גל כהן: ''הכיוון הוא חיובי, חייבים לנתק את רעשי הרקע''הזר השישי: היידן דלטון חתם בחולון עד לתום העונהא.א.ק לרנקה הודיעה: ''הושג סיכום עם עומרי אלטמן''קרסטאיץ': ''אשדוד היא יריבה קשה, ייני וסבוריט בחוץ''הדרבי החיפאי יתקיים בשבת, מכבי ת''א-בית''ר בשניטניסאי ישראלי הוחרם בטורניר באיחוד האמירויותעמית שמחון חתם ל-3 שנים נוספות במדי הפועל חיפהאשלי בארטי תפגוש את דניאל קולינס בגמר אוסטרליהאירוע הוקרה יתקיים לכבוד מקימות א.ס רמת השרוןאבובקאר דומביה הושאל ממכבי נתניה למכבי פ''ת
עורר סערה. מונאס דאבור (אסף הופמן)

בשל הפוסט: ההתאחדות עשויה להעניש את מונאס דאבור

ראשון | | 12:51    מאת אדי חליאבין

הפוסט שפרסם חלוץ הנבחרת והופנהיים בעקבות אירועי הר הבית עורר סערה ובהתאחדות הגיבו: ''מצפים משחקני הנבחרת להקפיד להתבטא באופן שתורם לאחדות, לפיוס ולרגיעה''. וגם: התגובות של עמוס ו-ורד

פוסט אחד שפרסם מונאס דאבור, חלוץ נבחרת ישראל והופנהיים הגרמנית, ממשיך לעורר סערה גם היום (ראשון). כזכור, שעות אחדות לאחר מהומות נרחבות בהר הבית ובמזרח ירושלים, דאבור פרסם פוסט עם תמונה של מסגד אל אקצה ולצידה פסוק מהקוראן שבו נכתב: "אל תחשבו שאללה מעלים עין ממבצעי העוולה, הוא רק ממתין ליום הדין". בהתאחדות לכדורגל לא אהבו את הערבוב בין פוליטיקה לספורט שידוע כנפיץ במיוחד, בעיקר כשמדובר בשחקן של נבחרת ישראל, ושוקלים להעמיד את דאבור לדין משמעתי.

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "ההתאחדות לכדורגל מצפה מכל ספורטאי, ודאי משחקני נבחרת, להקפיד להתבטא באופן שתורם לאחדות, לפיוס ולרגיעה. השחקנים, דמויות מובילות ומודל לחיקוי, חייבים להכיר בהשפעתם על השיח ולהיות מודעים היטב לתוצאות פרסומים יזומים על ידם שיש בהם להעמיק שסעים וקיטוב. דווקא בימים מורכבים, בעלי פוטנציאל נפיץ במיוחד, חובה על כל אחד להקפיד שבעתיים על כל פרסום מעורר מחלוקת. ככל שההתאחדות לכדורגל תמצא ששחקני נבחרות לא הפנימו את מעמדם ואת תפקידם, היא תפעל נגדם במישור המשמעתי. להיות חלק מנבחרות הייצוג, גאוות מדינת ישראל, זאת זכות גדולה שבצידה אחריות עצומה".

הפוסט של מונאס דאבור (צילום מסך)
שוער מכבי נתניה דני עמוס כתב: "לנו כשחקני כדורגל יש אחריות גדולה יותר מלנצח משחקים. יש לנו אחריות לתת דוגמה, ודוגמה חיובית ומאחדת. דווקא בימים בוערים כאלו, היה ראוי ועדיף אם כבר מתייחסים למצב לעלות פוסט של רגיעה, של אחדות, של שלום בתוכנו. אנחנו יודעים טוב מאד לחיות יחד בכבוד הדדי, בשלום ובשיתוף פעולה מדהים וזאת הדוגמה שהילדים שלנו צריכים לראות. אחריות שלנו כשיש אש היא לכבות אותה לא להוסיף שמן. מפה אני קורא לכולם, בואו נעצור את האלימות ואת הבלגן המיותר הזה. בואו נחזור להיות אנשים המכבדים אחד את השני, המכבדים כל דת כל צבע וכל מין. אין מקום לתת לקיצוניים יד. גאה במדינה שלי על כל יושביה!!! וגאה בחיילי צה"ל, במשטרה וכוחות הביטחון ששומרים על כולנו לילות כימים".

קפטן בית"ר ירושלים, עידן ורד, כתב: "מצדיע לכוחות הביטחון שמנהלים את ניסיונות המהומות בהר הבית באופן אדיר. שומרים על כבוד המקום הקדוש בבירת ישראל. שמרו על עצמכם". חברו לקבוצה אוראל דגני הוסיף: "גאה להתעטף בדגל ישראל במיוחד בימים אלו. תודה לכל מי ששומר עלינו, תהיו חזקים ובריאים". מספר שחקנים כמו ישראל זגורי, דודו ביטון ואחרים בחרו לפרסם תמונה של הכותל ולצרף את הפסוק הידוע: "אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני, תדבק לשוני לחיכי אם לא אזכרכי, אם לא אעלה את ירושלים על ראש שמחתי".

נגישות