התחיל בקול תרועה רמה, הסתיים בקול ענות חלושהגמר גביע המדינה ייערך בטדי, חצאי הגמר בבלומפילדאליצור רמלה מול קייסרי, קלסי מיצ'ל בחוץ לחודשייםחוזר לליגת העל: טו הולוואי חתם במכבי ראשון לציוןהמשטרה עצרה 13 חשודים בגין הימורים בלתי חוקייםמטרת העל של מכבי ת''א: להחזיר את ולדימיר איביץ'ירושלים בסכנת הדחה, אריאל: ''משחק חשוב מאוד''אחרי דרמה: מכבי חיפה גברה 66:67 על מכבי רמת גןז'יז'יץ': ''אנחנו מוצאים את הכימיה וממשיכים להשתפר''''ניצחון חשוב ומשמעותי, מעיד על האופי של הקבוצה''
המראות המוכרים של תורים ארוכים (רועי ינקלוביץ)

ארוכה הדרך לאושר: המסע המפרך בדרך לטוקיו 2020

רביעי | | 08:35    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בטוקיו

המשחקים האולימפיים נדחו בשנה בשל מגפת הקורונה, ששינתה לחלוטין את היחס של היפנים. שעות של המתנה בשדה התעופה, טפסים בלתי נגמרים ועוד. שליח ישראל ספורט לאולימפיאדה מדווח מהשטח

בדרך כלל כאשר עיתונאי נוסע לסקר אירוע בינלאומי, הוא לא צריך יותר מאקרדיטציה ודרכון - ולפעמים גם ויזה, אבל למשחקים האולימפיים שנערכים השנה, באיחור של שנה בשל מגפת הקורונה, בטוקיו שביפן צריך הרבה יתר מזה. המשחקים האולימפיים הם אירוע הספורט הגדול בעולם, אבל השנה בצל מגפת הקורונה יערכו ללא קהל וגם על התקשורת שמגיעה לסקר את המשחקים ועל הספורטאים, הוטלו מגבלות חריפות.

המתנה ארוכה ומייגעת (רועי ינקלוביץ)
המסע שלי החל בלילה שבין ראשון לשני, בנמל התעופה בן גוריון, כשכבר שם בודקים שכל המסמכים ליפן נמצאים (שתי בדיקות קורונה בגרסה יפנית, אקרדיטציה ושלוש אפליקציות ייעודיות למשחקים ששומרות על מיקום העיתונאי). לאחר מכן נחתתי בווינה, שם שוב עברתי בדיקת מסמכים ואלי הצטרפו ספורטאים אולימפיים מכל העולם, מארמניה ועד גרמניה. הדבר האמיתי התרחש בטוקיו עצמה, שם עם נחיתת המטוס כל הנוסעים מחולקים לקבוצות וקבוצת המשתתפים במשחקים האולימפיים נותרת אחרונה.

ספוראטים אולימפיים שפוגשים בדרך (רועי ינקלוביץ)
אחרי המתנה מסוימת, יוצאים מהמטוס לתור ארוך לקראת בדיקת המסמכים, לפני בדיקת הקורונה. לאחר הבדיקה נשלחים לחדר המתנה, שם המתנו כשעתיים לקבלת התוצאות. עם קבלת התוצאות נשלחנו לביקורת הגבולות ומשם החוצה, אל אוטובוס מיוחד שמסיע את התקשורת ל-city air terminal של טוקיו. משם כל עיתונאי נשלח למלון הייעודי הרשמי שלו, במונית מיוחדת על חשבון הוועדה המארגנת.

חדר המתנה בשדה התעופה (רועי ינקלוביץ)
נשמע פשוט וקצר, אבל כל התהליך מהנחיתה ועד ההגעה למלון ארך כמעט 10 שעות וזאת לאחר מסע טיסות שהחל ב-3 לפנות בוקר בנתב"ג, דרך וינה בירת אוסטריה, והסתיים כעבור כמעט 24 שעות ב-07:25 שעון טוקיו ביום שלישי. נותר לקוות רק שהמשחקים עצמו יעברו בשלום וללא מקרי הדבקה מיוחדים. המשלחת הישראלית היא הגדולה בהיסטוריה, עם 90 משתתפים, כך שבהחלט יש למה לצפות.

נגישות