ביוני 22': ארגנטינה ואיטליה בקרב על ''אלוף האלופים''מכבי חיפה המריאה לגרמניה, בכר ישנה את המערךמכה לצ'לסי: קאנטה חיובי לקורונה, ייעדר מול יובנטוססקוטלנד פרסמה את הסגל לישראל, מקטומיניי זומןליברפול: חלוץ העבר האגדי רוג'ר האנט מת בגיל 83ליאני חוזר מההשעיה, לייבוביץ' ישפוט את חיפה-ב''שאופ''א הודיעה: ''לא נעניש את מקימות הסופר ליג''מצוקת בלמים לפני סקוטלנד, מי יהיה הבלם השלישי?דור פרץ לא שותף, ונציה סיימה רק ב-1:1 עם טורינודני אבדיה: ''ווסטברוק הפך אותי לחזק יותר מנטלית''
כדור ליגת האלופות (האתר הרשמי)

דיווח: אופ''א צפויה לבטל את חוק שערי החוץ באירופה

שבת | | 09:16    מאת מערכת ישראל ספורט

ועדת התחרויות באופ''א אישרה את המהלך, שצריך עוד לזכות באישור של הוועד המנהל. עוד הוחלט: לא יהיו יותר משחקי גומלין בחצי הגמר והם ייערכו מספר ימים לפני הגמר באותה עיר. חמשת החילופים יימשכו

בדרך למהפכה: ועדת התחרויות באופ"א נתנה היום (שישי) אור ירוק לביטול חוק שערי החוץ באירופה, כאשר חשוב לציין שהדבר תלוי עדיין באישור של הוועד הפועל של הארגון ורק אז ייצא לדרך. נזכיר כי החוק מעניק יתרון לקבוצה שכובשת יותר שערים במשחקי החוץ וקיים כבר מאז 1965 בתחרויות השונות של אופ"א. אם מפגש כפול יסתיים ללא הכרעה בסיום המשחק השני, שתי הקבוצות יעברו להארכה ואז לפנדלים. בעונה הזו בליגת האלופות, פ.ס.ז' גברה על באיירן מינכן (רבע גמר) ופורטו על יובנטוס (אחרי הארכה בשמינית גמר) בזכות שערי החוץ.
 


ב"ניו יורק טיימס" דווח כי באופ"א מתכננים לקיים "שבוע אלופות", שאמור להיכנס לתוקף בעונה הבאה. לפי התכנון ישוחקו משחקי חצי הגמר והגמר של המפעל האירופי תוך שבוע אחד, באותה עיר. בשיטה הזו, חצי הגמר יוכרע במשחק בודד, ולא בשניים כמו בשיטה הנוכחית. האירוע ילווה גם בהופעות רבות, מתחמים מיוחדים ואירועים נוספים שכולם ייערכו בסמוך על פני מספר ימים, כך שהעיר המארחת לא תהנה רק מהגעת הצופים שהצליחו לשים את ידם על כרטיסים לחצאי הגמר ולגמר. שינוי שכזה גם יאפשר להגדיל את ההכנסות ממכירת זכויות השידור, לאחר שאופ"א מגובה בנתונים, כצפוי, לפיהם ישנם אחוזי רייטינג גבוהים משמעותית לאירועים שמוכרעים במשחק אחד בלבד על פני משחקים בשיטת בית-חוץ.
 


בינתיים, אחרי שמגפת הקורונה שיבשה את הכדורגל העולמי והספורט בכלל, ובעקבותיה הוחלט גם על חמישה חילופים בשל העומס המצטבר ולוח הזמנים הצפוף, בסוף השבוע פורסם רשמית על ידי פיפ"א שאכן אושר להמשיך במתכונת הנוכחית לפחות עד 31.12.22. בכל אופן ראוי להדגיש כי כל ליגה מקומית רשאית לבחור כיצד היא תעדיף מבחינת כמות החילופים, כאשר בישראל טרם התקבלה החלטה בנושא אבל הכיוון חיובי.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות