אלישע לוי: ''משחק מול בית''ר הוא אף פעם לא קל''נצר סיימה שישית בשולחן הקפיצות באליפות העולםעופרי ארד נפצע בקרסול, חשש שייעדר לתקופה ארוכהבנט יערוך בכורה בליגה, הערב: הקלאסיקו הישראלימשה חוגג: ''בלי ביטחון ביציעים, לא נעלה לכר הדשא''ניצחון דרמטי לוושינגטון על אינדיאנה, 2 נק' לאבדיהארסנל ניצחה 1:3 את וילה, שער ובישול לאובמיאנגשחקן ומאמן העבר ליאון קונסטנטינובסקי הלך לעולמוגביע העולם בקטאר: יעקב טומרקין זכה במדליית ארדקלינגר: ''בימים האחרונים השחקנים שלנו היו ב'היי''''
נבחרת הג'ודו (Gabriela Sabau, איגוד הג'ודו העולמי)

סמדג'ה והרשקו ימשיכו לפריס, פונטי: ''כולם זלזלנו בנו''

שבת | | 15:41    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בטוקיו

אחרי מדליית הארד בתחרות הקבוצתית, מאמני הנבחרות כבר עם הפנים לאולימפיאדה הבאה. סמדג'ה תקף את יעל ארד: ''העבירה ביקורת על ספורטאים באמצע תחרות''. יו''ר האיגוד: ''למה לכתוב בכזה רוע?''

נבחרת ישראל בג'ודו זכתה היום (שבת) במדליית הארד אחרי שגברה 1:4 על רוסיה בבית הניחומים, כולל כמה ניצחונות מפתיעים במיוחד ויום קרבות הירואי. הג'ודוקאים של ישראל נתנו את כל מה שיש להם ולאחר הזכייה הם עלו על הפודיום וקיבלו את המדליה הקבוצתית, השישית של ישראל בענף וה-11 בכל הזמנים במשחקים האולימפיים. אחרי ההישג המרשים בפן הקבוצתי, מאמן נבחרת הגברים אורן סמדג'ה ומאמן נבחרת הנשים שני הרשקו ימשיכו לאמן גם לקראת המשחקים האולימפיים בפריס בעוד שלוש שנים. 

מאמן נבחרת הגברים אורן סמדג'ה אמר: "מבחינתי זה יום מאוד משמעותי, ב-29.7.1992 נפתח המחסום הגדול ביותר בספורט הישראלי, אני ומשה פונטי עשינו מדליה וגאווה לספורט הישראלי. אמרתי לחבר'ה כמה היום חשוב, להוביל את הנבחרת לעוד משהו אולימפי. יום קסום, יום מדהים. השינויים בסגל? החלטה משותפת. גם אני וגם שני התייעצנו, וכמובן שפונטי. לשתף את שגיא עם הגב לקיר מול אלוף אירופה ואחד הטובים בעולם, ידעתי שהחלטה כזו תיתן לו הזדמנות להוכיח את עצמו ולזכות במדליה אחרי שלא כל כך הצליח בתחרות האישית. אני חושב שכל אחד תיפקד בצורה מדהימה וזה הלך לנו בדיוק כמו שרצינו".
 


סמדג'ה הוסיף: "ידענו מה המטרות והגענו עם כח גדול. תחרות האישית והקבוצתית שמנו בראש את הדברים ולרגע לא ויתרנו. קרו פה דברים שלא רצינו שיקרו, אבל בסה"כ שירה ראשוני התמודדה על מדליה ושמאילוב התמודד על מדליה. זה מעיד על כמה קרובים היינו. לא נדבר פה על המסקנות שלנו, לא בתקשורת. הכפישו והעליבו אותנו, לא נעים לנו לקרוא בבוקר שאחד הספורטאים שלנו פלאפל. ידענו לשים רעשי רקע בצד. עשינו את זה בגדול. אנתח מה קרה עם שגיא מוקי ופיטר פלצ'יק. הנבחרת בנויה מכוכבים כמו אלוף עולם ואלוף אירופה. יש עליהם עומס. לא ראיתי אש בעיניים מהם, זה נכון, אבל בסופו של יום ידעתי שנסיים את המשחקים האלה בתחושה טובה".

המאמן גם השיב לביקורות, בין היתר של חברת הוועד האולימפי ומדליסטית הכסף מברצלונה יעל ארד: "בימים האחרונים קיבלתי באופן אישי קללות אישיות ברשתות החברתיות. אין לכם מושג מה עברתי השבוע. זה בסדר, כל אחד יכול לכתוב מה שהוא רוצה. לצערי, מישהי מהוועד האולימפי הגדילה לעשות ודיברה ברדיו, במהלך ההכנות שלנו לתחרות, ויוצאת מול הספורטאים והמאמן הלאומי והיושב ראש. רבאק, אנחנו באמצע התחרות. לא עושים את הדברים האלה. יש לנו ביקורת עצמית מאוד גבוהה, אבל לא עושים את זה. הבן שלי התקשר אליי ואמר לי 'אבא, למה מדברים אליך ככה'. תעבירו ביקורת עניינית. קיבלתי הצעה לפני כמה חודשים מנבחרת אחרת וזה לא על הפרק מבחינתי. אני רוצה לשמח את מדינת ישראל ואני נשאר".
 


יו"ר האיגוד משה פונטי ענה למבקרים: "פשוט זלזלו בנו, פשוט מחקו את כל מה שעשינו. אני לא מבין מאיפה בא הרוע הזה, מאיפה באה המחשבה להגיד דברים כאלה על ספורטאים ומאמנים שנותנים את הנשמה שלהם כדי להצליח. הביקורות נגדנו השבוע היו מביישות. אנשים שכחו מי זה אורן סמדג'ה ומה אני תרמתי לאיגוד הג'ודו. אני המבקר הכי גדול שלנו ואין לי בעיה עם ביקורת אבל מכאן ועד לבייש אותנו? לכתוב עלינו בכזה רוע? את המסקנות שלנו נסיק בארץ, אין כמוני שמשנה דברים. אני אשנה דברים שלא היו טובים. אתה מקבל כל כך הרבה החלטות ולפעמים לא הכול עובד. תבקרו אותנו, תגידו את הדברים הנכונים, אבל אל תגידו דברים שיביישו אותנו. יש מישהו שעשה את זה, הוא לא פה כרגע. אתם העיתונאים רוצים ספורט נהדר, ספורט שיצליח ולא ייכשל".

פונטי הבהיר כי שני הרשקו ואורן סמדג'ה ימשיכו עם הנבחרות לאוליפיאדת פריס 2024: "בכלל לא חשבתי על זה שלא ימשיכו. לא היה לי שום ספק לגבי זה, גם אם לא היינו זוכים במדליה הזו. אורן ושני ממשיכים, אני כנראה אמשיך איתם לפריס. אני תשוש, מרוקן, בקושי עומד על הרגליים וזה מקומם שאתה נותן את הנשמה שלך בהתנדבות ואומרים לי לפטר ולהתפטר. אני עושה את זה כי אני אוהב את זה וזה סיפור חיי. אני מרגיש ריקנות עכשיו. שבוע ימים חיכיתי לרגע הזה שתהיה מדליה וזה לא הגיע למרות שהיינו קרובים. ידעתי שזו הולכת להיות אולימפיאדה מיוחדת אבל סך הכל אני מרוצה. שני ואורן היו מדהימים, הם אספו את כולם, הביאו את כולם להילחם ולא לוותר ולנצח. זה נס מבחינתי. זה מדהים. נכון, היו לנו שני ספורטאים על מדליה וזה לא הצליח אבל זה לא כישלון".

נגישות