מנצ'סטר יונייטד חזרה מ-2:0 ל-2:3 ביתי על אטאלנטהרשמית: אנסו פאטי חתם על חוזה בברצלונה עד 2027פשוט לא עוצר: שון וייסמן כבש משחק רביעי ברציפותמספיק בקושי: 0:1 ביתי דחוק לברצלונה על דינמו קייביורופקאפ: הפסד דרמטי לגלבוע/גליל, גם אילת הפסידהדגל ישראל הונף בקטאר, טומרקין יתחרה בגביע העולםההצעה: אירוח המונדיאל עם מצרים, האמירויות וסעודיהבכירים בלה פמיליה שוקלים להודיע על סגירת הארגוןבכר: ''נעשה הכל כדי לנצח, נעלה בהרכב החזק ביותר''המשטרה עצרה חשוד ראשון מהקטטה בבלומפילד
מורן מסיקה-אידלמן (יוסי טרבלסי, באדיבות איגוד ההתעמלות בישראל)

רשמית: מורן מסיקה-אידלמן מונתה למנהלת ''אתנה''

שני | | 11:20    מאת מערכת ישראל ספורט

מועצת תאגיד מכון וינגייט אישרה את מינויה של מסיקה-אידלמן לתפקיד מנהלת המרכז לקידום ספורט הנשים במכון. כיהנה בעבר בין היתר כמנהלת אגף הספורט במכבי ישראל, איגוד ההתעמלות ובעיר באר שבע

מועצת תאגיד מכון וינגייט אישרה היום (שני) את מינויה של מורן מסיקה-אידלמן למנהלת אתנה, המרכז לקידום ספורט הנשים במכון וינגייט. בשנה האחרונה שימשה בתפקיד מירב אולייניק כממלאת מקום, לאחר פרישתה של עמרית ינילוב בתחילת 2020. מסיקה-אידלמן נבחרה על ידי וועדת איתור של מכון וינגייט, בראשות מנכ"ל מכון וינגייט שי אברהמי, סמנכ"לית הכספים פני דרורי, מנהל היחידה לספורט הישגי דני אורן, וראש מנהל הספורט במשרד התרבות והספורט עופר בוסתן, ששימש כמשקיף בוועדה.  

מסיקה אידלמן (41) מילאה לאורך השנים תפקידים בכירים בתחום הספורט; כמנהלת אגף הספורט במכבי ישראל וכממלאת מקום יו"ר איגוד ההתעמלות. בעבר, ניהלה את מחלקת הספורט בחברת כיוונים בעיריית באר שבע, והייתה ספורטאית אתלטית בעברה. היא בעלת תואר ראשון בניהול ומדעי המדינה מאוניברסיטת תל-אביב, ותואר שני במנהל מדיניות ומנהיגות בחינוך. כמו כן, היא בוגרת קורס דירקטוריות מהמרכז הישראלי לניהול. מעבר לכך, היא חברת הנהלה בוועד האולימפי הישראלי, חברת הנהלה וממלאת מקום יו"ר איגוד ההתעמלות, וכן חברת הנהלה באיגוד האתלטיקה ובאיגוד הכדור-יד.

אתנה, המרכז לקידום ספורט הנשים במכון וינגייט, שמה לה למטרה ליצור שינוי חברתי בתרבות הספורט בישראל; להגדיל מעורבות של נשים בספורט, מגיל בית הספר ועד הרמה ההישגית. לאתנה תוכניות מקצועיות רב-שנתיות ומטרתן יצירת הזדמנויות לילדות, נערות ונשים בספורט, בתוכניות ייעודיות באיגודי הספורט ובגופי ספורט, תוכניות ברשויות, באגודות ומועדני ספורט. אתנה מקדמת ביסוס והתמקצעות שדרת הניהול הנשי בספורט ולהישגים בזירה התחרותית.

ראש מועצת תאגיד וינגייט, יקי אנוך: "אנו מברכים את מורן מסיקה-אידלמן על מינויה למנהלת אתנה, ומאחלים לה הצלחה בתפקידה. אין לנו ספק כי הידע והכישורים של מורן יסייעו בידה להרחיב ולהעמיק את הפעילות הספורטיבית של ילדות, נערות ונשים בכל הרמות, ולהביא להישגים. אנו מודים למירב אולייניק, על תרומתה המשמעותית לקידום ספורט הנשים במשך השנה בה מילאה את תפקיד מ"מ מנהלת אתנה"

מורן מסיקה-אידלמן: "אני מודה מאוד על המינוי לוועדת האיתור בראשותו של מנכ"ל מכון וינגייט שי אברהמי ולמנהל הספורט והעומד בראשו, עופר בוסתן על הבעת האמון. אני שמחה ונרגשת לקראת ההזדמנות לקדם שינוי בתחום ספורט הנשים בישראל. יש לנו חלון הזדמנויות מעולה עם שותפות ושותפים רבים לנושא. אני רואה בתחום זה הזדמנות לצמצום פערים מגדריים בחברה הישראלית, כך שלכל ילדה, נערה ואשה תהיה אפשרות לקחת חלק פעיל בעולם הספורט, והזדמנות שווה לעסוק בכל ענף או פעילות בו תחפוץ. יש בכוונתי לחתור לחיבור בין כל הגופים העוסקים במלאכה חשובה זו, במסגרת פעילות שתופנה לכל הרצף הגילאי. אני רואה באתנה גוף מרכזי שיהיה אמון על ביצוע, יישום והטמעה של מדיניות ספורט הנשים תוך שימת דגש על ערכיות, מצוינות ומוגנות".

נגישות