מנצ'סטר יונייטד חזרה מ-2:0 ל-2:3 ביתי על אטאלנטהרשמית: אנסו פאטי חתם על חוזה בברצלונה עד 2027פשוט לא עוצר: שון וייסמן כבש משחק רביעי ברציפותמספיק בקושי: 0:1 ביתי דחוק לברצלונה על דינמו קייביורופקאפ: הפסד דרמטי לגלבוע/גליל, גם אילת הפסידהדגל ישראל הונף בקטאר, טומרקין יתחרה בגביע העולםההצעה: אירוח המונדיאל עם מצרים, האמירויות וסעודיהבכירים בלה פמיליה שוקלים להודיע על סגירת הארגוןבכר: ''נעשה הכל כדי לנצח, נעלה בהרכב החזק ביותר''המשטרה עצרה חשוד ראשון מהקטטה בבלומפילד
הפסקת חשמל בגן נר (אלן שיבר, מנהלת הליגה)

האיגוד יכריע: משחק חוזר או הפסד טכני להפועל חולון?

חמישי | | 12:16    מאת מערכת ישראל ספורט

פארסת הפסקת החשמל: בית הדין של איגוד הכדורסל יתכנס ב-16:30 כדי לקבל החלטה בנושא. גלבוע/גליל מסרבת למשחק חוזר, חולון מאיימת להוציא צו מניעה. פורסמו דו''ח השופט, המשקיף וכתב האישום

אירועי הפסקת החשמל במשחק חצי גמר הפלייאוף אמש (רביעי) בין הפועל גלבוע/גליל להפועל חולון מסעירים את הכדורסל הישראלי. הבוקר אמורה הייתה להיערך פגישה דחופה בין הנהלת איגוד הכדורסל למנכ"ל מינהלת הליגה שלומי פרי, אלא לבסוף הוחלט בשעה 16:30 תתקיים ישיבה של ועדת המשמעת של איגוד הכדורסל, כדי לדון על דו"ח השופטים והמשקיף מהמשחק, ולאחריה יוחלט האם יתקיים משחק חוזר או שחולון תספוג הפסד טכני.

בינתיים, בעקבות פרסום דוח המשקיף ודוח השופטים, החליט תובע איגוד הכדורסל, עו”ד טל אור, להעמיד את חולון לדין בשני סעיפים –  עבירה לכאורה על הוראות סעיף 22 (ג) לתקנון המשמעת "סירוב לקיים משחק או להמשיך במשחק", ו/או בגין עבירה לכאורה על הוראות סעיף 22 (י) “התנהגות בלתי ספורטיבית". כזכור, במהלך הרבע השני במשחק השני בסדרת חצי גמר הפלייאוף בין הקבוצות (0:1 לגלבוע) נפל החשמל באולם בגן נר וחזר רק לאחר 59 דקות, כשבכל הזמן הזה הגנרטור לא פעל. המשקיף ומינהלת הליגה רצו לחדש את המשחק, אבל אנשי חולון סירבו לחזור למגרש מחשש לבריאות השחקנים.

מהפועל חולון נמסר הבוקר: "בהמשך לאירועי אמש, ולדיון הצפוי בגורל המשחק, במועדון מצפים להחלטה הנכונה בדבר קיום משחק חוזר, כפי שתוכנן. במקביל, נשכרו שירותיו של עו"ד רועי רוזן לייצגו לטובת ייעוץ משפטי ונקיטת הליכים במקרה של החלטה על הפסד טכני לקבוצה. כולנו תקווה שהשכל הישר ינצח, וההכרעות ייעשו על הפרקט בצורה הספורטיבית ביותר על מנת שנוכל להתרכז בכדורסל ובהכנה מקצועית למשחק חוזר, ולא לעסוק בערכאות משפטיות ובצווי מניעה". ממנהלת הליגה נמסר: "בעקבות אירועי אמש מנהלת הליגה מבקשת להבהיר כי ההכרעה על גורל המשחק היא בסמכות השופטים ומוסדות השיפוט המוסמכים שבאיגוד הכדורסל והמנהלת תכבד את החלטתם. מבלי לגרוע מהאמור המנהלת שואפת שכל משחק יוכרע באופן ספורטיבי . האירוע אמש היה חריג ואנו מצרים על כל משחק שלא מגיע לסיומו הטבעי".

כתב האישום נגד הפועל חולון
בדו"ח של המשקיף הילל הילמן נכתב: "המשחק התנהל באווירה ספורטיבית עד ל-6.58 דקות לסיום הרבע הרביעי, כשהתוצאה היתה 55:60 לגלבוע. בשעה 22:51 נפסק החשמל בשל הפסקת חשמל אזורית. הנהלת גלבוע ניסתה להפעיל את הגנרטור ללא הצלחה, למרות שגייסו חשמלאים והשתדלו מאד. במקביל עמדנו בקשר עם חברת החשמל, שעשתה מאמצים להחזיר את החשמל לאיזור. הם לא יכלו לציין שעה בה יחזור החשמל. קיימנו התייעצות - שלומי פרי, שופטי המשחק ואני, והחלטנו, וכך גם הודענו לקבוצות - שנמתין שעה לחידוש החשמל  - עד 23:50 ובמידה ולא יחזור עד אז, נפסיק את המשחק".

עוד נכתב בדו"ח המשקיף: "החשמל חזר ב-23:48, כלומר שתי דקות לפני שהסתיימה השעה שקצבנו. השופטים הודיעו לשחקנים להתחמם לקראת חידוש המשחק. שחקני חולון ירדו לחדר ההלבשה והודיעו שלא יעלו חזרה למגרש. נתנו להם זמן להתייעצויות והמתנו להחלטתם מספר דקות. הם הודיעו שאינם חוזרים למגרש. ב-0:09 שרק השופט ספי שמש לסיום המשחק. “כשחזר החשמל התפתחה תקרית של דחיפות וגידופים (לא דברי הסתה וקריאות גזעניות), ביציע חולון מאחורי המזכירות עם קומץ מאוהדי הגלבוע. חברת האבטחה נכנסה בין הניצים והפרידה ביניהם. ראוי לציין שנציג הנהלת חולון לקח את המיקרופון וביקש מהקהל החולוני להתפזר ולהפסיק את המהומה. בשלב הזה הקהל התפזר בשקט".

המשך כתב האישום נגד הפועל חולון
בדו"ח של שופטי המשחק ספי שמש, ארז גוריון ואדר פאר נכתב: "06:58 לסיום המשחק (התוצאה הייתה 55:60 לטובת גלבוע/גליל), נכבה כליל החשמל באולם. ביקשנו משופטי המזכירות לצלם באחד הניידים שלהם את שעון המשחק בשולחן שהמשיך לדלוק והשעה הייתה 22:51. במהלך ההמתנה לחידוש החשמל נמסר לנו מאנשי האולם ומנציג המשטרה כי מדובר בהפסקת חשמל כללית במרחב גן נר, וכי מחברת החשמל מסרו שאין צפי לחידוש החשמל. לאחר המתנה של כחצי שעה (בסביבות השעה 23:25), בהתייעצות עם משקיף המשחק הלל הילמן ומנכ”ל המנהלת, הוחלט להמתין חידוש המשחק עד חלוף שעה מהמועד בו נכבה החשמל, קרי עד לשעה 23:50. מסרנו הודעה על כך לנציגי הקבוצות, לאנשי הטלוויזיה ולגורמים נוספים שנכחו על הפרקט. בשעה 23:48 חזר החשמל באופן מלא באולם, ושעוני המשחק חזרו לפעול כסדרם (בדיוק מהמקום בו היו כשנכבה החשמל)".

עוד נכתב: "לאחר התייעצות נוספת עם המשקיף ומנכ”ל המנהלת החלטנו על חידוש המשחק לאחר זמן התארגנות וחימום לקבוצות בשעה 0:00. “עוד קודם לכן במהלך הפסקת החשמל הממושכת שתי הקבוצות ירדו מהמגרש (כנראה לחדרי ההלבשה). עם  חזרת החשמל באולם, חזרו שחקני גלבוע/גליל למגרש והחלו בחימום. שחקני חולון לא חזרו. בסמוך למועד שנקבע לחידוש המשחק (0:00) נמסר מנציגי חולון כי שחקני הקבוצה מסתגרים בחדר ההלבשה לצורך התייעצות אם לחזור למגרש להמשך המשחק, וכי מה שיחליטו השחקנים זה מה שיהיה. הסכמנו להמתין זמן נוסף מעבר לשעה שקבענו לחידוש המשחק כדי לאפשר לשחקני חולון לחזור למגרש ולשחק. לאחר כ-10 דקות נמסר כי שחקני חולון לא חוזרים למשחק ושרקנו לסיום, כשהשעה הייתה 0:10 לערך".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות