שחייה: מקום 6 לאנדי מורז ב-ISL, לונדון עלו לפלייאוףבאיירן ניצחה 1:3 את גרויטר פירת', לבנדובסקי נעצרהמטרה של מכבי תל אביב: להמשיך במומנטום החיובימכבי ת''א בגמר גביע ווינר אחרי 65:81 על הפועל י-םמימר: ''ירושלים באה כאנדרדוג, אנחנו הרבה יותר טובים''מיכה יפתח, בב''ש דרוכים: ''מכבי ת''א התחזקה מאוד''זיו אריה: ''הסגל פה לומד להכיר את הליגה והאתגרים''קלינגר הודה: ''היה תסכול באימונים מהרחקת גוטליב''מכבי ת''א חשפה תלבושת רביעית, תושק מול באר שבענוף הגליל רוצה לשמור על הפסגה, ברקמן: ''הכל נזיל''
אבישג סמברג עם השר חילי טרופר וגילי לוסטיג (דוברות השר)

השר טרופר: ''אחד מימי התחרות הכי מוצלחים למשלחת''

שבת | | 20:50    מאת מערכת ישראל ספורט

שר התרבות והספורט פרסם פוסט בפייסבוק שבו סיפק את היממה שעברה על המשלחת הישראלית מטקס הפתיחה ודקת הדומיה לי''א חללי מינכן - ועד להופעה המוצלחת של הספורטאים: ''נעמוד תמיד מאחוריכם''

אחרי שאבישג סמברג קטפה את מדליית הארד בטקוואנדו, שירה ראשוני סיימה במקום החמישי בג'ודו והייתה על סף זכייה במדליית ארד והמתעמל ארטיום דולגופיאט עלה לגמר תרגיל הקרקע מהמקום הראשון במוקדמות, שר התרבות והספורט חילי טרופר פרסם הערב (שבת) פוסט בפייסבוק שבו סיכם את היממה שעברה על המשלחת הישראלית במשחקים האולימפיים בטוקיו.

טרופר כתב תחת הכותרת "ניצחונות גדולים": "בטקס הפתיחה, לאחר 49 שנים של התעלמות, הוזכרו סוף סוף י"א חללי מינכן. כמעט יובל שאילנה רומנו ואנקי שפיצר, אלמנותיהם של יוסף רומנו ואנדרי שפיצר, נאבקות על צדק היסטורי. דמעות מילאו את עיניהן ביום שישי כאשר הכרוז הזכיר את י"א החללים ואלפי הנוכחים במקום, ובתוכם אנחנו, נעמדו לדקה דומיה לזכרם. כך, והרבה הודות לתומאס באך, נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי, הסתיימו להן 49 שנים של בושה ועלבון".

אנקי שפיצר ואילנה רומנו (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
השר הוסיף: "שפיצר ורומנו לא ויתרו מעולם לוועד האולימפי הבינלאומי, שבחר להתכחש ומדי אולימפיאדה התעלם מהאסון הנורא שהתרחש בשטחו ותחת אחריותו. בכל פגישה הן דרשו, בכל הזדמנות הן הזכירו. לא מאפשרות לשכוח שהיו י"א ספורטאים שהגיעו לאולימפיאדה להתחרות ובעת ששהו בכפר האולימפי נרצחו רק בשל היותם יהודים מישראל. שנים שהן נתקלו בקירות אטומים. אבל העולם שייך לעקשנים ושתי הנשים, בגיבוי הוועד האולימפי הישראלי ובתמיכה רחבה של רבים בארץ ובעולם, הצליחו ביום שישי להוכיח שלפעמים צריך לשבור קירות ולפעמים לוקח זמן, אבל אם יש מי שלא מוותר על הצדק, בסוף הוא מגיע. תודה לכן!".

טרופר המשיך: "היום כבר התקיים היום הראשון של התחרויות והמשלחת הישראלית חוותה את אחד מימי התחרות המוצלחים ביותר אי פעם. אם לא המוצלח שבהם. הספורטאים שלנו נחלו הצלחות גדולות בכל התחומים. בין השאר - שירה ראשוני, לוחמת אמיתית שכבר נגעה במדליה, ארטיום דולגופיאט שסיים במקום הראשון את שלב המוקדמות, אנסטסיה גורבנקו ששברה שיא וכמובן מעל לכולם – אבישג סומברג שזכתה במדליית ארד! את אבישג פגשתי לפני מספר שבועות במועדון הטאקוונדו ברמלה. כבר אז יצאתי מוקסם מהצעירה המוכשרת, הצנועה והשאפתנית".
 


השר סיכם: "כנגד כל הסיכויים ועם אופי יוצא דופן היא עשתה את כל הדרך עד להישג המופלא. באולם, כשלצידי יעל ארד מעודדת בגרון ניחר, נחשפנו לאופי המיוחד של אבישג. חצי דקה לסוף היא היתה בפיגור בניקוד, אבל בשני מהלכים מהירים היא מחקה את הפיגור ועלתה ליתרון כמה שניות לפני הבאזר. אלופה אמתית. גאים בך אבישג וגאים בכם כל הספורטאים הישראלים! ההישגים הם שלכם, אנחנו שמחים לעשות לצדכם את הדרך וכמובן גאים לעמוד מאחוריכם תמיד".

נגישות