סלטיק ניצחה 0:2 את פנרצווארוש, 71 דקות לעבדהארז כלפון דורש להטיל קנסות כספיים על המתפרעיםמשה חוגג תוקף: ''מבחינתי לה פמיליה הוא ארגון טרור''השר טרופר שוחח עם כלפון וחסון: ניאבק באלימות יחדמכבי ת''א יצאה להלסינקי, גלזר: ''משחק חשוב מאוד''כצפוי: הפועל ת''א ובית''ר ירושלים יעמדו לדין משמעתיהמשטרה פתחה בחקירה, לה פמיליה: ''מגנים אלימות''בנט פגש את בנט: ראש הממשלה ביקר באימון של י-םנתניה: ''האוהדים שצוינו בדו''ח יישאו בכל העלויות''עקב התפרצות קורונה: הפועל חולון - דרושפאקה נדחה
מרקוס רשפורד אחרי ההחמצה (האתר הרשמי)

מרקוס רשפורד: ''מתנצל על הפנדל, אך לא על מי שאני''

שני | | 23:16    מאת מערכת ישראל ספורט

חלוץ נבחרת אנגליה, שנכנס בדקה ה-120 מול נבחרת איטליה והחמיץ בדו קרב הפנדלים שיתף את תחושותיו: "אכזבתי את כולם, כל מה שאני יכול להגיד זה סליחה. אני כובש פנדלים מתוך שינה, אז למה את זה לא?''

הסערה שאחרי דו קרב הפנדלים בגמר היורו בין איטליה לאנגליה מסרבת להירגע. כזכור, נבחרת שלושת האריות הפסידה את הגביע עקב החמצות של מרקוס רשפורד, ג'יידון סאנצ'ו ובוקאיו סאקה שספגו עקב המקרה קריאות גזעניות - ולא בפעם הראשונה - מהאוהדים האנגלים. הערב (שני) רשפורד הגיב לראשונה וחזר למה שקרה באותו הרגע בוומבלי.

שחקנה של מנצ'סטר יונייטד כתב: "אני לא יודע מאיפה להתחיל. אני לא יודע אפילו איך לנסח את איך שאני מרגיש כרגע במילים. זאת הייתה עונה קשה, אני חושב שזה ברור ושכולם ראו שעליתי לגמר עם חוסר ביטחון. הרגשתי שאכזבתי את כולם. הפנדל היה כל מה שהתבקשתי לעשות עבור הקבוצה. אני יכול לכבוש פנדלים גם תוך כדי שינה, אז למה לא הצלחתי לכבוש את זה הפעם? זה ממשיך להדהד בתוך ראשי. זה היה הגמר, אחרי 55 שנים, פנדל אחד, היסטוריה. כל מה שאני יכול להגיד זה סליחה. הלוואי וזה היה הולך אחרת".
 


החלוץ המשיך: "הקיץ היה אחד ממחנות הנבחרת הטובים ביותר שחוויתי, וכל אחד משותפיי לקבוצה מילא בזה תפקיד. אחווה כמו שנבנתה בינינו היא בלתי ניתנת לשבירה. ההצלחה של החברים שלי היא ההצלחה שלי, הכישלונות שלהם גם הם שלי" על הגזענות ברשתות: "גדלתי לתוך ספורט בו אני מצפה לקרוא דברים שנכתבים עליי. בין אם זה צבע העור שלי, איפה גדלתי, או איך אני מחליט לבלות את הזמן שלי מחוץ למגרש. אני יודע לקבל ביקורת לגבי היכולת שלי בכל יום נתון, הפנדל שלי לא היה טוב מספיק, הייתי צריך לכבוש אותו. אבל אני לעולם לא אתנצל על מי שאני ומאיפה שאני מגיע,.

רשפורד סיכם את התחושות שלו: "מעולם לא הרגשתי גאה יותר מהרגע בו ענדתי את הסמל של שלושת האריות על החזה שלי וראיתי את המשפחה שלי מעודדת מהיציע. חלמתי על ימים כאלה. ההודעות שקיבלתי היום חיממו לי את הלב והביאו אותו לסף דמעות. אני מרקוס רשפורד, בן 23, אדם שחור מוויטינגטון בדרום מנצ'סטר. אם לא יהיה לי שום דבר אחר, זה ישאר. תודה על כל ההודעות המעודדות שלכם, תודה. אני אחזור חזק יותר, נחזור כולנו חזק יותר".

נגישות