מכבי ת''א: הבינגו של ואן לוון וניחוחות האליפות באווירמכבי חיפה: ''אם לא ננצח היום, האליפות לא מגיעה לנו''ספרופולוס: ''המשחקים מול ירושלים תמיד חשובים''יונתן אלון: ''רוצים להחזיר את האמון של האוהדים בנו''סל ניצחון לדרוזן מול דאלאס, ניצחון קשה לקליפרסנצמדו לליל ולפ.ס.ז': ניצחונות קלילים למונאקו וליוןאתלטיקו מעדה עם 1:1 מול בטיס, אך חזרה לפסגההפועל ת''א הביסה את נהריה, נס ציונה את ראשל''צמנצ'סטר יונייטד חזרה מפיגור וניצחה 1:3 את טוטנהאםואן לוון: ''שער אליפות? זה שער שהכריע את המשחק''
הקהל חוזר. אוהדי מכבי חיפה (אליאב אוזן)

סופית: אושרה חזרת הקהל למגרשים בסופ''ש הקרוב

שני | | 11:15    מאת אדי חליאבין

דירקטוריון מנהלת הליגות אישר בלית ברירה את המתווה של משרד הבריאות - 1,500 יוכלו להיכנס לאצטדיונים הגדולים. כל קבוצה תקבע עצמאית לגבי קהל חוץ. כלפון: ''קוראים לממשלה לקבל את מתווה המנהלת''

אחרי יותר משנה: האוהדים חוזרים למגרשי הכדורגל בליגת העל ובליגה הלאומית: דירקטוריון מנהלת הליגות החליט היום (שני) לקבל את החלטת קבינט הקורונה להחזרת הקהל למגרשים. בהתאם לכללים שנקבעו, באצטדיון שתכולתו מעל 10,000 מקומות יוכלו להכנס עד 1,500 צופים. באצטדיון שתכולתו פחות מ-10,000 מקומות יוכלו להכנס עד 750 צופים.

בשלב זה (עד שינוי תנאי המתווה) כל קבוצה ביתית תוכל לאפשר כניסת קהל חוץ על פי שיקול דעתה. מתווה כניסת הקהל יחל מהמחזור שייערך בסוף השבוע הקרוב (הליגה הלאומית מיום שישי וליגת העל מיום שבת). במנהלת ציינו כי "ההחלטה התקבלה חרף מגבלות כניסת הקהל שנקבעו על ידי קבינט הקורונה וזאת בניגוד לעמדת מנהלת הליגות אשר הציגה תוכנית המאפשרת כניסת כמות של אלפי צופים באופן בטוח". ההחלטה גם הגיעה לאחר איומים מצד שר התרבות והספורט, חילי טרופר, כי במידה שהקבוצות לא יאשרו את המתווה הוא יקזז מרשת הביטחון שהעניקה הממשלה למועדונים, והבהרה של משרד הבריאות כי במידה ולא יישמו את המתווה לא תהיה קפיצה לכמויות קהל גדולות יותר בהמשך.

אוהדי מכבי ת''א (ישי נאמן)
יו"ר המנהלת, ארז כלפון, אמר: "במהלך השבועות האחרונים עשינו מאמצים אדירים ליצירת מתווה שיאפשר כניסת קהל בכמות גדולה והגיונית יותר. הצגנו למשרד הבריאות תוכנית מפורטת שיכלה לאפשר כניסה של אלפי צופים באופן בטוח, שלצערנו נדחתה. בהתאם לכך, אנו נאלצים לקבל את הנחיות משרד הבריאות וזאת בכדי לאפשר את חזרת הקהל שכל כך חסר במגרשים. אנו עושים זאת בחשש גדול, שכן לטעמנו בתנאים שהציב משרד הבריאות קיים קושי גדול להצלחת הפיילוט, אולם למרות זאת, נעשה כל מאמץ להוכיח כי ניתן לקלוט את הקהל גם בתנאים אלו".

כלפון הוסיף: "אנו קוראים לממשלת ישראל לקבל את מתווה המנהלת המאפשר כניסה של אחוז מוגדר מיציע של כל אצטדיון (ולא כמות מוחלטת ללא הגיון ניהולי ביחס לתכולת כל אחד מיציעי האצטדיון) ולאפשר את הגדלת כמות הצופים החל מהפעימה הבאה שתהיה ב-21 במרץ. אני קורא לכל האוהדים שיגיעו לאצטדיונים לשמור על הנחיות משרד הבריאות על מנת שנוכיח כי ניתן להכניס קהל בבטחה ולהגדיל את כמות האוהדים הנכנסת למשחקים".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות