אירוע הוקרה יתקיים לכבוד מקימות א.ס רמת השרוןאבובקאר דומביה הושאל ממכבי נתניה למכבי פ''תחוזר לישראל: רומן הבראן מצטרף להפועל עפולהשחקני ליגת העל מציינים את יום השואה הבינלאומישלג על עירי: אצטדיון טדי ומתחם בית וגן כוסו בשלגנטע לביא צפוי לפתוח מול נתניה, כאב ראש הגנתי לבכרעד שתשלם לבואטנג: הפועל ת''א לא תוכל להתחזקיותם הלפרין: ''יהיה חם בארנה, נבוא עם כל האנרגיות''פסל של קובי וג'יאנה בראיינט הוצב באתר ההתרסקותניצחון שמיני רצוף לפיניקס, קליבלנד עצרה את מילווקי
ניר קלינגר מתפרץ לעבר ארז פפיר (ישי נאמן)

הוועדה המקצועית: השוויון של הפועל ת''א נפסל בצדק

חמישי | | 13:37    מאת אדי חליאבין

האיגוד נתן גיבוי לפפיר ושופטי המסך והצדיק גם את האדום לאייזן: ''השתמש בפקקים חשופים''. גם ההחלטה לבטל את הפנדל למכבי גובתה. השופט הגיש דו''ח חמור ופירט על האבוקות, הנאצות והתנהגות קלינגר

הוועדה המקצועית של איגוד השופטים פרסמה היום (חמישי) את מסקנותיה מאירועי הדרבי התל אביבי אתמול בגמר גביע המדינה שהסתיים עם 1:2 למכבי תל אביב על הפועל תל אביב לאחר הארכה, בסיומה של סערה עצומה על הדשא, בעקבות ביטול שער שוויון של האדומים בדקה ה-115. בוועדה גיבו את השופט ארז פפיר ושופטי המסך בנוגע לשתי החלטות גורליות.

החלטה הוועדה המקצועית (איגוד השופטים)
בנוגע לביטול שער השוויון של האדומים נכתב: "מדובר בהתערבות נכונה של שופט המסך לביטול השער והנפת כרטיס אדום. בוצעה עבירת משחק חמורה, תוך שימוש בפקקים חשופים ופגיעה גבוהה ברגלו של שחקן יריב. העבירה שבוצעה היתה חלק בלתי נפרד מהמהלך ההתקפי שהוביל להבקעת השער ולכן דינו להיפסל". בנוגע לביטול הפנדל שנשרק לזכות הצהובים בדקה ה-90, נכתב: "מדובר בהתערבות נכונה של שופט המסך לביטול בעיטת העונשין. העבירה בוצעה מחוץ לרחבה. השופט לא נדרש לגשת למסך, מכיוון שמדובר באירוע עובדתי, שלא נתון לפרשנות".

ניר קלינגר והשופט ארז פפיר (ישי נאמן)
בדו"ח השיפוט שלו ציין ארז פפיר את זריקת האבוקות לשטחי המגרש בדקה הראשונה ובדקה החמישית של המשחק, במקרה הראשון מיציעים 4 ו-5 בהם ישבו אוהדי הפועל תל אביב ולאחר מכן מיציעים 10 ו-11 של הקהל הצהוב, כאשר אבוקות נוספות הודלקו ביציעי שתי הקבוצות במהלך ההתמודדות. בנוסף, אוהדי שתי הקבוצות השליכו כוסות שתייה רבות לכל אחת מרחבות ה-16, וכמו כן נזרקו בקבוקי שתייה לכיוון הספסל של הפועל תל אביב. עוד בעניין התנהגות האוהדים, צוין בדו"ח כי בדקה ה-64 שרו אוהדי הפועל תל אביב "שתהיה שואה למכבי", כאשר בדקה ה-120 הונף ביציעים 4 ו-5 שלט עליו נכתבו אותן המילים ובו הבחין המשקיף שלומי ברזל, שעדכן את צוות השיפוט. מצד שני, אוהדי מכבי תל אביב קראו לעברו של עוזר מאמן היריבה "סלים טועמה מחבל".

דו''ח השופט (ההתאחדות לכדורגל)
על האירועים הסוערים אחרי ביטול שער השוויון, כתב פפיר: "בדקה ה-115, לאחר הבקעת שער השוויון לזכות קבוצת הפועל תל אביב, נקראתי ע"י שופט המסך לבחון עבירה שנעשתה במהלך המהלך ההתקפי שהוביל לגול. ברגע שסימנתי את תנועת המסך, התפרץ מאמן הקבוצה, ניר קלינגר, לתחומי המגרש, הגיע עד אליי וצעק: 'ביזיון, בושה וחרפה, אתה הורג קבוצה'. בנוסף, התפרצו לתחומי המגרש גם מנהל הקבוצה, דוד מגן, מאמן השוערים, עמי גניש, ועוזר המאמן סלים טועמה. בעזרת צוות השיפוט ועובדי ההתאחדות, הוחזרו הצוות המקצועי לאזור הספסל בכדי לאפשר לי לבחון את האירוע במסך".

דו''ח המשקיף (ההתאחדות לכדורגל)
עוד כתב: "לאחר בחינת האירוע, ביטלתי את השער ושלפתי כרטיס אדום לשחקן הפועל תל אביב שי אייזן. החלה מהומה רבתי בתחומי המגרש בה שחקני הפועל תל אביב, דוד מגן, עמי גניש וסלים טועמה התגודדו סביבי במחאה על ההחלטה, כאשר ניר קלינגר רץ לכיווני לתוך המגרש, הגיע בסמיכות אליי, השתולל בכעס רב וצעק: 'מה אתה עושה, למה אתה הורג קבוצה, לא תשכח את ההחלטה הזאת בחיים שלך'. בעקבות ההתנהגות והדברים הנ"ל, ניר קלינגר הורחק בכרטיס אדום ולאחר ההרחקה סימן תנועה מגונה לעבר יציע אוהדי מכבי תל אביב (יציע 10-11). סלים טועמה הורחק באדום לאחר שסימן אצבע משולשת לעבר יציע אוהדי מכבי תל אביב (יציע 10-11). עוד באותו אירוע, נזרקו בקבוקי שתייה לעבר ספסל קבוצת הפועל תל אביב מצד אוהדי מכבי תל אביב אשר ישבו ביציע המערבי".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות