מנצ'סטר יונייטד חזרה מ-2:0 ל-2:3 ביתי על אטאלנטהרשמית: אנסו פאטי חתם על חוזה בברצלונה עד 2027פשוט לא עוצר: שון וייסמן כבש משחק רביעי ברציפותמספיק בקושי: 0:1 ביתי דחוק לברצלונה על דינמו קייביורופקאפ: הפסד דרמטי לגלבוע/גליל, גם אילת הפסידהדגל ישראל הונף בקטאר, טומרקין יתחרה בגביע העולםההצעה: אירוח המונדיאל עם מצרים, האמירויות וסעודיהבכירים בלה פמיליה שוקלים להודיע על סגירת הארגוןבכר: ''נעשה הכל כדי לנצח, נעלה בהרכב החזק ביותר''המשטרה עצרה חשוד ראשון מהקטטה בבלומפילד
עמי דדאון חוגג (קרן איזיקסון)

שיא עולם ומדליית זהב לעמי דדאון, ארד למארק מליאר

שני | | 11:36    מאת מערכת ישראל ספורט

השחיין הישראלי השיג מדליה אישית שנייה בטוקיו ושביעית למשלחת ישראל, עם תוצאה אדירה של 2:44.84 דקות ב-200 מ' גב - שיפור של השיא העולמי ביותר משש שניות. מדליית ארד למליאר ב-100 מ' גב

המשחקים הפראלימפיים בטוקיו ממשיכים לספק רגעים מרגשים למשלחת הישראלית. עמי דדאון זכה הבוקר (שני) במדליית זהב במשחה ל-200 מטרים חופשי בדרגת נכות S4, עם שיא עולם חדש ומדהים של 2:44.84 דקות. דדאון, שעוד לא חגג יום הולדת 21, ניפץ ביותר משש שניות את שיא העולם שהיה שייך לו מחודש יוני ועמד על 2:50.92 דקות. השחיין הצעיר קטף את המדליה השנייה שלו בטוקיו, אחרי שזכה במדליית הכסף במשחה ל-150 מטרים מעורב.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "עמי דדאון עם מדליה שנייה, ראשונה מזהב ושיא עולמי במשחקים הפראלימפיים! התרגשות גדולה לראות את עמי מגשים חלום עם הופעה מעוררת השראה במשחקים הפראלימפיים. עמי, אין ראוי ממך להביא לנו גאווה גדולה למדינה שלמה ולתת לנו נחת. ימים שמחים לספורט הישראלי, הרבה בזכות עמי ובזכות המשלחת הפראלימפית הישראלית כולה". זו כאמור המדליה השנייה של דדאון בטוקיו והשביעית של ישראל במשחקים הפראלימפיים ביפן בסך הכל, לצד שלוש המדליות של מארק מליאר (שתי זהב וארד), מדליית הזהב של איאד שלבי ב-100 מ' גב ומדליית הכסף של מורן סמואל בחתירה ל-2,000 מטר. לישראל יש כבר ארבע מדליות זהב בבריכת השחייה ביפן.

מארק מליאר עם מדליית הארד (קרן איזיקסון)
* אחרי שכבר זכה בשתי מדליות זהב במשחקים הפראלימפיים בטוקיו, מארק מליאר זכה היום במדליית ארד במשחה ל-100 מטרים גב. למרות שלא מדובר במשחה החזק שלו, מליאר שמתחרה בדרגת נכות S7 קבע שיא ישראלי חדש כשעצר את השעון על 1:10.08 דקות, והוריד לא פחות מ-92 מאיות מהשיא הקודם, שהיה גם הוא שייך לו. אנדריי טרוסוב האוקראיני זכה במדליית הזהב עם שיא עולם חדש של 1:08.14 דקות בעוד פיפו קארלומנו הארגנטיני זכה במדליית הכסף. 

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "מארק שובר את כל השיאים וזוכה במדליה נוספת במשחקים הפראלימפיים! מארק הוא מופת של שבירת כל הגבולות, כל פעם מחדש. בכל משחה ובכל סגנון, מארק מוכיח לנו שמאמץ והקרבה מקנים לנו את היכולת להגיע להישגים חסרי תקדים. מארק מעניק לישראל תחושת גאווה ענקית".

* עוד בשחייה: אראל הלוי סיימה במקום השישי והאחרון בגמר ה-100 מטר גב. היא שחתה בזמן של 1:40:68 דקות.

* מרימת המשקולות, פולינה כצמן, סיימה במקום השביעי הכללי בגמר. כצמן בת ה-54, סבתא לשני נכדים, החלה את השתתפותה במשחקים הפראלימפיים בקטגוריית המשקל מעל 86 קילוגרם. פולינה הרימה 121 קילו בניסיון הראשון. בניסיון השני והשלישי פסלה וסיימה במקום השביעי הכללי.

נגישות