בתוספת הזמן: ריאל מדריד סחטה 2:2 ביתי מול אלצ'האייאקס בפסגה עם 1:2 על פ.ס.וו, זהבי נכנס כמחליףיוסי מזרחי: ''מרוצה מהמחויבות, טדי צריך להיות מלא''המשטרה עצרה שני חשודים בתקיפת איסמעיל עאמרנשים: א'נדיה ג'ונס חתמה ברמה''ש עד לסיום העונהפלאניץ' יעמוד לדין משמעתי, טען: ''ניב שטייף זלזל בי''עלתה על מדים: אנסטסיה גורבנקו התגייסה לצה''לאיגוד הכדורסל חתם על שת''פ היסטורי עם מדינה ערביתרוסלן ברסקי: ''כמובן שיש תחושת פספוס, רצינו לנצח''''יש הזדמנות לצמק את הפער, אסור לנו לבזבז את זה''
המאבק הוכרע (טוויטר)

אנדראה אניילי: ''רעיון הסופר ליג לא יוכל לצאת לפועל''

רביעי | | 12:35    מאת מערכת ישראל ספורט

נשיא יובנטוס התייחס לפרישה הדרמטית של הקבוצות האנגליות וטען שבלעדיהן אי אפשר להתקדם. בעלי ליברפול התנצל, נשיא אופ''א צ'פרין מרוצה: ''להודות בטעות זה דבר ראוי להערצה''. בוריס ג'ונסון בירך

הסופר ליג לא תצא לפועל, בוודאי לא במתכונתה הנוכחית - כך אישר היום (רביעי) נשיא יובנטוס ומי שהיה אמור להיות סגן הנשיא של המפעל החדש, אנדראה אניילי. כזכור, אמש החלה הקריסה של הסופר ליג לאחר שכל הקבוצות האנגליות החליטו לפרוש רשמית מהמפעל לאחר הביקורת הנוקבת שחטפו ומחאת האוהדים שהתפשטה ברחבי הממלכה. אניילי הודה בראיון ל"רויטרס": "הסופר ליג לא תוכל להתקיים בלי האנגליות. אי אפשר להמשיך ככה. אין לנו דרך להמשיך ולקדם את זה, אי אפשר לבנות מוצר חדש אחרי ששש הקבוצות מאנגליה החליטו לפרוש". בינתיים, בכלי התקשורת השונים ברחבי אירופה לעגו למיזם הכושל עם כותרות כמו "סופר בדיחה", "סופר מביך", "הסופר ליג גוססת" וכדומה.
 


* בעלי ליברפול ג'ון הנרי פרסם התנצלות בפני האוהדים בסרטון יוצא דופן: "אקדים ואומר שהפרוייקט הזה לעולם לא היה יכול לצאת לדרך ללא התמיכה של הקהל. אף אחד מעולם לא חשב אחרת. ב-48 השעות האחרונות השמעתם את קולכם בצורה ברורה, והבהרתם שזה מהלך לא מקובל. שמענו, הקשבנו. אני רוצה להתנצל בפני יורגן, בפני השחקנים ובפני כל מי שעובד קשה כדי לגרום לאוהדים של ליברפול להרגיש גאווה. אין להם שום אחריות ושום חלק במה שקרה, בשום אופן. הם היו מוטרדים מאוד מהמהלך, וזה מה שהגיע פגע בי. הם אוהבים את המועדון ומשתדלים לעשות אתכם גאים מדי יום. אני יודע שלמועדון הזה ולאנשים שעומדים בראשו יש את התשוקה הנדרשת כדי לבנות אמון מחודש שיעזור לנו להמשיך קדימה. לפני עשור נכנסנו כמשקיעים לקבוצה, והבנו את כל המשתמע מכך. חלמנו בדיוק על מה שאתם חלמתם, והעבודה שלנו לא הסתיימה. אני מקווה שתבינו שגם אם שגינו, אנחנו מנסים לפעול לטובת האינטרסים של המועדון. במובן הזה, איכזבנו אתכם. שוב, אני מתנצל ומרגיש אחריות בלעדית על השליליות שנוצרה כתוצאה מהמצב ביומיים האחרונים. זה משהו שלעולם לא אשכח. זו ההוכחה לכוח שיש לאוהדים כיום, ושיימשך גם בעתיד - ובצדק".
 


* נשיא אופ"א אלכסנדר צ'פרין התייחס לפרישת הקבוצות האנגליות והוציא הצהרה לתקשורת: "אמרתי אתמול שלהודות בטעות זה דבר ראוי להערצה והמועדונים האלו עשו טעות גדולה. אבל עכשיו הם חזרו בהם ואני יודע שיש להם הרבה להציע, לא רק למפעלים שלנו, אלא גם לכל הכדורגל האירופי. הדבר החשוב עכשיו הוא שנמשיך הלאה, נבנה את האחדות שהמשחק הזה נהנה ממנה לפני מה שקרה ונמשיך קדימה יחד". לפי "מונדו דפורטיבו", גורם משמעותי שעזר לקבוצות הפורשות מהסופר ליג להסיר את שמן מהפרוייקט, מלבד הלחץ הציבורי העצום, הוא "סכומי עתק" שהוצעו להן על ידי אופ"א כדי לחזור בהן. לפי הדיווח, לעומת שש האנגליות, לברצלונה, ריאל מדריד ואתלטיקו מדריד לא הוצע אותו סכום עתק שכן הן "נתפסות כאויב של אופ"א".
 


* בהודעה מטעם הסופר ליג הבוקר נכתב: "הסופר ליג האירופית משוכנעת שהסטטוס קוו של הכדורגל האירופי צריך להשתנות. הקמנו מפעל אירופי חדש כי המערכת הקיימת לא עובדת. ההצעה שלנו נועדה לאפשר לענף להתפתח בזמן שהיא תספק משאבים ויציבות לכל פירמידת הכדורגל, כולל עזרה בהתמודדות עם בעיות כלכליות שעוברות על כל הענף כתוצאה ממגפת הקורונה. המפעל גם יספק הכנסות גדולות יותר לכל בעלי המניות. למרות עזיבתם של המועדונים האנגלים, שנאלצו לעשות את ההחלטה הזו בשל הלחץ עליהם, אנו משוכנעים שההצעה שלנו מיושרת לחלוטין עם החוק האירופי והרגולציות כפי שהחלטת בית משפט קבעה כדי להגן על הסופר ליג מפעולות של גורמים חיצוניים. לאור הנסיבות, אנו נשקול מחדש את הצעדים ההכרחיים ביותר כדי לעצב את הפרויקט, כאשר בראשנו תמיד נמצאות המטרות שלנו לאפשר לאוהדים לקבל את החוויה הטובה ביותר לצד הגדלת ההכנסות לכל קהילת הכדורגל".
 


* ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון צייץ אחרי הפרישה של שש הקבוצות האנגליותף "אני מברך את ההצהרה שיצאה אמש. זו התוצאה הנכונה עבור אוהדי הכדורגל, המועדונים והקהילות בארצנו". ג'ונסון, בן ה-56 מכהן החל מיולי 2019 בתור ראש ממשלת בריטניה. בתקופה זו הוביל את מהלך הברקזיט, טלטלה בפני עצמה בעולם בכלל ובעולם הכדורגל בפרט, שתוצאותיה טרם התממשו בשטח. "עלינו להמשיך ולהגן על המשחק הלאומי המוערך שלנו", חתם ג'ונסון את ציוצו ופתח דרך למנהיגי מדינות אחרות להצטרף להצהרות שתומכות בביטול הסופר ליג.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות