סלטיק ניצחה 0:2 את פנרצווארוש, 71 דקות לעבדהארז כלפון דורש להטיל קנסות כספיים על המתפרעיםמשה חוגג תוקף: ''מבחינתי לה פמיליה הוא ארגון טרור''השר טרופר שוחח עם כלפון וחסון: ניאבק באלימות יחדמכבי ת''א יצאה להלסינקי, גלזר: ''משחק חשוב מאוד''כצפוי: הפועל ת''א ובית''ר ירושלים יעמדו לדין משמעתיהמשטרה פתחה בחקירה, לה פמיליה: ''מגנים אלימות''בנט פגש את בנט: ראש הממשלה ביקר באימון של י-םנתניה: ''האוהדים שצוינו בדו''ח יישאו בכל העלויות''עקב התפרצות קורונה: הפועל חולון - דרושפאקה נדחה
אורן עמיאל (צילום מסך)

אורן עמיאל הוצג: ''יש לי קשר מיסטי עם המועדון הזה''

שלישי | | 17:31    מאת מערכת ישראל ספורט

מאמן הפועל ירושלים סיפר על החזרה שלו אל האדומים: ''זו התרגשות גדולה בשבילי. הילדים שלי בכו מהתרגשות כששמעו שחתמתי בירושלים'', על בניית הסגל: ''אנחנו בררנים, חושב שנוכל לייצר פה משהו מיוחד''

הפועל ירושלים ערכה היום (שלישי) אחר הצהריים מסיבת עיתונאים, בה הציגה את מאמנה החדש, אורן עמיאל, שהגיע לקבוצה אחרי קדנציה מוצלחת בנימבורק הצ'כית.

"תודה שבאתם, זו התרגשות גדולה מבחינתי", אמר עמיאל, "יש לי קשר מיסטי עם המועדון בשנים האחרונות, גם כשלא הייתי חלק ממנו. לבנים שלי תמיד היה חלום שביום מן הימים אהיה פה כמאמן הפועל ירושלים, לא יודע מאיפה זה בא. כשהתחלנו בשיחות, לא סיפרתי להם את זה כי אולי הדברים לא יסתדרו, אבל ברגע שזה קרה והודענו להם, היה בכי גדול של התרגשות. הזיכרון האחרון שיש לי מהפועל ירושלים הוא המשחק הרשמי האחרון במלחה ב-2014 נגד מכבי חיפה, כמות הרגש שהתפרצה שם חרוטה אצלי. אני ממש מתרגש לחזור מדלת אחרת למועדון".

"אני מודע לציפיות ולאחריות שיש במועדון כזה, אין מה לדבר על מטרות כי במועדון כזה הן ברורות לגמרי", הוסיף המאמן, "ברור שכולם רוצים לנצח ואת זה אפשר לעשות בהרבה דרכים. עבודת צוות היא הדבר הכי משמעותי ואנחנו מנסים לבנות ולגבש קבוצה של שחקנים שמבינים קודם כל שהחוט המקשר זה האוהדים, הם הנכס והבסיס של המועדון הזה. הם הרגש מאחורה והדחיפה וגם אם צריך לתת קריאת השכמה. ברגע שהשחקנים יבינו את זה, אני חושב שנוכל לייצר פה משהו מיוחד. זה הרבה מעבר למגרש, זו גם הפעילות הקהילתית. אנחנו צריכים אתכם איתנו, אנחנו נבנה את הקשר הזה מחדש אחרי תקופה הקורונה הזו".

אורן עמיאל (אתר FIBA)
על הדרישות שלו מהשחקנים: "שאלו פעם את ברוס ספרינגסטין איך הוא מייצר קשר כזה חזק עם המעריצים שלו והוא ענה שהוא נותן את כל מה שיש לו בשביל מי שבא לראות אותו. זה המסר שלי לשחקנים שלנו. מהניסיון האישי שלי, כל מה שהאנשים בהנהלה עושים, זה לתת כל יום את כל מה שיש להם עבור המועדון. לגבי בניית הקבוצה, אני יודע שיש מתח, התרגשות וציפייה. אני רוצה להגיד שהמערכות שיש לנו מבחינת תקציב ותמיכה הן ברמות הכי גבוהות. כל מה שאני מבקש, כמאמן, אני מקבל. הסיבה שאנחנו בררנים בבחירת השחקנים היא כי אנחנו יודעים איך אנחנו רוצים להראות. אין ביטוח על בחירת שחקנים, אבל יש ביטוח על הדרך. אנחנו רוצים להיות מדויקים בבחירת השחקנים. הם צריכים להיות שחקני כדורסל טובים ולעמוד במחויבות של המועדון, להיות חלק ממשהו שהוא גדול יותר מהם".

על החוויות והניסיון שצבר בצ'כיה, אמר עמיאל: "עבדתי שם תשע שנים בעמל רב. באופן כללי, גם בתור בן אדם וגם בתור מאמן, אני הרבה יותר מגובש היום ומדויק בדברים שאני רוצה. הייתה לי הזכות והפריבילגיה לעבוד במועדון, שבו החשיפה שלך לסגנונות אחרים גדולה יותר. רק במשחקי ההכנה שיחקנו בחמש ארצות שונות. אני חושב שעברתי שנים לא קלות שם, שעזרו לי להתפתח כמאמן. אני מגיע בשל, אחרי עבודה במדינה זרה עם מנטליות אחרת".

על הצביון המקומי של הקבוצה: "קבוצת כדורסל צריכה לנצח משחקים, בסופו של דבר. אני מאמין מאוד בשחקן הישראלי. זה מכלול של דברים. בהחתמות שעשינו עד עכשיו, אפשר לראות שאנחנו מכוונים למקום מאוד מסוים. יש לשחקנים הישראלים מקום. אני גדלתי בכדורסל הישראלי, עקבתי כל הזמן מרחוק ואני לא אוהב שמדברים במושגים של 'שלולית' או 'ביצה'. אני חושב שהשחקן הישראלי לא צריך לקבל שום דבר בחינם, מי שהבאנו עד עכשיו אלו שחקנים שיקבלו את הבמה ויצטרכו להוכיח שמקומם על המגרש".

על העומק המתוכנן בסגל: "אני מאמין שצריכה להיות להקה שעובדת ביחד וכולם נתמכים אחד על השני. גם השחקן שמשחק 7 דקות צריך להאמין שבלעדיו לא ננצח את המשחק. אני מאמין שצריך לייצר איזשהו עומק לקבוצה ושכל אחד ירגיש שהוא תורם. בסוף צריך לנצח ושחקנים צריכים להבין את זה, שום דבר לא בא בקלות. אולי הם יצטרכו להסתגל לדברים חדשים ונעשה את זה בדרך שאני מאמין בה".
 


על דרך הרכבת הסגל: "התחלנו את הבנייה של הקבוצה כמעט מאפס, חוץ מאדם (אריאל) זו קבוצה חדשה לגמרי. אני אגיד לך משפט שאמר לי גיא (הראל), זה לא משנה מי מסיים לבנות את הקבוצה ראשון, אלא מי מסיים במקום הראשון. אנחנו רוצים לבנות משהו שמתאים לנו, אנחנו לא סתם בררנים".

על הפרידה מתמיר בלאט והקרדיט ליובל שניידרמן: "למאמן כדורסל יש סיפוק גדול מאוד משחקנים שמתפתחים תחתיו. בסוף אתה צריך להשאיר משהו אחריך. גם יובל, זה לא עניין של פרויקט ובטח לא שלי, יש פה מועדון מעליי עם היסטוריה. זה הקו המנחה של כולנו, אם יובל ישחק יותר ויהיה טוב, ישתפר ויתפתח, זו גאווה גדולה למועדון, אבל זה צריך ללכת בד בבד עם מטרות המועדון. לפתח שחקנים ישראלים זה סיפור מאוד גדול ואם זה בא ביחד עם ניצחונות ותארים, זה הסיפוק הכי גדול כמובן".

על מיעוט ההחתמות עד כה: "התקציב הוא תקציב מצוין, אין איתו שום בעיה. לברון ג'יימס לא ינחת פה מחר, אבל יש את התקציב והתנאים. הסיבות שהקבוצה עדיין לא סגורה הן שאנחנו רוצים להיות מדויקים וגם שהשוק קצת משוגע מכל מיני סיבות. העונות נגמרו מאוחר, הדראפט וליגת הקיץ ב-NBA מאוחרים, יש פה מכלול של דברים שמתחברים להם יחד. שמעתם פעם את פופוביץ' או אובראדוביץ' מדברים על מטרות? קטונתי כמובן, אבל בהפועל ירושלים תמיד שואפים למצוינות ותארים. איתי שגב הוא הגבוה הישראלי שהכי מתאים לנו מבחינת אתלטיות והגנה. הייתה לי שיחה טובה מאוד איתו. הוא היה בצומת דרכים וזו הפלטפורמה הכי טובה בשבילו. אמרתי לו שאם הוא יתמקד בדברים שהוא עושה הכי טוב, הוא יוכל למצוא פה בית לכמה שנים".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות