עם מספר גבוה יותר של מושבים הרי שיוכל להיכנס קהל של עד 30% תפוצה ועד 1,000 צופים. מעבר לכך במגרשי הספורט תותר הגשה של אוכל למקומות ישיבה על ידי מלצרים.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "כשבועיים לאחר הפתיחה הראשונה אנו ממשיכים בפתיחתנו הבטוחה ומרחיבים את כניסת הקהל לאולמות התרבות ולמגרשי הספורט. יש לי אחריות ומחויבות עמוקה לעולם התרבות והספורט. זהו צעד נוסף במאבק שעוד ימשיך עד שנגיע למספרים הרצויים. נמשיך לפעול במטרה להגדיל את תפוסת הקהל בפעימות הבאות". עדיין לא ברור האם קבוצות ליגת העל יאמצו את המתווה, אך בכל מקרה הוא לא יהיה רלוונטי למחזור הליגה שייצא לדרך בסוף השבוע הנוכחי, משום שהתהליך לוקח זמן. 
 


כוכב הפועל תל אביב, עומרי אלטמן, התבטא היום נגד הסחבת הממשלתית שמובילה לעיכוב בחזרת אוהדי הכדורגל מגרשים. "איפה החזרה שהבטחתם", כתב בסטורי בחשבון האינסטגרם שלו. "אוכלוסייה שלמה התחסנה בשביל הספורט, שהוא בעצם האוויר לנשימה שלהם. תחזירו את האוהדים כבר יא נוכלים". גם במינהלת הליגה מנסים להפעיל לחץ כדי לקדם את הנושא והעלו סרטון להעלאת המודעת בחשבונות שלהם ברשתות החברתיות. נציין כי גם במשרד הספורט מנסים להפעיל לחץ בנושא, אך כרגע אין עדיין בשורות חיוביות ממשרד הבריאות.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות