אליצור רמלה מול קייסרי, קלסי מיצ'ל בחוץ לחודשייםחוזר לליגת העל: טו הולוואי חתם במכבי ראשון לציוןהמשטרה עצרה 13 חשודים בגין הימורים בלתי חוקייםמטרת העל של מכבי ת''א: להחזיר את ולדימיר איביץ'ירושלים בסכנת הדחה, אריאל: ''משחק חשוב מאוד''אחרי דרמה: מכבי חיפה גברה 66:67 על מכבי רמת גןז'יז'יץ': ''אנחנו מוצאים את הכימיה וממשיכים להשתפר''''ניצחון חשוב ומשמעותי, מעיד על האופי של הקבוצה''וושינגטון הפסידה 104:90 לברוקלין, 2 נקודות לאבדיהשילם את המחיר: פטריק ואן לוון פוטר ממכבי תל אביב
שר התרבות והספורט, חילי טרופר (יניב נדב, דוברות הכנסת)

אושר: משרד התרבות והספורט יקבל תוספת משמעותית

שני | | 12:04    מאת מערכת ישראל ספורט

הישג משמעותי למשרד התרבות והספורט בדיוני התקציב, כאשר בזמן הקרוב ישבו נציגי המשרד עם נציגי האוצר כדי לבחון סיוע נוסף בשל נזקי הקורונה. השר חילי טרופר מרוצה: ''שמח שהספורט במקום ראוי''

בסיום דיוני התקציב שהתקיימו אמש (ראשון) סוכם על תוספת תקציבית של מאות מיליוני שקלים למשרד התרבות והספורט. התוספת תאפשר את חיזוק כלל מוסדות התרבות והספורט, בעיקר אחרי שנה קשה במיוחד, במהלכה נפגעו המוסדות בצורה קשה מבחינה כלכלית. התקציב הנוסף יסייע לגופים וליוצרים שבאחריות המשרד לצלוח תקופה מאתגרת זו ואף להרחיב את פעילותן.

התקציב יורכב בין היתר מ-553 מיליון ש"ח בסיס ועוד 265 מיליון ש"ח למתקנים. התקציב של 2021 עולה ב-75 מיליון ש"ח בהשוואה ל-2020, וב-2022 התקציב יעלה ב-75 מיליון ש"ח נוספים. התקציב של 2021 יעמוד על 1.03 מיליארד ש"ח וב-2022 יעלה ל-1.58 מיליארד ש"ח. כמו כן, סוכם בין שר התרבות והספורט לשר האוצר כי בזמן הקרוב ישבו נציגי המשרדים כדי לבחון סיוע נוסף בשל נזקי הקורונה.

בין שאר המיזמים אליהם יינותב התקציב הנוסף: הגדלת התמיכה בגופים וביוצרים בתחום התרבות; הקצאת עשרות מיליוני שקלים לתכנית מיוחדת לשיפוץ מוסדות תרבות והנגשתם לאנשים עם מוגבלות. - הרחבת מיזם שבת ישראלית במסגרתו מוזיאונים ואתרי מורשת פתוחים בחינם לכלל האוכלוסיה בסופי שבוע; מימון פעילויות למניעת פגיעות מיניות בתחומי התרבות והספורט; תגמול מוסדות תרבות וגופי ספורט שיעסיקו אנשים עם מוגבלות; הגדלת תכנית המתקנים ובינוי מתקני ספורט בכל רחבי הארץ; חיזוק ספורט הנשים בישראל ותקציב ייעודי לנושא שיעוגן בבסיס התקציב; יישום רפורמת המאמנים והעלאת רמת האימון בכל תחומי הספורט בישראל.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר (עמוס בן גרשום, דוברות הכנסת)
שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "אני שמח שממשלת ישראל שמה את התרבות והספורט במקום ראוי ואישרה את בקשתי להגדיל את התקציב בתחומים אלה בשנתיים הקרובות. השנה האחרונה המחישה את חשיבותם וערכם של תחומים אלה לחברה הישראלית. בעזרת התקציב שאישרה הממשלה, נחזק את התרבות ואת הספורט ונוביל שורה ארוכה של מיזמים חדשים וחשובים. כמובן, נמשיך ללוות את התרבות והספורט בתקופה מורכבת זו ונדאג לסיוע כלכלי נוסף בהתאם לצורך. אני מודה לשר האוצר, אביגדור ליברמן, וכלל שרי הממשלה על השותפות". 

מנכ"ל משרד התרבות והספורט רז פרויליך: "תקציב המשרד כפי שאישרה הממשלה, הנו בשורה גדולה לתרבות ולספורט. התקציב יביא לידי ביטוי את הערכים החברתיים החשובים אשר ביקשנו להנחיל בשימת דגש נרחבת על הנגשת עולמות התרבות והספורט לאנשים עם מוגבלות, קידום ספורט הנשים וכן מניעת הטרדות מיניות בתחומים אלו, כל זאת גידול משמעותי של הפעילות השוטפת והמקצועית של המשרד. בנוסף נמשיך לקדם שורה של פרוייקטים ויוזמות חדשות אשר יצעידו את הספורט והתרבות בדרך בטוחה ונכונה למעלה. אני מודה לשר חילי טרופר ולצוות המשרד, על דיונים איכותיים וללא פשרות ולמשרד האוצר על שיתוף הפעולה הפורה לאורך כל השנה ובתקציב בפרט".

נגישות