מזרחי: ''אי אפשר לנצח ככה, תילחמו על הקריירה''לקראת טוקיו: ספורטאי ישראל בקמפיין לבנק הפועליםמכבי ת''א: הבינגו של ואן לוון וניחוחות האליפות באווירמכבי חיפה: ''אם לא ננצח היום, האליפות לא מגיעה לנו''ספרופולוס: ''המשחקים מול ירושלים תמיד חשובים''יונתן אלון: ''רוצים להחזיר את האמון של האוהדים בנו''סל ניצחון לדרוזן מול דאלאס, ניצחון קשה לקליפרסנצמדו לליל ולפ.ס.ז': ניצחונות קלילים למונאקו וליוןאתלטיקו מעדה עם 1:1 מול בטיס, אך חזרה לפסגההפועל ת''א הביסה את נהריה, נס ציונה את ראשל''צ
השער שלו חוקי או לא? עידו שחר (ישי נאמן)

גם 24 שעות אחרי: לא נקבע אם השער של שחר חוקי

שישי | | 18:16    מאת מערכת ישראל ספורט

הוועד המקצועית של איגוד השופטים פרסמה את מסקנותיה משני המחזורים האחרונים וקבעה: השערים של בלקמן מול הפועל חיפה ושל רודריגס מול הפועל ת''א חוקיים, פ''ת ונתניה קופחו שתיהן במשחק ביניהן

הוועדה המקצועית הארצית של איגוד השופטים פרסמה היום (שישי) את מסקנותיה בנוגע למשחקים במחזורים 22-23. במוקד, הוועדה קבעה שהשער של ניק בלקמן מול הפועל חיפה היה חוקי וכך גם השער של חוסה רודריגס נגד הפועל תל אביב, אך לא פורסמה עדיין ההחלטה לגבי השער הפסול של עידו שחר מול מכבי תל אביב. בנוסף, לא הגיע להפועל חיפה פנדל בעקבות נגיעת היד של דור פרץ ובמשחק של מכבי פתח תקווה מול מכבי נתניה שתי הקבוצות קופחו.

הפועל חיפה - מכבי תל אביב:
1. בדקה ה-50 דיווח שופט המסך בצדק לשופט שהובקע שער חוקי לזכות תל אביב. הכדור פגע בכתף ולא ביד ולכן לא בוצעה עבירת יד. השופט לא נדרש לגשת למסך, מכיוון שמדובר באירוע עובדתי שלא נתון לפרשנות.
2. בהמשך להסבר שלעיל בנושא עבירות נבדל, בעת שתתגבש החלטה סופית לגבי פסילת שער לזכות חיפה בדקה ה-57, תפורסם בהתאם.
3. בדקה ה-76 לא בוצעה עבירת יד ברחבה ולכן שופט המסך אישר את החלטת השופט במגרש.
להדגיש, שופטי המסך בודקים את כלל האירועים הקריטיים במהלך המשחק, אך ממליצים לשופט לבחון במסך רק כאשר מגיעים למסקנה שמדובר בטעות ודאית וברורה. לפיכך, אי הגעה של שופט למסך אינה מלמדת על כך שהאירוע לא נבדק ע"י שופט המסך.

אלי חכמון בודק ב-VAR (ישי נאמן)
הפועל תל אביב - מכבי חיפה:
בדקה ה-26 הובקע שער חוקי לזכות חיפה ולכן אושר ע"י עוזר השופט ושופט המסך. הגם ששחקן חיפה היה בעמדת נבדל בעת המסירה במהלך ההתקפי, הרי שנמצא במרחק משמעותי מהשחקן המגן ולחלוטין לא מאתגר את היריב לכדור.
לעניין זה, בכנס שנערך בשבוע שעבר הונחו השופטים ועוזרי השופטים כי הקריטריון המרכזי להחלטות באירועים מסוג זה הינו המרחק. כמו כן, יש לוודא שהשחקן התוקף לא מבצע תנועה מובהקת המאתגרת את היריב לכדור.

בית"ר ירושלים - בני סכנין:
בדקה ה-4 אבחן נכונה שופט המסך עבירת יד ברחבה והמליץ לשופט לבחון בעיטת עונשין לזכות סכנין. השופט, לאחר בחינת האירוע ע"ג המסך, פסק בהתאם לבעיטת עונשין.

מכבי פתח תקווה - מכבי נתניה:
1. בדקה ה-2 על שופט המסך היה להמליץ לשופט לבחון בעיטת עונשין לזכות פתח תקווה בגין עבירת יד.
2. בדקה ה-62 על שופט המסך היה להימנע מלדווח לשופט על שער חוקי לזכות פתח תקווה. אין מדובר במקרה ודאי וברור ונכון היה לתמוך בהחלטת עוזר השופט במגרש.

נגיעת היד הברורה של תאי בריבו (אסף הופמן)
מכבי חיפה - עירוני קריית שמונה:
בדקה ה-73 אבחן נכונה שופט המסך עבירת יד של שחקן תוקף במהלך הבקעת שער לזכות חיפה. השופט, לאחר בחינת האירוע ע"ג המסך, ביטל בהתאם את השער.

מכבי פתח תקווה - בית"ר ירושלים:
בדקה ה-33 צדק השופט כאשר החליט שלא לפסוק לבעיטת עונשין לזכות פתח תקווה, למרות המלצת שופט המסך.
 
בני סכנין - הפועל חיפה:
בדקה ה-44 אבחן נכונה שופט המסך עבירה של משחק מסוכן במהלך הבקעת שער לזכות חיפה. השופט, לאחר בחינת האירוע ע"ג המסך, ביטל בהתאם את השער.
 
לא הגיע לקבוצתו פנדל. גיא לוזון (ליאת אבשלומי)
בני יהודה - מכבי פתח תקווה:
בדקה ה-53 על שופט המסך היה להימנע מלהמליץ לשופט לבחון כרטיס אדום לשחקן בני יהודה. אין מדובר במקרה ודאי וברור ונכון היה לתמוך בהחלטת השופט במגרש.
 
מכבי נתניה - הפועל תל אביב:
בדקה ה-83 צדק השופט כאשר החליט שלא לפסוק לבעיטת עונשין לזכות נתניה, למרות המלצת שופט המסך.
  
הפועל חדרה - בני יהודה:
בדקה ה-42 אבחן נכונה שופט המסך עבירת אלימות וכרטיס אדום לשחקן חדרה. מדובר בפגיעה אלימה, תוך דריכה באמצעות הפקקים על רגלו של שחקן יריב.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות