מחמאות גדולות לבריירו וספורי, דאגה מהחלק ההתקפיאבו פאני מחלים מוקדם מהצפוי, סטריין יפתח בחמישי?קלינגר לא תרגל הרכב, ביטון: ''כיף לשחק במשחק כזה''הפועל ירושלים נגד הפועל ב''ש, אנתוני בנט לא בסגליאנקוביץ' ייעדר, אביאל זרגרי יפתח לראשונה בהרכבספרופולוס: ''לא באנו לפה בשיא הריכוז ועם רוח לחימה''לאנס וניס הופתעו, מארסיי העפילה למקום השלישיחזרה לנצח: ברצלונה חזרה מפיגור ל-1:3 על ולנסיהיובנטוס ניצחה 0:1 את רומא, נאפולי נותרה מושלמתלינוי אשרם ספורטאית העשור, איילת זוסמן המאמנת
נובאק דג'וקוביץ' חוגג (האתר הרשמי)

בפעם השביעית בקריירה: נובאק דג'וקוביץ' בגמר ווימבלדון

שישי | | 21:27    מאת מערכת ישראל ספורט

המדורג ראשון בעולם השיג 6:7 (3), 5:7, 5:7 על דניס שפובאלוב הקנדי, עלה לגמר ה-30 בקריירה ורחוק ניצחון אחד מגראנד סלאם מספר 20 בקריירה. יריבו הקשה עליו משמעותית וכעת דג'וקוביץ' יפגוש את ברטיני

אחרי שמתאו ברטיני הפך לאיטלקי הראשון שמגיע לגמר בווימבלדון, נובאק דג'וקוביץ' עלה הערב (שישי) לגמר בלונדון בפעם השביעית בקריירה לאחר שגבר 6:7 (3), 5:7, 5:7 על דניס שפובאלוב הקנדי ויפגוש ביום ראשון את מתאו ברטיני האיטלקי. שפובאלוב בן ה-22, יליד תל אביב שהיגר עם הוריו מישראל כשהיה בן פחות משנה, בהחלט נתן פייט לסרבי - אבל לא הצליח לשבור ברגעי האמת וייאלץ להסתפק במחמאות.

דג'וקוביץ', שעלה לגמר הגרנד סלאם ה-30 בקריירה שלו, ינסה להשתוות לרוג'ר פדרר ולרפאל נדאל עם 20 תארי גראנד סלאם בקריירה. "נולה", שזכה כבר באליפות אוסטרליה וברולאן גארוס, גם רחוק ניצחון אחד מזכייה בשלושת תארי הגרנד סלאם הראשונים של השנה, דבר שנעשה רק חמש פעמים בהיסטוריה ומעולם לא בעידן הפתוח: ג'ק קרופורד ב-1933, דון באג' ב-1938, לו הואד ב-1956 ורוד לייבר (1962 ו-1969).
 


מהלך המשחק

אחרי ששני הטניסאים פתחו את המערכה הראשונה עם שמירה על ההגשה שלהם, שפובאלוב הצליח להשיג את השבירה הראשונה במשחק מול דג'וקוביץ' כבר במשחקן השלישי ועלה ל-1:2. הקנדי שמר על ההגשה שלו במשחקון מהיר לפני שגם הסרבי החזיר בשמירה משלו על ההגשה וצימק ל-3:2. שפובאלוב נראה חד, "נולה" עדיין לא במשחק ונקלע לפיגור 4:2. דג'וקוביץ' התחיל להתחמם כששמר על הגשותיו, אך גם הטניסאי מהמקום ה-12 בעולם - 3:5 לקנדי, שרשם 0:40 במשחקון התשיעי, כולל ווינר ענק שלא הותיר לסרבי סיכוי. הקנדי כבר הריח את המערכה הראשונה בכיסו כשההגשות היו לטובתו אבל נולה לא ויתר ושבר חזרה ל-5:5. השניים הצליחו לשמור על ההגשות והמערכה הלכה לשובר שוויון במצב של 6:6. הקנדי עוד ניסה לחזור למשחק עם מיני שבירה, אולם זה לא הספיק בסופו של דבר והסרבי רשם 3:7 בשובר השוויון ו-6:7 במערכה. 
 


כמו שפתח את המערכה הראשונה, שפובלאוב נראה נהדר גם בשנייה ועלה ל-0:1. במשחקון צמוד, דג'וקוביץ' השווה ל-1:1, שפובאלוב עצר את המשחק וביקש להשתמש בטכנולוגיית עין הנץ מתוך טענה שהכדור של הסרבי עבר את הקו, אך טעה. למרות זאת, הקנדי הצעיר לא יצא מריכוז, ניצח את המשחקון השלישי על האפס ועלה ל-1:2. שפובאלוב שמט שלוש אפשרויות שבירה, דג'וקוביץ' חזר והשווה ל-2:2. המדורג 12 בעולם, המשיך לשמור על ההגשות שלו ועלה ל-2:3. הקנדי איבד במשחקון נפלא וצמוד נוסף שתי הזדמנויות שבירה, דג'וקוביץ' שוב חזר והשווה ל-3:3. השניים שמרו על ההגשות והמערכה בשוויון 4:4.שפובלוב המשיך להציג יכולת טובה וקבע 4:5 עם 0:40 מהיר. למרות זאת, הסרבי שוב השתלט על המשחק ברגעים החשובים כששבר ושמר על ההגשות שלו - ניצח 5:7 ועלה ל-0:2 במערכות.

בפתיחת המערכה השנייה, שפובאלוב היה קרוב לחזור לעניינים, אך שוב פספס שלוש נקודות שבירה ונולה קבע 1:1. במשחקון הבא הקנדי גילה חוסן נפשי מרשים כששמר על ההגשות על אף שלדג'וקוביץ' היו שלוש נקודות שבירה. שפובאלוב המשיך לעשות לראשון בעולם חיים קשים, שני הטניסאים שמרו על ההגשות, אך כמו במערכה הקודמת הסרבי שבר את יריבו במשחקון ה-11. במשחקון האחרון הסרבי גבר על הקנדי עם ניצחון על האפס, סיים את המערכה השלישית ב-5:7 ועלה לגמר הטורניר.

נגישות