סלטיק ניצחה 0:2 את פנרצווארוש, 71 דקות לעבדהארז כלפון דורש להטיל קנסות כספיים על המתפרעיםמשה חוגג תוקף: ''מבחינתי לה פמיליה הוא ארגון טרור''השר טרופר שוחח עם כלפון וחסון: ניאבק באלימות יחדמכבי ת''א יצאה להלסינקי, גלזר: ''משחק חשוב מאוד''כצפוי: הפועל ת''א ובית''ר ירושלים יעמדו לדין משמעתיהמשטרה פתחה בחקירה, לה פמיליה: ''מגנים אלימות''בנט פגש את בנט: ראש הממשלה ביקר באימון של י-םנתניה: ''האוהדים שצוינו בדו''ח יישאו בכל העלויות''עקב התפרצות קורונה: הפועל חולון - דרושפאקה נדחה
אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, הוועד האולימפי בישראל)

גורבנקו: ''זה כיף לייצג את ישראל, מקווה להיות דוגמה''

שלישי | | 11:40    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בטוקיו

השחיינית שעשתה היסטוריה סיכמה את הלילה במסיבת עיתונאים: ''לא שמרתי כוחות ל-200 מעורב, הרגשתי שנתתי את כולי. זו חוויה ממש מרגשת, אשמח לשחות שוב פעמיים ביום, עם כל האתגר שבזה''

השחיינית בת ה-17, אנסטסיה גורבנקו, ערכה היום (שלישי) מסיבת עיתונאים וסיכמה את ההופעה המוצלחת שלה בבריכה בטוקיו עד כה, שכללה העפלה היסטורית לגמר ב-100 מטר גב (מקום 8) והופעה בחצי הגמר ב-200 מטר מעורב אישי (מקום 10). לגורבנקו עדיין מצפים משחי ה-200 מטר חזה (מחר, רביעי) ושליחים מיקס מעורב (חמישי).

גורבנקו אמרה: "זו חוויה ממש מרגשת להיות פה במשחקים הראשונים שלי כיף להיות עם דגל ישראל עליי ולייצג את המדינה. יש לנו נבחרת מדהימה ואני גאה להיות לק ממנה ואני מחכה בקוצר רוח להמשך התחרות. זו היתה באמת חוויה שעוד לא חוויתי פעם ראשונה שאני חווה כזה דבר, זה היה מרגש, כיךף מאתגר נורא, ואני מקווה שזה לא הפעם האחרונה שלי. זה בסופו של דבר דאבל שאני אשמח לעשות אותו גם בהמשך וכן אני די מרוצה ממנו. לא שמרתי כוחות, כן ניסיתי לתת את המיטב לנסות ולשפר לא הצליח אבל בסופו של דבר הייתי קרובה לשיא שלי, רק שתי כעשיריות".

אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, הוועד האולימפי בישראל)
השחיינית הוסיפה: "זו היתה הופעה ראשונה שלי בגמר ואני שמחה שעדיין הייתי קרובה לשיא למרות הכל. גם במאה גב ובמאתיים מעורב ניסיתי לתת את המשחה המרכזי שלי. המתחרות נורא חזקות בסופו של דבר משחקים אולימפיים ואני מקווה שפעם הבאה אצליח גם. אני אישית הרגשתי שנתתי את כל כולי, גם במאתיים מעורב וגם במאה גב. אני חושבת שזה היה המקסימום שלי היום, ואני בטוחה שאני אשתפר עד לפעם הבאה ואני אצליח לעשות פעם הבאה יותר טוב".

גורבנקו המשיכה וסיפרה על התכניות שלה לקראת ההמשך: "המטרה שלי זה לעלות כמה שיותר שלבים בהמשך, לשבור את השיא שלי בבמה הכי גדולה שיש בשחייה, אני מקווה שאני אצליח לעשות את זה - בסופו של דבר באמת המשחה המרכזי שלי היה המאתיים מעורב. מאתיים חזה זה משחה שאנחנו עדיין עובדים כאילו אבל אני כן רואה את עצמי עושה את המיטב ומנסה להשתפר שם גם".

השחיינית סיכמה: "סופו של דבר אני אישית כן קצת הייתי מאוכזבת מהמאתיים מעורב ומהפספוס הזה כי זה היה כזה קרוב, אבל אנחנו גם כנבחרת וגם עם המאמנים והכל אני חושבת שאנחנו עדיין ממשיכים לתת ולהתחרות ולנסות להשתפר במהלך התחרות אני כן שמחה מההישגים שלי עד כה כי בסופו של דבר זה משהו שאף שחיינית לא עשתה לפני כן וזה כיף להיות הראשונה. אני מקווה שזה ימשוך עוד שחייניות בעתיד גם. אנחנו מחכים להמשיך להתחרות בימים הקרובים גם. יש עוד תחרות שלמה לפנינו".

אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, הוועד האולימפי בישראל)
המאמן אוהד סגל אמר: "מבחינת הנבחרת היו לנו שלושה ימים ראשונים של תחרויות, העפלה ראשונה של שחיינית לגמר אולימפית שזו חוויה מדהימה לכולנו, אנחנו רק באמצע התחרות אז אנחנו לא מתכוונים להכביר במילים, אלא מחפשים כל פעם גם עם ההצלחות והפחות הצלחות - אם צריך להשתפר ולהיות יותר טובים לשלבים הבאים. יש לנו היום בערב את רון פולונסקי ומירון חרותי, את הרביעיית שליחים שלנו בערב מאתיים חופשי".

סגל הוסיף: "הייתי רוצה לדבר קצת עם כולם על העניין הזה של השילוב משחים והכפילויות בין ההצגות. זו הצגה שאנחנו מרגישים פה בנבחרת השחייה ובמשלחת הישראלית בכלל. באולימיפאדה הנוכחית הזאת אנחנו מנסים להיות הכי טובים שאפשר בלי תירוצים בלי לחפש סיבות למה לא להצליח. נמשיך לעשות את זה גם בהמשך בעוד משחקים רבים ומקצים אחרים. אנחנו רואים את הספורטאים שלנו בכל הענפים - אנחנו הולכים על הכי טוב שאפשר, ואנחנו מתכוננים לזה ואנחנו רק נלך ונשתפר,".

המאמן סיכם: "נסטיה ועוד הרבה ספורטאים צעירים פה יש להם עוד אולימפיאדה ויש להם. כמובן שרצינו יותר טוב. אנחנו מרוצים מהנקודה הזאת כי שוב בסופו של יום כי נסטיה היתה שחיינית ראשונה בגמר אולימפי. קל מאוד לשים את זה בצד לעומת המאתיים מעורב וכמובן שרצינו שם יותר אבל זה המצב שהתמודדנו איתו היום. אנחנו נלמד ממנו, אנחנו נשתפר, ויש לנו עוד כמה ימים של תחרויות אז אנחנו רק נלך ונלמד מזה ונהיה יותר טובים".

נגישות