לאנס עלתה למקום השני אחרי 2:3 בחוץ על מארסיידיבאלה הבקיע ונפצע, 2:3 ליובנטוס על סמפדוריהספרופולוס בטוח: ''אנחנו עדיין לא בכושר הכי טוב שלנו''שער ובישול לשון וייסמן, שער ליגה שלישי לליאל עבדהעומרי אלטמן מצטרף לארוקה: ''העזיבה היא לא בגללי''מכבי ת''א הביסה את אילת 62:92 וזכתה בגביע ווינרבכר: ''לא מרוצה מהיכולת אלא מהתוצאה והיעילות''ליגת ISL: מקום 6 ו-8 למירון חרותי במשחי השליחיםמכבי חיפה חזרה לנצח עם 0:2 על מכבי פתח תקווהארווין קומאן: ''לא אהבתי את הגישה של השחקנים שלי''
המנכ''ל נאור גלילי (מכבי ישראל)

''נוצר חוסר ודאות, הדבר יוצר מציאות בלתי אפשרית''

שלישי | | 15:12    מאת מערכת ישראל ספורט

מכבי ישראל פנתה לאוצר ולמשרד הספורט, בשם מאות אגודות ואלפי ספורטאים, בנוגע לתשלום תמיכות לאגודות הספורט. המנכ''ל גלילי: ''מבקשים לאשר תשלום/מקדמה של לפחות 75% מהתמיכה של 2021''

מכבי ישראל פנתה היום (שלישי) בבקשה דחופה לחשב הכללי באוצר, רו"ח יהלי רוטברג, עם העתקים לשר התרבות והספורט ח"כ חילי טרופר וראשי משרדו, בשם מאות אגודות מכבי בענפי הספורט השונים ברחבי הארץ, ואלפי הספורטאים הפועלים במסגרתם - בנוגע לתשלום תמיכות לאגודות הספורט.

מנכ"ל מכבי ישראל נאור גלילי ציין בפני החשב הכללי כי "החל משנת 2019 נושא התמיכה לאגודות ספורט תחרותי עבר מהמועצה להסדר ההימורים בספורט לידי משרד הספורט. לצערנו, למעבר זה נלוו קשיים ומהמורות המקשים על פעילותן של אגודות הספורט. במשך שנים, כאשר התמיכות היו תחת המועצה להסדר ההימורים בספורט, מועדי התשלום היו קבועים (והתשלומים הועברו כדלהלן - 25 אחוז מהתמיכה בכל אחד מהתאריכים הבאים - 1.2, 1.4, 1.7 ו-1.10). אולם החל משנת 2019 עת עברה האחריות למשרד הספורט, נוצר חוסר וודאות לגבי מועדי התשלום שאינם סדירים. חוסר הוודאות במועדי קבלת התמיכות יוצר מציאות בלתי אפשרית לניהול אגודות ופעילות ספורט".

גלילי הוסיף בפנייה: "כידוע לך, מדינת ישראל בהיעדר תקציב, אישרה עד כה לשלם 40 אחוז מסך התמיכה שניתנה בשנת 2020, וזאת אך ורק לעמותות אשר קיבלו תמיכה בשנתיים האחרונות. מצב דברים זה מעמיד את אגודות הספורט מול שוקת שבורה, שכן אגודות סיימו את התשלומים בגין העונה האחרונה, אך קיבלו כאמור אך רק 40 אחוז מהתמיכה המגיעה להם, דבר היוצר גרעון תקציבי הפוגע בצורה קשה באגודות. פניות רבות בנושא זה נשלחו למשרד הספורט ולמועצה להסדר ההימורים בספורט, ונענו בכך שהחשב הכללי אינו מאשר תקצוב מאשר מעבר ל-40 אחוז ששולמו עד כה".

גלילי סיכם במכתבו: "לאור האמור לעיל, אנו פונים אליך בבקשה להכיר בצורך ובמצוקת ענפי הספורט ולאשר תשלום/מקדמה של לפחות 75% מהתמיכה המגיעה בגין שנת 2021, וכן לאשר תשלום 50 אחוז לעמותות חדשות אשר לא קיבלו תקציב בשנים 2019-2020 ובשל כך לא מקבלות את המקדמה, ובעצם לא קיבלו כלל תקציב השנה. מיותר לציין כי עמותה אשר לא תימצא זכאית נדרשת להשיב את המקדמה שקיבלה. למכתב זה מצורפות פניות מאגודות שונות, הזועקות את מצוקתן". 

נגישות