מנצ'סטר יונייטד חזרה מ-2:0 ל-2:3 ביתי על אטאלנטהרשמית: אנסו פאטי חתם על חוזה בברצלונה עד 2027פשוט לא עוצר: שון וייסמן כבש משחק רביעי ברציפותמספיק בקושי: 0:1 ביתי דחוק לברצלונה על דינמו קייביורופקאפ: הפסד דרמטי לגלבוע/גליל, גם אילת הפסידהדגל ישראל הונף בקטאר, טומרקין יתחרה בגביע העולםההצעה: אירוח המונדיאל עם מצרים, האמירויות וסעודיהבכירים בלה פמיליה שוקלים להודיע על סגירת הארגוןבכר: ''נעשה הכל כדי לנצח, נעלה בהרכב החזק ביותר''המשטרה עצרה חשוד ראשון מהקטטה בבלומפילד
דניל מדבדב חוגג הערב (האתר הרשמי)

השיא יחכה: מדבדב הרשים עם 0:3 על דג'וקוביץ' בגמר

שני | | 01:37    מאת מערכת ישראל ספורט

גמר אליפות ארה''ב: המדורג 1 בעולם קיווה לשבור את שיא הזכיות עם גרנד סלאם 21 בקריירה, אך הרוסי (2 בעולם) סיפק טניס מושלם בניו יורק. הוא ניצח 4:6, 4:6, 4:6 וזכה בגרנד סלאם הראשון בקריירה שלו

זה אמור היה להיות ערב היסטורי, שבו נובאק דג'וקוביץ' מנפץ את שיא הזכיות בגרנד סלאם - בו הוא מחזיק יחד עם רוג'ר פדרר ורפאל נדאל, 20 תארי מייג'ור - ומשלים שנה מושלמת, אבל לדניל מדבדב היו תוכניות אחרות. הרוסי שמדורג שני בעולם הציג הערב (ראשון) טניס מושלם, ניצח 4:6, 4:6, 4:6 את הסרבי המדורג ראשון בעולם בגמר אליפות ארה"ב הפתוחה, וזכה בתואר גרנד סלאם ראשון בקריירה שלו. אמנם לא מדובר בסנסציה אדירה שכן מדבדב נחשב לאחד הטניסאים הבכירים בדרג השני של הטניס העולמי, אבל "נולה" הגיע למשחק אחרי שזכה השנה באוסטרליה, בווימבלדון וברולאן גארוס, אחרי שניצח בכל 27 המשחקים שלו בטורנירי המייג'ורס, אחרי שרבות דובר על קור הרוח שלו והאופי הבלתי שביר שלו - אלא שהערב הוא נראה עצבני ולחוץ, ונכנע לרוסי שהציג טניס פשוט נהדר. זה היה גמר הגרנד סלאם השלישי של מדבדב ואחרי ההפסדים לנדאל בארה"ב ב-2019 ולדג'וקוביץ' באוסטרליה ב-2021, הפעם הוא לקח את כל הקופה והפך לרוסי הראשון מאז מראט סאפין (ארה"ב 2005) שזוכה בגרנד סלאם.
 


מהלך המשחק

מדבדב פתח את המפגש בניו יורק בסערה, שבר את דג'וקוביץ' כבר במשחקון הראשון ושמר על ההגשה בדרך ל-0:2. הראשון בעולם המשיך לעשות טעויות, אך חזר מפיגור 15:40 לניצחון במשחקון השלישי והוריד ל-2:1. מדבדב הגיב עם רצף הגשות מצוין שהעניק לו 1:3. דג'וקוביץ' צימק ל-3:2, אלא שהרוסי עלה ל-2:4. הסרבי שמר על ההגשה והצליח לצמק ל-4:3, אלא שמדבדב ניצח על האפס ועלה ל-3:5. דג'וקוביץ' אמנם שמע על ההגשה שלו והוריד ל-5:4, אך הרוסי ניצל את המשחקון הבא כדי לשמור על ההגשה ולנצח 4:6 במערכה הראשונה.

דג'וקוביץ' שמר על ההגשה במשחקון הראשון וכבר הוביל 0:40 במשחקון השני, אך מדבדב חזר לעצמו וקבע 1:1. הסרבי הצליח בקושי לשמור על ההגשה ועלה ל-1:2, אלא שבסיום משחקון שכלל נקודה ארוכה של 27 חבטות, מדבדב שרד כמה נקודות שבירה והשווה ל-2:2. המומנטום של השני בעולם נמשך לאחר ששבר את נולה ועלה ל-2:3. מדבדב ניצח משחקון שלישי ברציפות, הפעם על האפס, ועלה ל-2:4. הסרבי שמר על ההגשה והוריד ל-4:3. מדבדב שמר על ההגשה וניצח פעם נוספת אחרי 0:40 במשחקון, כל הדרך ל-3:5 מרשים. נולה עוד הספיק לצמק, לפני שמדבדב ניצח את המערכה 4:6 ועלה ל-0:2 מבטיח.
 


המערכה השלישית החלה בדיוק כמו הראשונה, עם שבירה מהירה של מדבדב ושמירה על ההגשה של הרוסי שעלה ל-0:2. בהמשך הוא השיג שבירה נוספת, שמר על ההגשה ועלה ל-0:4 מדהים. דג'וקוביץ' הראה פעם נוספת את כוח הרצון שהפך אותו לאחד הטניסאים הגדולים בהיסטוריה כאשר ניצח על האפס והוריד ל-4:1, אלא שמדבדב ניצח פעם נוספת ועלה ל-1:5. דג'וקוביץ' צימק ל-5:2, והרוסי עלה למשחקון ההגשה הכי חשוב בקריירה שלו. הוא כבר הוביל 30:40 והשיג נקודת אליפות - אבל עשה פעמיים ברציפות שגיאה כפולה, הוסיף שגיאה לא מחויבת נוספת, ואיפשר לדג'וקוביץ' להשיג שבירה ראשונה במשחק ולצמק ל-5:3. הסרבי ניסה להמשיך במומנטום, ושמר על ההגשה שלו שוב כדי לצמק ל-5:4. במשחקון המכריע, דג'וקוביץ' עוד הצליח לחזור מפיגור 30:0 ל-40:30 - אלא שכאן הדלק נגמר. מדבדב לקח את נקודת האליפות השלישית אליה הגיע, ניצח 4:6 במערכה, השלים 0:3 במערכות ויניף גרנד סלאם ראשון בקריירה.

נגישות