ביוני 22': ארגנטינה ואיטליה בקרב על ''אלוף האלופים''מכבי חיפה המריאה לגרמניה, בכר ישנה את המערךסקוטלנד פרסמה את הסגל לישראל, מקטומיניי זומןליברפול: חלוץ העבר האגדי רוג'ר האנט מת בגיל 83ליאני חוזר מההשעיה, לייבוביץ' ישפוט את חיפה-ב''שאופ''א הודיעה: ''לא נעניש את מקימות הסופר ליג''מצוקת בלמים לפני סקוטלנד, מי יהיה הבלם השלישי?דור פרץ לא שותף, ונציה סיימה רק ב-1:1 עם טורינודני אבדיה: ''ווסטברוק הפך אותי לחזק יותר מנטלית''פוצ'טינו: ''אני מאמין שמסי יהיה בסגל למנצ'סטר סיטי''
כדור כדורסל (אתר FIBA)

בית הדין העליון קבע: חוק המתאזרחים קוצץ במחצית

חמישי | | 12:13    מאת מערכת ישראל ספורט

הישג גדול למתאזרחים: בית הדין העליון של איגוד הכדורסל קבע כי סכומי ההיטל קוצצו בחצי, האיגוד יצטרך לגבש מתווה חדש בתוך חצי שנה. ההחלטה שהתקבלה תקפה רק לעונה הקרובה, האחריות עברה לאיגוד

בית הדין העליון של איגוד הכדורסל, בראשותו של השופט בדימוס עודד מודריק, בנוסף לעורך דין עמנואל סלע ועורכת הדין של שרון סתיו, דן היום (חמישי) בעתירה של שחקן הפועל חולון פרדריק בורדיון, בשמם של השחקנים המתאזרחים ובאמצעות עורכי הדין רועי רוזן וערן נוימן. בית הדין קיבל את העתירה של המתאזרחים וכעת האחריות עוברת לאיגוד הכדורסל.

על פי המתווה, שאותו קבע בית הדין בתום דיונים רבים ולאחר שהצדדים, מנהלת הליגה, המתאזרחים ואיגוד הכדורסל, לא הצליחו להגיע לכדי הבנות, קבוצות יוכלו להחתים עד מתאזרח אחד בסגל ללא קנס ועד שלושה זרים עם קנסות. סכומי הקנסות והתקופה בה ייחשב מתאזרח לוותיק יקוצצו בחצי לשנתיים - קנס על מתאזרח חדש אחד יעמוד על 100 אלף ש"ח, ועל המתאזרח החדש השני יצטרכו לשלם עוד 150 אלף ש"ח. הוראות המתווה לא יחולו על מתאזרח שנקרא לפחות פעמיים לנבחרות ישראל. חשוב לציין כי בית הדין החליט לקבוע מתווה מרוכך שיחול רק בעונה הקרובה (2021/22).

בית הדין קבע בין היתר: "הוראות וכללים שיש בהם כדי לצמצם זכויות יסוד חוקתיות, ראוי שייקבעו בחוק או מכוח חוק. אין בסיס נורמטיבי שמאפשר את עיגונן בהסכם שתחולתו כלפי מי שאינו צד להסכם. כוח אסדרה זה לא הואצל כדין למנהלת והיא מימשה את מהלכי האסדרה תוך דיון בינה לבין הארגון כגורם בעל זיקת עניין חד צדדית בלבד. לא זה הדרך. מנקודת הסתכלות עילית שלנו כערכאה בת סמך לבחון את תקינות הוראות ההסכם, איננו משתכנעים שהן משקפות איזון אופקי מידתי. המתווה המרוכך מצריך אף הוא עיון חוזר, אך דומה שהוא יכול לשמש בסיס להסדר מידתי לתקופת ביניים קצרה שבמסגרתה יגובש הסדר בסיסי הולם חדש".

עוד נכתב בין היתר: "איגוד הכדורסל יגבש בתוך פרק זמן של חצי שנה מתווה שקול שבו יינתן ביטוי למכלול השיקולים והאינטרסים שנדונו בעתירה זו. במשך עונת המשחקים הקרובה יחול המתווה המרוכך על ליגת העל לגברים בלבד. תקופת ההמתנה בה ייחשב שחקן כמתאזרח תהיה של שנתיים. סכומי ההיטל שיוטלו על הקבוצות ביחס לכל אזרח ישראלי חדש (עד תום שנתיים ממועד התאזרחותו) יקוצצו במחצית (50%) לעומת הקבוע בהסכם. לא יוטל היטל כלשהו בגין שיתוף מתאזרח יחיד. ההיטלים יוטלו על שיתוף שניים ושלושה מתאזרחים.  ועדת החריגים תכלול נציג ציבור שאין לו זיקה לארגון השחקנים".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות