מנצ'סטר יונייטד חזרה מ-2:0 ל-2:3 ביתי על אטאלנטהרשמית: אנסו פאטי חתם על חוזה בברצלונה עד 2027פשוט לא עוצר: שון וייסמן כבש משחק רביעי ברציפותמספיק בקושי: 0:1 ביתי דחוק לברצלונה על דינמו קייביורופקאפ: הפסד דרמטי לגלבוע/גליל, גם אילת הפסידהדגל ישראל הונף בקטאר, טומרקין יתחרה בגביע העולםההצעה: אירוח המונדיאל עם מצרים, האמירויות וסעודיהבכירים בלה פמיליה שוקלים להודיע על סגירת הארגוןבכר: ''נעשה הכל כדי לנצח, נעלה בהרכב החזק ביותר''המשטרה עצרה חשוד ראשון מהקטטה בבלומפילד
מיקי חליקה היום (צילום מסך: איגוד השחייה)

חליקה: ''המטרה היא לזכות במדליה בפריס 2024''

שלישי | | 14:10    מאת מערכת ישראל ספורט

מ''מ יו''ר איגוד השחייה הציב מטרות לעתיד: ''צריכים לדבר במונחים של מדליה אולימפית''. היו''ר היוצא סימון דוידסון: ''הישגי המשלחת בטוקיו? זה קסם, אבל לא לטווח הארוך. החולי הגדול הוא החוסר במתקנים''

יו"ר איגוד השחייה בחמש השנים האחרונות, סימון דוידסון, נפרד מתפקידו לאחר שהתמנה לחבר כנסת לפני כחודש וחצי. בתום ישיבת ההנהלה של איגוד השחייה שהתקיימה היום (שלישי) נקבע כי ממלא מקומו יהיה השחיין לשעבר, מיקי חליקה, כאשר השניים התייצבו מאוחר יותר למסיבת עיתונאים מיוחדת במכון וינגייט.

דוידסון פתח ואמר: "אני רק חודש וחצי בכנסת ומרגיש כאילו אני כבר חמש שנים נמצא שם. זה האופי שלי. לפני חמש שנים קיבלתי את שרביט הנהלת איגוד השחייה ואני לא מצטער על אף רגע. עברנו הרבה דברים בתקופה הזו. אני משאיר איגוד שחייה מדהים, אחרי משחקים אולימפיים יוצאי דופן, עם ארגון שפועל למופת בכל תחום. מיקי חליקה הוא האיש הנכון בזמן הנכון. האהבה לשחייה נמצאת אצלו בוריד וזה הכי חשוב. אני קיבלתי את איגוד השחייה שבועיים לפני המשחקים בריו. אחרי ריו תקפו אותנו ללא סוף, לא היינו טובים בריו".

סימון דוידסון היום (צילום מסך: איגוד השחייה)
היו"ר היוצא הוסיף: "הסתיימה האולימפיאדה והדבר הראשון שעבר לי בראש היה שצריך לעשות שינוי מאוד גדול. מיד הרמתי טלפון לחבר מאוד טוב שלי, יואב ברוק, שהיה בארוחת ערב בריו  אמרתי לו שאני רוצה את המאמן הכי טוב והכי מעוטר. במקרה יואב היה בארוחת ערב עם דייב מארש. מאז התחיל מהלך של ארבעה חודשים. קיבלתי את ברכת הדרך וגם עזרה תקציבית. הדבר המרכזי שדייב מארש עשה הוא שהוא קירב אותנו למה שנעשה בשחייה העולמית. להבין שאפשר להגשים את החלום, שלשחייה הישראלית תהיה מדליה אולימפית. אני מאמין שכבר בפריז תהיה מדליה לשחייה הישראלית".

דוידסון המשיך: "החולי הגדול של הספורט הישראלי הוא החוסר במתקנים. אם אתם תלכו לראות באיזה תנאים שוחים באגודות, אתם לא תאמינו שזו שנת 2021. הקושי הגדול לפתח את הספורט בישראל טמון במתקנים. וזה לא רק בשחייה. רק כ-150 אלף ספורטאים רשומים האיגודים השונים ומה שהמשלחת הישראלית הצליחה לעשות בטוקיו זה קסם. יתוח וטיפוח המאמנים- מדינת ישראל חייבת לשים את הדגש על העניין הזה. הנושא הזה הוא אחד משלושת הדברים החשובים ביותר בבניית הפרמידה של הספורט הישראלי. הדבר השלישי הוא חיזוק האגודות. מהאגודות יגיעו הספורטאים, האגודות הן אלה שבונות את הספורטאים".
 


מ"מ היו"ר מיקי חליקה אמר: "אני נכנס לנעליים מאוד גדולות. הוא השיג הרבה דברים, חלקם בקושי רב וחלקם בהצלחה גדולה. המשימה שלי היא להמשיך את מה שנעשה פה, מתוך מחויבות מלאה להשלים את המשימה ולדבר במונחים שישראל עדיין לא דיברה עליהם. המטרה היא לזכות במדליה בפאריס ובתוך כותלי איגוד השחייה נעשה את כל המאמצים כדי שזה יקרה. אפשר לדבר במונחים אחרים ובשפה אחרת ואני פה כדי שהדברים האלה יקרו".

חליקה הוסיף: "ברמת הנבחרת הבוגרת, הדברים יישארו כפי שהם. מי שירצה לקבל את התוכנית של איגוד השחייה, יהיה חייב להתאמן תחת דייב מארש כי ראינו שזה עובד. בנבחרות הנוער יש שחיינים נוספים ברמות גבוהות. אנחנו נשתדל לגרום לכך שאגודות לא יאבדו שחיינים. תהיה גם תוכנית מקצועית לשחיינים עד גיל 14 כדי לקדם יותר את הילדים והנוער. גם ההישג של מתן רודיטי מעודד ודוחף יותר ילדים למים הפתוחים, הוא לא הגיע לשם סתם כי הוא כבר שנים בטופ העולמי. בהנהלה הנוכחית יש כיום ארבעה מאמנים אולימפיים ושלושה שחיינים אולימפיים ואני בטוח שזה יעזור לנו".

נגישות