סלטיק ניצחה 0:2 את פנרצווארוש, 71 דקות לעבדהארז כלפון דורש להטיל קנסות כספיים על המתפרעיםמשה חוגג תוקף: ''מבחינתי לה פמיליה הוא ארגון טרור''השר טרופר שוחח עם כלפון וחסון: ניאבק באלימות יחדמכבי ת''א יצאה להלסינקי, גלזר: ''משחק חשוב מאוד''כצפוי: הפועל ת''א ובית''ר ירושלים יעמדו לדין משמעתיהמשטרה פתחה בחקירה, לה פמיליה: ''מגנים אלימות''בנט פגש את בנט: ראש הממשלה ביקר באימון של י-םנתניה: ''האוהדים שצוינו בדו''ח יישאו בכל העלויות''עקב התפרצות קורונה: הפועל חולון - דרושפאקה נדחה
ארטיום דולגופיאט עם המאמן סרגיי וייסבורג (עמית שיסל, הוועד האולימפי)

דולגופיאט: ''ההמנון הציף את כל הרגשות, בפנים אני אש''

ראשון | | 12:31    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בטוקיו

לאחר שקטף את מדליית הזהב בתרגיל הקרקע וריגש מדינה שלמה, האתלט סיפר על רגעי הלחץ: ''עשיתי תרגיל פחות טוב מהתרגיל במוקדמות, פחדתי שזה לא יספיק. זה החלום הכי גדול, זה בשביל כל עם ישראל''

הוא עשה את זה - ועל הבמה הגדולה מכולן. ארטיום דולוגופיאט הוא האלוף האולימפי במשחקים בטוקיו 2020. המתעמל הישראלי שסומן עוד לפני המשחקים כמועמד מוביל להבאת המדליה עשה את זה ובגדול עם מדליית זהב היסטורית ויוקרתית בצורה יוצאת דופן בתרגיל הקרקע עם ציון של 14.933 נקודות..

דולגופיאט אמר כשהוא נרגש מאוד: "תודה לכולם, עשינו את זה. אין לי מילים. אני עדיין בשמיים ומאוד קשה לחזור. תודה לכולם, תודה שצפיתם וקמתם ב-4:00 לראות אותי. תודה לכולם, זה מחמם את הלב. התרגיל במוקדמות היה טוב בהרבה, הייתי מאוד לחוץ שלא יספיק לי למדליה אבל אז כולם התרגשו ועשו טעויות. זה הספיק לי ואני מאוד שמח. מה עבר לי בראש? 3 אנשים התחרו לפניי, לא הסתכלתי וניסיתי להתרכז ולעשות את שלי. אחרי שראיתי שהציון לא כזה גבוה הייתי מאוד לחוץ, מצד אחד לא רציתי לחשוב שמישהו ייפול, אבל מצד שני זו ההיסטוריה שלי".

ארטיום דולגופיאט עם המדליה (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
המתעמל שעשה היסטוריה המשיך: "אני עדיין לא מבין את זה. בכל מקרה זה הישג של כולם. הרבה אנשים עזרו ותמכו ובלי זה אי אפשר להצליח. תודה לכולם, אנשים צפו בי ואני מעריך מאוד ואוהב את כולם. המון תודה לאלכס שטילוב. הוא מלווה אותי כל הדרך גם כשהגעתי לארץ, גם לאורך קריירה הוא היה איתי והיינו כמו אחים. אני מאוד שמח שתמיד הוא היה לצידי ואני לצידו. חבל מאוד שלא הצלחנו שנינו לעלות לגמר אבל תודה, אוהב את כולם. איך אחגוג? לא יודע, זו הפעם הראשונה שלי".

במיקס זון אמר דולגופיאט: "אני עדיין בשמיים, מאוד מתרגש. פתאום נפלה עליי עייפות, אבל זו עייפות כל כך כיפית אחרי המדליה. זה היה החלום הכי גדול שלי ואני מקווה שאמשיך לייצג את ישראל בכבוד ולהביא לעצמי את המדליות. עשיתי את התרגיל לא הכי נקי ונלחצתי, חשבתי שזה לא יספיק. באמצע התרגיל חשבתי שהכול הלך, אבל אמרתי לעצמי שאם אעשה הכול טוב עד הסוף אני אהיה בשלישייה. כשהקזחי טעה, הבנתי שאני במקום הראשון".

ארטיום דולגופיאט חוגג (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
עוד הוסיף: "היה מאוד לא פשוט לחכות מהמוקדמות, כל יום היה יותר קשה ויותר קשה. פתאום אתמול אמרתי, היי, זה מחר, למה היה כל כך מעט זמן? לצערי ב-2019 לא הצלחתי לשמוע את ההמנון בגלל עשירית אחת ופה פתאום זה קרה. זה הציף את כל האמוציות, הכול בפנים אש. הדמעות לא יצאו כל כך, אבל ההתרגשות בשיאה. אני עדיין לא מעכל, אין מילים לתאר".

במסיבת העיתונאים אמר דולגופיאט: "במוקדמות עשיתי ציון של 15.2 ועשיתי תרגיל יותר טוב. אחרי התרגיל בגמר הייתי מאוכזב שלא עשיתי את התרגיל הכי טוב ופחדתי שזה יכול לא להספיק אפילו למדליה. זו אולימפיאדה והרבה דברים קורים פה וכולם מתרגשים כמוני ועושים טעויות. אני מאוד שמח שעשיתי את זה. אני לא מצליח לעכל, חושב שעוד הרבה זמן ייקח לי. חיכיתי לרגע הזה מגיל 6, 18 שנה אפשר להגיד, אני חושב שאני אעכל את זה קצת"
 


המאמן סרגיי וייסבורג אמר לאחר הגמר: "ארטיום הגשים את החלום שלי. זה כל כך חשוב להתעמלות בישראל, זו מדליה כל כך גדולה. התחלנו עם אלכס שטילוב לפני יותר מעשור, עכשיו גם עם ארטיום עשינו משהו גדול שקשה לי להאמין שזה קרה בכלל, ואני מקווה שיהיו לנו עוד מתעמלים גדולים בהמשך. אני מאושר עד השמיים. אני גאה בו. בפעם הראשונה שיצאנו לאליפות העולם אף אחד לא האמין שיעלה לגמר, אבל הוא עשה את זה וסיים במקום השני בעולם. אחר כך הוא עבר דרך מאתגרת, הוא נפצע לא פעם, לשמחתי חזר לעמוד על הרגליים ויצא מזה. הוא עמד יפה בקושי המנטלי והוא הצליח בענק. זהב אולימפי זה משהו מרגש ביותר, אין דברים כאלה".

נגישות