נשאר בארץ: מוריס קמפ עובר מראשל''צ לבני הרצליהניצחונה של באיירן מינכן העניק 30,839 ש''ח לישראליליאור אסולין נכנס לכלא ל-19 חודשים: ''אצא חזק יותר''דיווח: חומרים פדופיליים נמצאו במכשיר הטלפון של חוגגהלייקרס ניצחו את בוסטון בבית, קאמבק גדול לברוקליןאתלטיקו עלתה על חשבון מילאן, ריאל סיימה ראשונהמכבי עירוני רמת גן חזרה מפיגור ל-75:76 על נתניהצמדים למסי ואמבאפה בניצחון פ.ס.ז', לייפציג באירופיתלאומית: בני יהודה ונס ציונה ניצחו, שאר המוליכות מעדוהסתבכה: הפועל חולון הפסידה 86:79 לדרושפאקה בחוץ
לפני משחק באצטדיון טוטו טרנר (חיים בן דוד)

מחזור הליגה הקרוב יעמוד בסימן הזהירות בדרכים

שישי | | 13:44    מאת מערכת ישראל ספורט

קבוצות הליגה יקחו חלק במאבק הלאומי בתאונות הדרכים, בדגש על הורדת מהירות הנסיעה בתוך העיר. ארז כלפון: ''לשחקני הליגה, שמהווים מודל לחיקוי עבור רבבות צעירים, תפקיד מפתח בשינוי החברתי הזה''

במסגרת פעילות הרלב"ד (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים) ושל מנהלת הליגות וקבוצות ליגת הבורסה לניירות ערך, יוקדש מחזור המשחקים הקרוב לציון שבוע הבטיחות בדרכים ולהעלאת מודעות לכך שהפחתת מהירות הנסיעה מורידה משמעותית את הסיכוי להיות מעורב בתאונה קטלנית.

בשבת הקרובה, ה-23 באוקטובר 2021, ייפתח שיתוף פעולה מיוחד בין מנהלת הליגות לכדורגל, האחראית על ליגת הבורסה לניירות ערך ובין הרלב"ד, במסגרת מחזור המשחקים הקרוב יקחו קבוצות ליגת העל חלק במאבק הלאומי בתאונות הדרכים, בדגש על הורדת מהירות הנסיעה בתוך העיר.

בישראל, מהירות גבוהה מעורבת בגרימתן של 30% מסך כל תאונות הדרכים הקטלניות. ככל שהמהירות יותר גבוהה, כך נפגעת היכולת של הנהג להבחין במה שקורה ולהגיב בזמן עצירה אפקטיבי למניעת התאונה. בנוסף, מהירות משפיעה על חומרת הפגיעה. כך לדוגמא, עלייה של 5 קמ"ש במהירות ממוצעת של 35 קמ"ש צפויה לגרום לגידול של כ-70% במספר התאונות הקטלניות ולגידול של כ-50% בתאונות החמורות.
 


בפתיחת כל משחק במחזור הקרוב, שחקני הקבוצות יעלו למגרש כשלגופם חולצות הנושאות את המסר "10 קמ"ש פחות, פי 2 יותר סיכוי לחיות", וכן יחזיקו שלט עם המסר הנ"ל. בנוסף, הקפטנים של שתי הקבוצות יקריאו טקסט קצר ובו התייחסות למהירות הנסיעה, ואחריות שחקני הכדורגל כמובילי שינוי. במהלך הטקס יופיע על מסכי הזכייניות בהן משודרים המשחקים באנר הנושא את המסר המרכזי, ובחלק מהאצטדיונים ישתלב המסר שלנו במסכי הפרסום הדיגיטליים הפרוסים לאורך המגרש.

יו"ר מנהלת הליגות לכדורגל, ארז כלפון: "פעילות ההסברה בכל נושא הבטיחות בדרכים מצילה חיים. לשחקני ליגת הבורסה לניירות ערך יש תפקיד משמעותי במערך ההסברה הזה וכולנו גאים לשתף פעולה עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. הכדורגל שלנו, כמוביל לשינוי חברתי, שמח לקחת חלק בכל פעילות הנוגעת בנושאים אלו. לשחקני הליגה, שמהווים מודל לחיקוי עבור רבבות צעירים, תפקיד מפתח בשינוי החברתי הזה".

סמנכ"לית הסברה, חינוך והכשרה ברלב"ד, נחמה לאור-דרורי: "בשבוע הבא נציין את שבוע הבטיחות בדרכים בכל רחבי הארץ בכדי להזכיר לכולנו כחברה, על הסכנות בנהיגה לא אחראית. מחקרים רבים כבר הוכיחו שנסיעה במהירות גבוהה היא אחד הגורמים המשמעותיים לתאונות קשות וקטלניות. אנו מלאי הערכה להתגייסות המדהימה של מנהלת הליגות ושחקני הקבוצות למאבק בתאונות דרכים בקרב צעירים. אין ספק שהפניה שלהם אל הצעירים בגובה העיניים היא בעלת פוטנציאל להציל חיים. ביחד עם השחקנים, המנהלת והאוהדים המסר לנהגים צעירים יהיה חזק וחד יותר - הפחתת מהירות הנסיעה ב-10 קמ"ש בתוך העיר מעלה פי 2 את הסיכוי לחיות במקרה של תאונה".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות