גרנד סלאם אבו דאבי: ענבר לניר ורז הרשקו זכו בארדאושר פה אחד: אבי שגיא מונה ליו''ר איגוד ההתעמלותשלושה בישולים לליאו מסי, 1:3 לפ.ס.ז' על סנט אטייןמומחי ה-Winner מעריכים: מכבי חיפה ומכבי ת''א ינצחוטניס: ניקול חירין זכתה בטורניר הזוגות בפיוצ'ר יווןתומר גינת: ''נצטרך לשחק יותר טוב מאשר מול פולין''שער בכורה לתומר חמד במדי ווסטרן סידני וונדררסבצל מחאת הקהל: הפועל ת''א מארחת את מכבי חיפהתחושות מעורבות בהפועל ב''ש, ספורי ייעדר ביום רביעילקראת פריס: מותג דנונה PRO יעניק חסות לדולגופיאט
המשלחת הישראלית בטקס הפתיחה (הוועד הפראלימפי)

סמואל ולוי נשאו את דגל ישראל, המשחקים יצאו לדרך

שלישי | | 14:52    מאת אביחי חיים

החותרת מורן סמואל ושחקן הבוצ'יה נדב לוי נשאו את דגל ישראל במצעד המשלחות באצטדיון האולימפי החדש. המשלחת למשחקים מונה 33 ספורטאים ב-11 ענפי ספורט שונים, מיהם המועמדים הבולטים למדליה?

החגיגה הפראלימפית החלה היום (שלישי) בטוקיו, יפן, עם המשלחת הישראלית שמונה 33 ספורטאים וספורטאיות עם מוגבלויות. הספורטאים ייצגו את המדינה בענפי החתירה, שחייה, טניס בכיסאות גלגלים, טניס שולחן, כדור שער, משקולות-הרמת כוח, בוצ'ה, קליעה ובדמינטון. החותרת הבכירה מורן סמואל, מדליסטית הארד מהמשחקים בריו 2016, ושחקן הבוצ'ה נדב לוי נשאו את דגל ישראל בטקס הפתיחה.
 


המועמדים המובילים למדליה

מורן סמואל,
 בת 39, החותרת הבכירה של ישראל, מדליסטית הארד מריו וסגנית אלופת אירופה, היא אחת המועמדות הבכירות לחזור מטוקיו עם מדליה. 

דורון שזירי, בן 54, הקלע הבכיר של ישראל ומדליסט הארד מריו, חזר עד כה מכל המשחקים האולימפיים שבהם השתתף עם מדליה. כך אנו מקווים שיקרה גם השנה.

מארק מליאר, בן 21, שחיין למרחקים ארוכים, הוא אלוף אירופה הנוכחי, אלוף העולם ושיאן העולם (לונדון 2019) במשחה ל-400 מטר חופשי, ושיאן העולם במשחה ל-800 מטר חופשי ול-1,500 מטר חופשי. עבור מליאר אלו המשחקים הפראלימפיים הראשונים, אך למרות זאת בנבחרת השחייה הישראלית בונים כאן על מדליה.

המשלחת לפני הטקס (צילום: הוועד הפראלימפי)
עמי דדאון, בן 20, שחיין ושיאן העולם ב-100 ו-200 מטרים חופשי לדרגת נכות S4, ושיאן אירופה החדש ל-50 מטרים. כמו מליאר, גם לדדאון יהיו אלה המשחקים הפראלימפיים הראשונים, וגם הוא צפוי לחזור עם מדליה.

בשאר חלבי, בן 25, הוא שחיין פראלימפי ממוצא דרוזי, הראשון אי פעם מהעדה שמשתתף במשלחת הפראלימפית הישראלית. חלבי ייצג את ישראל באליפויות אירופה והעולם (מקום שמיני) ושבר את השיא הישראלי ב-100 מטר חזה. בשל פציעה כמעט החמיץ את המשחקים בטוקיו, אבל קיבל לבסוף את האישור וייצג את המדינה. במשלחת מצפים ממנו להביא מדליה, לאחר שמספר המשתתפים בקטגוריה שלו צומצם, ולמעשה הקרב במשחה יהיה ישירות על המדליה.

קרולין טביב, בת 25, מדליסטית הארד באליפות אירופה בטניס שולחן, המדורגת במקום השביעי בעולם, תעשה את הכל להגיע כמה שיותר רחוק במשחקים. עם הגרלה טובה וקצת מזל היא בהחלט יכולה לסיים על הפודיום.

נגישות