ניצחון בפנדלים: 1:2 ביתי להפועל ב''ש על הפועל ת''אקלינגר: ''בשביל מה יש מסך?'', שכטר: ''פנדל 100 אחוז''יצחקי הצדיק את מחאת האוהדים: ''זאת לא מכבי ת''א''ממשיכה לקרטע: 1:1 למכבי ת''א מול הפועל נוף הגלילעירוני ק''ש ניצחה 0:1 את הפועל י-ם, פציעה קשה לאקההפועל י-ם קיימה את הביקור המסורתי בביה''ח הדסהספרופולוס: ''יודעים שהאתגר קשה, נגיע להילחם חזק''עדיין ללא מאמן: מכבי תל אביב מארחת את נוף הגלילרשמית: ארווין קומאן התפטר מאימון בית''ר ירושליםסופית: מעצרו של משה חוגג הוארך עד ליום שלישי הבא
יו''ר ההתאחדות, אורן חסון (דוברות ההתאחדות)

חסון: ''חרד שהמזל ייגמר ואחד הצופים לא יחזור חי''

שלישי | | 14:54    מאת אדי חליאבין

יו''ר ההתאחדות לכדורגל התייחס בישיבת ההנהלה למקרי האלימות האחרונים והזהיר: ''מדובר בדיני נפשות, אנחנו קרובים לרגע בו יתרחש אסון''. חסון גם עדכן שאופ''א מתנגדת נחרצות לקיום מונדיאל בכל שנתיים

ישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל נפתחה היום (שלישי) בהתייחסות של יו"ר ההתאחדות אורן חסון להתגברות האלימות בכדורגל הישראלי. "אני מבקש לפתוח את ישיבת הנהלת ההתאחדות בקריאה לכל אחד ואחת מהנוכחים לעשות כל שביכולתם למיגור נגע האלימות, שהרים ראש מאיים לא רק על הכדורגל שלנו אלא על החברה בה אנו חיים. אנחנו מזהים מגמה של הקצנה בתדירות האירועים האלימים ובעוצמה שלהם עוד לפני אירועי השבוע האחרון. מדובר בדיני נפשות, לא פחות", אמר חסון.

היו''ר אורן חסון (דוברות ההתאחדות)
חסון הוסיף: "אני חרד מהאפשרות שהמזל ייגמר לנו, מכך שאחד האנשים או הנשים שמגיעים לאצטדיונים לא יחזור חי. זאת לא הכנה לוועדת חקירה, זה לא אליבי, זאת קריאה ליושבים כאן ולכל גורם במדינת ישראל להתעשת ולהבין את גודל השעה. אפשר לחשוב על מספר גורמים שמסבירים את ההקצנה הזאת - שנה וחצי של קורונה וסגרים שעשו משהו לאנשים, רשתות חברתיות, אלכוהול, חברה מקוטבת - חובה לשאול גם מה תרומתנו לכך ומה ביכולתנו לעשות כדי להפחית את האלימות. אם נהיה אחראיים יותר בהתבטאויות שלנו, בהתבטאויות של הכפופים לנו, אם לא נשדר שכל משחק הוא לחיים ולמוות, אם נמנע שיסוי, הכפשות, אם נפעל ביד הקשה ביותר נגד החלקים הסוררים בקהל – הרחקה, תביעות – נוכל להביט במראה ולומר שעשינו כל שלאל ידינו".

היו"ר המשיך: "אני בהחלט מזהה עשייה משמעותית של מרבית הקבוצות בשנים האחרונות במטרה להילחם בגורמים האלימים והקיצוניים. הדגשתי את העובדות הללו בשיחות האחרונות שהיו לי עם שר הספורט, מר חילי טרופר. אני מזהה שר שנחוש לשנות את המגמה המאיימת הזאת ולהבטיח לרוב השפוי, הטוב והתומך של האוהדים בארץ הגעה וחזרה בטוחות ממשחק כדורגל. הדגשתי בפני השר ובפני כל גורם אחר עמו שוחחתי לאורך השנים, וביתר שאת בשבוע האחרון, כי ממשלת ישראל חייבת לראות בגל האלימות הנוכחי בספורט מכת מדינה. בכל מקום אחר בעולם בו מוגרה האלימות בספורט, זה היה כפועל יוצא לשילוב כוחות של ההתאחדויות/מנהלות הליגה, הקבוצות והמדינה.

היו''ר אורן חסון (ההתאחדות לכדורגל)
חסון הדגיש: "הגיעה העת לשינויים חקיקתיים שיאפשרו הטלת קנסות מנהליים, הרחקת אוהדים, מעצרים מונעים, הקמת יחידות מיוחדות (אכיפה ומודיעין) ועוד. הזמן אינו לטובתנו ובמונחים המוכרים לנו מהמשחק האהוב על כולנו, אומר כי אנחנו קרובים מאוד לדקה ה-90, לרגע בו יתרגש על כולנו האסון הבלתי נמנע. רוב עצום של אוהבי המשחק מצפה מאינו להוות דוגמה להתנהגות נורמטיבית ולהוביל יחד עם מדינת ישראל לשינוי המצב. התרבות העבריינית שפשתה במגרשי הכדורגל חייבת להיכחד. אנחנו חייבים לנצח בקרב הזה".

יו"ר ההתאחדות דיווח בישיבה לחברי וחברות הנהלת ההתאחדות לכדורגל על הביקור של נשיא פיפ"א, ג'יאני אינפנטינו, בארץ, על התוכניות המקצועיות והתשתיתיות שהוצגו בפניו ואמר כי הוא משוכנע שנזכה לסיוע של פיפ"א כדי לממשן. כמו כן, עדכן חסון כי נפגש בשבוע שעבר עם נשיא אופ"א, אלכסנדר צ'פרין, וגם בפניו הוצגו התוכניות ארוכות הטווח של ההתאחדות. בנוסף, עדכן היו"ר כי נושא קיום מונדיאל בכל שנתיים נבחן כרגע בפיפ"א, בעוד העמדה הברורה של אופ"א היא התנגדות נחרצת ליוזמה בשל הנזקים הצפויים להתאחדויות, לקבוצות, לשחקנים ולתקציבים.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות