אלישע לוי: ''משחק מול בית''ר הוא אף פעם לא קל''נצר סיימה שישית בשולחן הקפיצות באליפות העולםעופרי ארד נפצע בקרסול, חשש שייעדר לתקופה ארוכהבנט יערוך בכורה בליגה, הערב: הקלאסיקו הישראלימשה חוגג: ''בלי ביטחון ביציעים, לא נעלה לכר הדשא''ניצחון דרמטי לוושינגטון על אינדיאנה, 2 נק' לאבדיהארסנל ניצחה 1:3 את וילה, שער ובישול לאובמיאנגשחקן ומאמן העבר ליאון קונסטנטינובסקי הלך לעולמוגביע העולם בקטאר: יעקב טומרקין זכה במדליית ארדקלינגר: ''בימים האחרונים השחקנים שלנו היו ב'היי''''
שגיא מוקי עם דגל ישראל (רועי ינקלוביץ)

נבחרת הג'ודו חגגה, מוקי: ''כל אחד פה נתן את הנשמה''

שבת | | 14:05    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בטוקיו

הישראלים גברו 1:4 על הוועד האולימפי של רוסיה והבטיחו את הארד. מוקי: ''זה לא היה קורה אם כל אחד מאיתנו לא היה נותן את הכל'', פלצ'יק: ''הבאנו את הערך המוסף''. הרשקו: ''אנחנו נותנים את הלב שלנו''

חגיגה גדולה על המזרן בטוקיו. נבחרת ישראל בג'ודו ניצחה היום (שבת) את רוסיה החזקה 1:4 בקרב על מדליית הארד בתחרות הקבוצתית וזכתה במדליה שנייה לישראל במשחקים האולימפיים בטוקיו וה-11 בסך הכל של ישראל בהיסטוריה. אחרי שאבישג סמברג הדהימה עם מדליית ארד בטאקוונדו ביום שבת שעבר, זו האולימפיאדה הרביעית בה המשלחת הישראלית משיגה יותר ממדליה אחת, כשמדליה נוספת תקבע הישג חסר תקדים של שלוש מדליות באותם משחקים אולימפיים.

שגיא מוקי אמר: "זה היה יום שכל אחד נתן את הנשמה שלו פה. אם מישהו לא היה נותן את הלב זה לא היה קורה. אנחנו לוחמים אחד אחד. האחדות ניצחה. ניצחנו את אחת המעצמות הגדולות בעולם. יש לנו נבחרת מדהימה. מגיע לכולם הכבוד, לכל הצוות והמאמנים. אורן האמין בי מההתחלה שאם אזוז נכון אדע את הפריצה בקרב העיקש מול היריב הגדול שעמד מולי, לקראת הסיום הצלחתי לזרוק אותו ואני מה זה שמח שזה קרה כי היו רגעים שחששתי. לבוא לפה אחרי שכל אחד לא הצליח באישי. אם הייתה חוליה שהייתה נשברת, לא היינו מצליחים. כולם התעלו על עצמם ובזכות זה יש לנו מדליה אולימפית. כולנו באנו ביחד כדי לנצח".
 


אורי ששון הוסיף: "חיה פצועה היא הכי מסוכנת. היינו מרוסקים וחזרנו לקחת מדליה. אנחנו משפחה והצלחנו לעשות את זה. אני מאושר. אין לי קול. צעקתי כמו משוגע. התפללתי מכל הלב כדי שאצליח להביא שתי מדליות אולימפיות, בתחרות האישית זה לא קרה, אבל פה זה יותר מתוק. אני גאה בהיסטוריה הזו. אחרי כל הפסד רצינו שמשהו טוב יקרה, אין מתוק את זה". המאמן אורן סמדג'ה היה נרגש: "היום, ב-31 ביולי 1992, פרצתי את המחסום הגדול ביותר וזכיתי במדליה אישית. והיום, זכיתי במדליה נוספת לנבחרות ישראל בנים ובנות. זה עוד יום קסום".

פיטר פלצ'יק אמר: "יש משהו מאוד מיוחד באירוע הזה, של התחרות המעורבת. כל אחד פה אחרי שבוע מאוד מאכזב באופן אישי, אף אחד לא הצליח לבוא לידי ביטוי כמו שהיא ציפה. משהו ביום המיוחד הזה הביא לכך שכל אחד הביא את הערך המוסף ונתן מעצמו עוד קצת למען הקבוצה - זה מה שעשה את ההבדל. ניצחנו את אחת הנבחרות החזקות בעולם, מעצמת-על". רז הרשקו אמרה: "נלחמנו, הזענו ועשינו את זה, אני אוהבת כל אחד מאיתנו, יש לנו את האיגוד הטוב בעולם והצוות הטוב בעולם. אנחנו נותנים את הלב שלנו על המזרן".
 


גילי שריר אמרה: "זה היה קרב כמו כל קרב עבורי, על השניות הראשונות הבנתי שאני יכולה לעשות את זה. התחריתי מול מישהי חזקה וידעתי שאני לא פחות טובה ממנה". תמנע נלסון לוי הוסיפה: "הביקורת הלא-בסדר לגבי הנבחרת הזו - לא היה אחד או אחת שלא נתנו את הנשמה. קל לשבת בבית ולבקר, אבל כולנו נתנו את החיים שלנו, נלחמנו והראינו איזו נבחרת חזקה אנחנו. זו התוצאה".

עבור מדליית הארד בקבוצתי, יקבל מהוועד האולימפי בישראל כל אחד מ-12 הספורטאים והספורטאיות 50 אלף ש"ח. ובסהכ 600 אלף ש"ח. המאמנים יקבלו סכום כולל של 250 אלף ש"ח. גילי כהן, שלא הייתה רשומה בין 11 הג'ודאים, הייתה הג'ודאית הישראלית היחידה שלא תקבל מדליה - אך היא כן תקבל את המענק. שירה ראשוני, ענבר לניר וברוך שמאילוב, שגם לא עלו היום על המזרן, כן קיבלו מדליה שמשום שהם כן נרשמו לתחרות הקבוצתית. במשלחת ניסו להסדיר את הנושא, אך ללא הצלחה וחולקו רק 11 מדליות.

נגישות