צ'לסי מחצה 0:7 את נוריץ', שלושער ובישול למאונטלינה גלושקו ושביט קמחי זכו בזוגות בפיוצ'ר נתניהאלישע לוי: ''משחק מול בית''ר הוא אף פעם לא קל''נצר סיימה שישית בשולחן הקפיצות באליפות העולםעופרי ארד נפצע בקרסול, חשש שייעדר לתקופה ארוכהבנט יערוך בכורה בליגה, הערב: הקלאסיקו הישראלימשה חוגג: ''בלי ביטחון ביציעים, לא נעלה לכר הדשא''ניצחון דרמטי לוושינגטון על אינדיאנה, 2 נק' לאבדיהארסנל ניצחה 1:3 את וילה, שער ובישול לאובמיאנגשחקן ומאמן העבר ליאון קונסטנטינובסקי הלך לעולמו
יואב ברוק ודייויד מארש (איגוד השחייה)

דייויד מארש נכנס להיכל התהילה הבינ''ל של השחייה

ראשון | | 10:06    מאת מערכת ישראל ספורט

מאמן השחייה האמריקאי, שמשמש בשנים האחרונות כיועץ העל של איגוד השחייה בישראל נבחר להיכל התהילה הבינלאומי. יו''ר האיגוד, מיקי חליקה: ''אין ראוי ממנו להיבחר למעמד, פסגת השאיפות של כל מאמן''

בטקס מרגש במיוחד שנדחה ביותר משנה עקב מגיפת הקורונה, נכנס הלילה (בין שבת לראשון) מאמן השחייה דייויד מארש להיכל התהילה הבינלאומי של השחייה. מאמן השחייה האמריקאי משמש בשנים האחרונות כיועץ העל של איגוד השחייה בישראל וכמאמן הראשי של מרכז המצוינות של האיגוד בסן דייגו, וכן היה חלק מצוות האימון של נבחרת ישראל למשחקים האולימפיים בטוקיו.

מארש בן ה-63 נבחר כמי שייכנס להיכל התהילה כבר לפני שנתיים למחזור 2020 של ההיכל, אולם בעקבות הקורונה הטקס נדחה ונערך כעת. מי שהכריז על מארש והזמין אותו לבמה היה ראודי גיינס, כיום פרשן השחייה של NBC, ובעבר אלוף אולימפי ששחה לצידו של מארש ולאחר מכן גם התאמן אצלו. בין הנוכחים בטקס היה גם שחיין העבר האולימפי הישראלי יואב ברוק, ששחה גם הוא אצל מארש והגיע במיוחד לפלורידה כדי לחלוק לו כבוד.

האירוע החגיגי (איגוד השחייה)
בין הישגיו של מארש: אימון של מעל 50 שחיינים אולימפיים מ-20 מדינות שונות (בהם ראיין לוכטה, אנתוני ארווין, קייטלין בייקר, סזאר סיילו ועוד), הובלת נבחרת הנשים של ארה"ב כמאמן ראשי למשחקים האולימפיים המוצלחים ביותר שלה ב-2016, הובלת מכללת אובורן לשבע אליפויות NCAA אצל הגברים וחמש אליפויות אצל הנשים, הקמת הקבוצה המקצוענית Team Elite בסן דייגו וכן עבודתו באיגוד השחייה הישראלי, שהוזכרה גם היא מעל בימת הטקס.

יו"ר איגוד השחייה, מיקי חליקה: "בשם כל השחייה הישראלית, אני שולח ברכות חמות לדייב על כניסתו להיכל התהילה של השחייה. אין ראוי ממנו להיבחר למעמד זה, אשר מהווה את אחת מפסגות שאיפותיו של כל מאמן בעולם. אני שמח שבין הישגיו האדירים נכללים גם כמה של השחייה הישראלית ואנו בטוחים כי זו רק ההתחלה והישגים גדולים ומפוארים עוד לפניו ולפנינו. Congratulations, Coach".

נגישות