מצרים גברה על חוף השנהב פנדלים והעפילה לרבעדיווחים ביוון: ערן זהבי על סף חתימה באולימפיאקוסלבקשתו: יוסי מזרחי סיים את תפקידו כמאמן בית''ר י-םפלאניץ' הורחק ממשחק אחד, ייעדר מול מכבי נתניהנשאר באדום: חנן ממן האריך את חוזהו בהפועל חיפהצ'יזיק מונה ליו''ר המוסד למעמד השחקן בהתאחדותאחרי המרפק: גלן רייס ג'וניור שוחרר ממכבי חיפהמכבי ת''א לא תיענש על הקריאות ''הומו'' לדני עמוס''לא רצינו למצוא את עצמנו חסרי אונים מול השחקנים''בוזגלו פרש בדמעות: ''ההחלטה הזאת קורעת את הלב''
לינוי אשרם עם המדליה (עמית שיסל, הוועד האולימפי)

מדליסטים מטוקיו מתגייסים למאבק בתאונות הדרכים

ראשון | | 11:32    מאת מערכת ישראל ספורט

פעילות חשובה: אחרי שיותר מ-300 אנשים נהרגו בתאונות מתחילת השנה - הקטלנית ביותר מזה ארבע שנים, אשרם, דולגופיאט, סמברג וסמואל ייקחו חלק בקמפיין הסברה רדיופוני של הרלב"ד בו ייפנו לנהגים

למעלה מ-300 בני אדם נהרגו בתאונות דרכים רק מתחילת שנת 2021, שנחשבת לשנה הקטלנית ביותר מזה ארבע שנים. שלושה מדליסטים אולימפים ומדליסטית פראלימפית ישראלים התגייסו לקמפיין הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים כדי להעלות מודעות לסכנות שבנהיגה מסוכנת.

המתעמלת האמנותית לינוי אשרם, המתעמל ארטיום דולגופיאט, לוחמת הטאווקנדו אבישג סמברג והחותרת הפראלימפית מורן סמואל יקחו חלק בקמפיין הסברה רדיופוני של הרלב"ד הפונה לנהגים כחלק מפעילות של הרלב"ד ובשיתוף הוועד האולימפי בישראל. הקמפיין צפוי לעלות לאוויר מחר יום (שני).

ארטיום דולגופיאט עם המדליה (עמית שיסל, הוועד האולימפי)
לינוי אשרם - האלופה האולימפית מטוקיו 2020 בקרב רב בהתעמלות אמנותית, תוביל תשדיר העוסק בנסיעה במהירות גבוהה. נהיגה במהירות מופרזת מעורבת בגרימתן של כ-30% מסך כל תאונות הדרכים הקטלניות.

ארטיום דולגופיאט - האלוף האולימפי מטוקיו בתרגיל הקרקע, יוביל תשדיר העוסק בנהיגה תחת השפעת אלכוהול. נהיגה בהשפעת אלכוהול היא גורם סיכון מרכזי לתאונות דרכים, והיא פוגעת בטווח רחב של כישורי נהיגה: קשב הנהג, זמן התגובה, יכולת שליטה ברכב ועוד.

אבישג סמברג עם המדליה (עמית שיסל, הוועד האולימפי)
אבישג סמברג - לוחמת טאקוונדו המתחרה בקטגוריית המשקל עד 49 ק"ג, זוכת מדליית הארד בטוקיו 2020 תוביל תשדיר העוסק בטלפון נייד כמסיח דעת בנהיגה. מחקרים רבים מצביעים על קשר הדוק בין שימוש בטלפון נייד בנהיגה לבין עלייה במספר תאונות הדרכים. שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה מעלה את הסיכון לתאונה פי 10.

מורן סמואל - זוכת מדליית הכסף במשחקים הפראלימפיים בטוקיו 2020 תוביל תשדיר העוסק בנהיגה בעייפות ובצורך להתרעננות. הירדמות בזמן נהיגה מתרחשת ללא התראה מוקדמת, ולכן היא מסוכנת כל כך. נהיגה במצב עייפות משפיעה על יכולת הריכוז ותשומת הלב לנעשה בכביש, על מהירות התגובה ועל יכולת לקבל החלטות נכונות בעת הנהיגה.

מורן סמואל עם המדליה (לילך וייס, הוועד הפראלימפי בישראל)
סמנכ"לית חינוך הסברה ברלב"ד, נחמה לאור-דרורי: "הספורטאים האולימפיים מהווים מודל לחיקוי ומייצגים עולם ערכים של נחישות, אחריות, משמעת עצמית, תכנון מראש. את עולם הערכים הזה ביקשה הרלב"ד לגייס בקמפיין לטובת המאבק הלאומי בתאונות הדרכים. אנחנו מודים לספורטאים ולוועד האולימפי בישראל על הנכונות המלאה להיות חלק משינוי תרבות הנהיגה בארץ".

מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, גילי לוסטיג: "אנו שמחים מאד שהרל"בד בחרה בספורטאים האיכותיים של ישראל להוביל את קמפיין ההסברה הכל כך חשוב ומהותי בחברה הישראלית - המאבק הלאומי בתאונות דרכים. אם הספורטאים המשתתפים בקמפיין יכולים לסייע ולהשפיע בהגברת המודעות לנהיגה זהירה ובטוחה, כולנו יצאנו נשכרים".

נגישות