רגעים של חרדה: כארם ג'אבר איבד את ההכרה באימוןנקבע סגל נבחרת ישראל לאליפות העולם בשחייה ביוניב''ש: ''לאורך כל העונה שחקנים לא משחקים באחריות''בעקבות הפארסה: בני סכנין נקנסה ב-250 אלף ש''ח''לא הגעתי לכאן בשביל כסף, ידעתי שאני לוקח הימור''מיורדת ליורדת: שי ברדה מונה למאמנה של מכבי פ''תזעם במכבי חיפה, אוהדים יגישו תביעות נגד בני סכניןהתרחקה מהצ'מפיונס: ארסנל הפסידה 2:0 לניוקאסלהפועל אשדוד איזנה ל-1:1 את סדרת הגמר מול רמה''שבכר בדרך לספרי ההיסטוריה: מספרי האליפות הירוקה
מתן רודיטי (סימונה קסטרווילארי, הוועד האולימפי בישראל)

רודיטי: ''הישג בלתי נתפס עבורי, כבר חושב על פריס''

חמישי | | 08:24    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בטוקיו

השחיין הישראלי שהדהים את כולם וסיים במקום הרביעי במשחה ל-10 ק''מ, מרחק נגיעה ממדליית הארד: ''יש הרבה זמן לפריס, מפה אפשר רק להשתפר''. מאמנו: ''הכל התחבר, נכוון יותר גבוה לשנים הבאות''

זו הייתה יכולה להיות המדליה המפתיעה ביותר של ישראל במשחקים האולימפיים. מתן רודיטי בן ה-22 סיפק את משחה חייו במים פתוחים (10 ק"ג) בטוקיו וסיים לבסוף במקום הרביעי, מרחק נגיעה ממדליית הארד. רק לפני חודש רודיטי קבע את הקריטריון לאולימפיאדה והלילה (בין רביעי לחמישי), הוא סיפק משחה פשוט אדיר עד שעצר את השעון רביעי בזמן של 1:49:24.9 שעות, פחות מחצי דקה אחרי המקום השלישי. הבוקר רודיטי ומאמנו קיימו מסיבת עיתונאים לאחר ההישג הבלתי נתפס והכל כך מפתיע, שכן השחיין היה אמור רק להתברג בין 13 הראשונים מתוך 26 שחיינים.

רודיטי אמר: "אני שחיין מים פתוחים בן 22, גם שחיין בריכות, שחיין 1,500 ו-800 מטר חתירה. היה משחה מאוד מאוד טוב, משחה די משוגע, ידעתי מהתחלה שזה הולך להיות משחה עם הרבה מאוד הפתעות, התכוננתי לזה מאוד מאוד טוב, מקום רביעי זה הישג בלתי נתפס בשבילי, מאוד מאוד מאושר מזה. אנחנו מתאמנים בבריכה בעיקר, יש עשרה אימונים בשבוע, תשעה מהם בבריכה ואחד בים. זה שמגיל קטן הצגתי יותר יכולות אירוביות מיכולות של ספרינטים במרחקים הקצרים הוביל אותי למשחים הארוכים יותר. מים פתוחים זה משהו שיותר מעניין אותי מעצם העובדה שזה באוויר הפתוח ולא בבריכה סגורה ויש כל מיני משתנים, שוחים ביחד ולא כמו בבריכה ששוחים במסלול והכל סטרילי ואין קטע של מגע ודבוקות".

מתן רודיטי עם המשלחת בטוקיו (הוועד האולימפי בישראל)
השחיין הוסיף: "האם חשבתי תוך כדי המשחה שאני יכול להדביק את השלישייה המובילה ולקחת מדליה ואיך התנהלתי במהלך המשחה? זה מאוד מחושב, אני מסתכל מדי פעם קדימה לראות מה קורה במהלך המשחה, כמה שחיינים לפניי, באיזה מרחק, ולפי זה אני מנסה או להדביק את הפער או לנוח כמה שיותר ולשמור על קצב טוב, קצב שאני רגיל אליו ושוחה בו יותר יעיל. לגבי אם הייתי קרוב לשלישייה, אז אני חושב שהייתי יחסית רחוק מהם וזה לא היה מרחק כ”כ שניתן לגישור. בגדול אני מאוד מרוצה מהטקטיקה שלי, במהלך המשחה שיפרתי מיקומים כמעט בכל סיבוב".

על האופציה להישג יותר גדול במשחקים האולימפיים בפריס ב-2024: "יש עוד הרבה זמן עד פריס, שלוש שנים. אני רואה שמפה אפשר רק להשתפר, להמשיך לעבוד קשה. לכל תנאי שיש אני אהיה מוכן, אני מאמין שנעשה את ההכנות הספציפיות לכל תנאי שיהיה. כמו שעכשיו המים היו חמים והתכוננו לזה טוב מאוד, ידעתי שאני צריך לשתות הרבה מים לפני המשחה, כל הקטע של מניעת ההתייבשות היה חשוב כי המים היו מאוד חמים, וגם היו לי אימונים בטמפרטורה יותר חמה מבדרך כלל וזה עזר כי באתי מאוד מוכן לתנאים. אבוא גם מוכן לתנאים אחרים. אני רוצה להודות לאיגוד השחייה שתרם להישג הזה, לוועד האולימפי כמובן וגם לאגודת בני הרצליה שתמכו בי וגם להודות ליחידה לספורט הישגי".

מתן רודיטי חוגג (איגוד השחייה)
מאמנו, אמיר עופר, הוסיף: "אנחנו מרוצים מאוד. זה הישג שיא במים הפתוחים. כבר עכשיו חושבים על אולימפיאדת פריז, וחולמים על פודיום. הייתה לנו אולימפיאדה מדהימה גם בבריכות וגם במים הפתוחים. עשינו התקדמות לכיוון הצמרת העולמית ואנחנו נגיע לשם. מתן הבטיח את השתתפותו במשחקים האולימפיים לפני כחודש וחצי, היה מדורג 13 מתוך 26, וחשבתי שיוכל לשפר את הדירוג הזה ולסיים בשמינייה הראשונה.

המאמן סיכם: "חשבנו שיוכל לשבת על שבעת השחיינים החזקים שסימנו, ואז בהמשך לשפר מיקום - והוא עשה יותר מזה. זה היה מדהים. הוא הוציא לפועל את הטקטיקה במים בצורה הכי טובה שאפשר. התנאים בטוקיו היו קשים. הם לא תנאים לביצוע אופטימליים. חלק מהשחיינים שילמו על כך מחיר, אבל הם שווים לכולם ומתן יודע להסתגל מאוד טוב למקומות שונים, כמו מים קרים וזרמים, וכמו מים חמים בלי זרמים או גלים".

נגישות