מנצ'סטר סיטי הביסה 1:5 את קלאב ברוז', צמד למחרזאבדיה: ''אני רוצה להיות הישראלי הראשון בפלייאוף''סלטיק ניצחה 0:2 את פנרצווארוש, 71 דקות לעבדהארז כלפון דורש להטיל קנסות כספיים על המתפרעיםמשה חוגג תוקף: ''מבחינתי לה פמיליה הוא ארגון טרור''השר טרופר שוחח עם כלפון וחסון: ניאבק באלימות יחדמכבי ת''א יצאה להלסינקי, גלזר: ''משחק חשוב מאוד''כצפוי: הפועל ת''א ובית''ר ירושלים יעמדו לדין משמעתיהמשטרה פתחה בחקירה, לה פמיליה: ''מגנים אלימות''בנט פגש את בנט: ראש הממשלה ביקר באימון של י-ם
הודח מוקדם מהצפוי. שגיא מוקי (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

מוקי הודח כבר בשמינית הגמר: ''הדברים לא הסתדרו''

שלישי | | 08:12    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בטוקיו

אלוף העולם לשעבר (עד 81 ק"ג) ואחת התקוות הגדולות למדליה אולימפית סיים את דרכו בטוקיו כבר בשלב מוקדם: ''יודע שנתתי את כל כולי, אבל לצערי זה לא הספיק''. גילי שריר הודחה כבר בקרב הראשון שלה

אכזבה עצומה לג'ודוקא שנחשב לאחד התקוות הגדולות למדליה במשחקי האולימפיים בטוקיו. הענף האולימפי הבכיר של ישראל, הג'ודו, נותר ללא מדליה גם אחרי היום הרביעי של התחרוית לאחר ששגיא מוקי סיים היום (שלישי) את דרכו במשחקים האולימפיים בטוקיו עם הפסד בשמינית הגמר והדחה מוקדמת.

מוקי, אלוף העולם טוקיו 2019 שהתחרה בקטגוריית המשקל עד 81 ק"ג, החל את דרכו בסיבוב השני עם ניצחון באיפון בחלוף דקה ו-36 שניות על אדוארדו סנטוס מברזיל, מדליסט הארד מגראנד פרי תל אביב 2020 והמדורג 24 בעולם. בשמינית הגמר התמודד מוקי מול שמיל בורחאשווילי מאוסטריה, מדליסט הכסף מגראנד סלאם טביליסי 2021. הקרב נכנס אל תוך הגולדן סקור שלשני המתמודדים שני עונשים ובחלוף 4:33 דקות בתוך הגולדן ספג מוקי עונש שלישי לחובתו, הפסד כואב וסיום דרכו בטוקיו. עבור מוקי זו הייתה ההופעה השנייה במשחקים האולימפיים, לאחר שבריו 2016 הוא הצליח להעפיל לחצי הגמר, אולם שני הפסדים רצופים הובילו לכך שסיים ללא מדליה. 

שגיא מוקי ואורן סמדג'ה אחרי ההדחה (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
מוקי אמר לאחר ההפסד: "הדברים לא התחברו לי. בקרב האחרון שנינו נלחמנו עד הסוף ונתנו הכל, אסל זה לא הסתדר. לא רציתי לסיים ככה. מאוד רציתי לנצח. הוא זרק אותי בתרגיל עם חיבוק ומצאתי את עצמי בחוץ פתאום. יום אחד אתה אלוף עולם, יום אחרי אתה בחוץ. הרבה דברים קרו בשנה האחרונה, המשכתי להתאמן חזק כדי להגיע מוכן אבל זה לא הסתדר לי. אחזור לארץ, נעכל ונמשיך הלאה. מה עובר בלב? זה לא פשוט, היית במעמדים האלה וביכולות שלי אין ספק שאני מסוגל להביא מדליה אולימפית אבל ג'ודו זה ספורט אכזרי וידעתי את זה. אני אקח את הכל בפרופורציות ונמשיך הלאה".

מאמנו אורן סמדג'ה אמר: "תוצאה מאכזבת במיוחד אל מול הציפיות והשאיפות. יחד עם זאת ההפסד היום לא גורע ממה ששגיא עשה עד היום, מהספורטאי הגדול שהוא ומהאדם שהוא. אני גאה בו. עכשיו הצוות ואני מתמקדים בהמשך התחרות".

הפסד בקרב הראשון. גילי שריר (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
גילי שריר (עד 63 ק"ג), החלה את יום הקרבות עם הפסד בעונשים בסיבוב הראשון מול קטרינה האקר מאוסטרליה בקרב שהסתיים בגולדן סקור בתום 5:17 דקות מהפתיחה. שריר, שסיימה את דרכה במשחקים האולימפיים בטוקיו כבר בקרב הראשון שלה, אמרה: "יותר גרוע מזה לא יכול להיות, וזה הדבר היחיד שאני לוקחת מכאן. ייקח לי זמן להבין את מה שהיה פה, אבל עוד לא סיימתי את הדרך שלי בג'ודו". עבור שריר בת ה-21 מדובר היה בהופעה ראשונה במשחקים האולימפיים. הישג השיא של שריר הוא מדליית ארד באליפות אירופה עד גיל 23 בשנת 2017.

נגישות