קינן אוואנס: ''עצירת המשחקים עזרה לחבר'ה להתרענן''גודס: ''נכנסתי לרכבת של 180 קמ''ש, צריכים להתקדם''הפסד דרמטי לוושינגטון מול ברוקלין, 13 נקודות לאבדיהאינטר גברה 2:3 על אמפולי בהארכה ועלתה לרבע הגמראתלטיקו מדריד הפסידה 2:0 לסוסיאדד ועפה מהגביעמנצ'סטר יונייטד ניצחה, מהפך ענק לטוטנהאם מול לסטרהופנהיים ודאבור הובסו והודחו מהגביע, גם גלאדבך בחוץניגרה המושלמת היחידה, גם מצרים בשמינית הגמרעשתה את זה: הפועל חולון בטופ 16 של ליגת האלופותהיעד החדש: חיים סילבס מונה למאמנה של בני סכנין
יעל ארד בטקס החגיגי (רועי ינקלוביץ')

היסטוריה: יעל ארד נבחרה ליו''ר הוועד האולימפי בישראל

ראשון | | 18:11    מאת רועי ינקלוביץ

בפעם הראשונה, אישה וספורטאית עבר תכהן בתפקיד. זוכת מדליית הכסף בברצלונה 1992 אמרה לאחר הבחירה: ''החזון שאני מביאה הוא קודם כל הישגי, יש לנו עוד המון מה לעשות. הגיע הזמן שזה כבר יקרה''

עשתה היסטוריה: יעל ארד נבחרה הערב (ראשון) ליו"ר הוועד האולימפי בישראל - והפכה לאישה הראשונה ולספורטאית הראשונה שעומדת בראש ארגון הגג של הספורט האולימפי בישראל. היו"ר היוצא יגאל כרמי - שמסיים את תפקידו אחרי שתי קדנציות - העניק זר פרחים ליושבת הראש הנכנסת לאחר ההצבעה וגם את המפתחות לחדר היו"ר במשרדים. 
 יעל ארד אמרה בישיבה: "אני רוצה להודות לחברי ההנהלה שיושבים סביב השולחן על כך שהבעתם בי אמון. עבורי זו נקודה משמעותית בזמן, שלב נוסף במסע אישי ארוך, אבל גם התחלה חדשה לספורט הישראלי. ההגה עובר לספורטאים. אני רוצה להודות ליגאל כרמי על תשע שנים נפלאות של עבודה משותפת, היית הגשר של הספורטאים מול ההנהלה והיית לי המאמן הטוב ביותר. ב-1996 פרשתי מספורט תחרותי, אחרי 21 שנות קריירה. לאורך כל הדרך עמדו בראש ארגוני הספורט אנשים שברובם נהנו מהעוצמה והכוח אך ליבם לא תמיד היה נתון לספורטאים".

מדליסטית הכסף מאולימפיאדת ברצלונה 1992 ציינה: "עברנו חוויות משפילות. כשפרשתי נדרתי שיבוא יום ואעשה תיקון ואעמוד בראש הספורט האולימפי בישראל, שאשים את הספורטאים והמאמנים במרכז. ב-2013 הצטרפתי לבית הזה, להנהלת הוועד האולימפי, בוגרת ומנוסה יותר. מוחמד עלי אמר פעם - אדם שראה את העולם בגיל 50 כמו שראה בגיל 20 בזבז 30 שנים מחייו. חיכיתי כדי להגיע לתפקיד ורצינו לשים את ההון האנושי במרכז, כולנו תומכי לחימה של הספורטאים והמאמנים".

יגאל כרמי מעניק את המפתחות ליעל ארד (רועי ינקלוביץ)
ארד סימנה מטרות: "החזון שאני מביאה הוא הישגי. לייצר קפיצת מדרגה משמעותית נוספת בשבע השנים הקרובות. אין סיבה להוריד את הרגל מהגז. נצטרך להעז ולשאוף להתקדמות נוספת. הקצאת משאבי ענק לנוער, תקצוב מאמנים והאגודות נוכל להמשיך לעלות לגבהים חדשים. בשנים האחרונות באיגודים המצליחים בישראל היו נשים, אבל הן כמעט ולא מעזות להתמודד על מקומן בהנהגת הספורט, והערב אני קוראת מכאן לספורטאיות עבר ומאמנות לקום ולהתמודד על תפקידי מפתח בספורט הישראלי כי היכולות שלכן חסרות כאן. צריך יותר ילדות, יותר מאמנות ויותר מנהלות. עד כה לא עמד בראש מערכת ספורט גדולה בישראל לא אף ספורטאי עבר ולא אף אישה, אבל הגיע הזמן חברים".

יושבת הראש החדשה סיכמה: "ספורטאים גדלים באגודות, ונפעל בכל דרך לחזק את האגודות ולהעצים אותן. בשנים האחרונות יש לנו יחסים מורכבים עם משרד הספורט, שצריך לפעול לרגולציה מול הכנסת, להגדיל את כמות הספורטאים בבסיס הפירמידה ולדאוג למאמנים. לכן עלינו להכפיל את תקציב הספורט בישראל. לשמחתי, הנהגת משרד הספורט בראשות חילי טרופר היא מהטובות שיש. בשנה הבאה נציין 50 שנה לטבח י"א חללי מינכן, שעלינו לזכור ולא לשכוח, ולא לתת לזה לקרות שוב".

נגישות