בני לם: ''אין סיבה שלא נחזור מבלומפילד עם נקודות''דמבלה לא בסגל לבילבאו, ברצלונה: ''צריך לעזוב מיידית''קינן אוואנס: ''עצירת המשחקים עזרה לחבר'ה להתרענן''גודס: ''נכנסתי לרכבת של 180 קמ''ש, צריכים להתקדם''הפסד דרמטי לוושינגטון מול ברוקלין, 13 נקודות לאבדיהאינטר גברה 2:3 על אמפולי בהארכה ועלתה לרבע הגמראתלטיקו מדריד הפסידה 2:0 לסוסיאדד ועפה מהגביעמנצ'סטר יונייטד ניצחה, מהפך ענק לטוטנהאם מול לסטרהופנהיים ודאבור הובסו והודחו מהגביע, גם גלאדבך בחוץניגרה המושלמת היחידה, גם מצרים בשמינית הגמר
סימון דוידסון עם יואל רזבוזוב (דני שם טוב, דוברות הכנסת)

ח''כ דוידסון: ''אי אפשר לנהל גוף ספורטיבי ללא תקציב''

שני | | 17:24    מאת מערכת ישראל ספורט

ועדת המשנה בנושא תקצוב אגודות ואיגודי הספורט, בראשות ח''כ סימון דוידסון, התכנסה היום לישיבתה הראשונה: ''כל איגוד חי בסימן שאלה גדול מאוד. נבקש לראות בשבוע הבא סימולציה של כספי התמיכה''

יו"ר ועדת המשנה לנושא תקצוב אגודות ואיגודי הספורט, ח"כ סימון דוידסון, קיים הבוקר (שני) את הישיבה הראשונה של ועדת המשנה. על הפרק עמדה סוגיית אי הוודאות בנוגע לתקציבים העתידיים של האגודות ואיגודי הספורט וכן הפרסום הצפוי של מבחני התמיכה החדשים שעומדים לשנות את נוסחת החלוקה של הכספים. איגודים ואגודות רבים חוששים מפגיעה כלכלית משמעותית בעקבות השינוי. ח"כ דוידסון הודיע כי יקיים ישיבה נוספת בשבוע הבא בה יציג משרד הספורט את הסימולציה המבוקשת ."אי אפשר לנהל גוף ספורטיבי ללא תקציב עתידי. כל איגוד חי בסימן שאלה גדול מאוד", אמר ח"כ דוידסון.

בישיבה השתתף חנן דנציגר, סגן ראש מנהל הספורט הנכנס. לדבריו, "כשמכינים תבחינים חדשים יש תזוזות. לשמחתי התזוזות הן לא טקטוניות, הן לא כאלה גדולות; הן בהחלט נותנות מקום לכולם ומשרתות את כולם".  דנציגר הסביר שעד שהסימולציה לא מוצגת ב-22 בחודש במועצה הלאומית לספורט הוא לא יכול להציגה  בפני הנוכחים, אך לדבריו היא נותנת מענה לכל מה שצריך. עוד ציין כי מדובר ב-260 מיליון ₪ מתוך מיליארד ₪ של המשרד.

הישיבה היום (דני שם טוב, דוברות הכנסת)
דנציגר התייחס לענף הכדורעף לאחר ששמע את דברי יניב נוימן , מנכ"ל איגוד הכדורעף, בדיון ואמר "איגוד הכדורעף עולה מחר על שולחן הדיונים שלנו. הסתכלנו קדימה בעקבות ההיכרות רבת השנים שלנו עם האיגוד ועם העבודה המעולה שהם עושים. מחר נראה איך לא פוגעים בהם". במענה להילה בר דוד, יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים אמר דנציגר: "נשים מקבלות תקציבים בשנה הבאה. שקל אחד לא יהיה פחות ממה שקיבלו בשנה הקודמת".

בישיבה השתתפו נציגי אגודות, איגודים וקבוצות ביניהם: מירי שלו, יורם אורנשטיין, גלו לוי ונאור גלילי שאמר: "עם כל הכבוד לאיגודים, בסופו של יום מי שמצמיח ועושה את הספורט בישראל הן האגודות. לא יכול להיות שהאיגודים יקבלו הגנות והאגודות פחות. אי אפשר שהאגודות ימצאו עצמן עם חור בכיס". 

אלון גרנות מהוועד האולימפי אמר כי בעקבות הדיון הקודם בוועדת החינוך הורגש שינוי מצד משרד הספורט. "עברו איתנו הערה הערה מההערות שהוועד האולימפי הגיש במבחני התמיכה. החשיבות של הסימולציה הן לא ב-2021 וב-2022. החל מ-2024 – שם יתקיים השינוי המהותי כשאין הגנות – אם ענף מסוים יעלה ב-50%, ענף אחר יפסיד 50% . אנחנו חייבים לראות סימולציה".  

ח''כ סימון דוידסון (דני שם טוב, דוברות הכנסת)
שר תיירות, יואל רזבוזוב (יש עתיד) בירך את יו"ר ועדת המשנה לספורט, ח"כ סימון דוידסון על קיום הדיון הראשון בוועדה: "אנחנו במפלגת "יש עתיד" שמנו את הספורט כאג'נדה ועכשיו שאנחנו בקואליציה ובממשלה, כמובן בשיתוף פעולה עם השר התרבות והספורט חילי טרופר, אנחנו ניישם את זה. מבחינה תיירותית אני מאוד מאמין בתיירות ספורט. כניסת אירועים מחוללי תיירות יביאו להזמנת חדרי מלון ויניעו את המשק הישראלי ואת תעשיית התיירות. לכן אני מתכוון להקדיש לכך הרבה משאבים וזמן".

לדברי ח"כ דוידסון בתקציב המדינה הבא צריך להכפיל את תקציב הספורט: "נעשה פה דברים אדירים וכשהמודעות עולה ומגיעה לשרים, בסוף אנחנו נצליח לעשות שינוי.  אני רואה שמשרד הספורט קשוב ורוצים שם לעבוד למען הספורט הישראלי".

נגישות